Nasveti za čiščenje zunanjih površin!

Spomladansko čiščenje je nujno, če si želimo osvežiti svoj dom po hladnih zimskih mesecih. Pomembno pa je, da pri tem ne pozabimo tudi na zunanje površine, ki so prav tako pomemben del našega bivanja.

Najprej si naredite natančen seznam opravil, ki jih morate storiti. Priporočljivo je, da seznam oblikujete v takšnem vrstnem redu, kot bo potekalo čiščenje vseh zunanjih površin. V splošnem velja, da sledite pravilu od zgoraj navzdol, kar pomeni, da začnete z dvignjenimi površinami in zaključite s tlemi.

Da bo čiščenje zunanjih površin potekalo brezhibno, smo pripravili nekaj koristnih nasvetov.

Čiščenje žlebov

V zimskih mesecih se na žlebovih nabirata listje in druga umazanija, kar sčasoma lahko povzroči zamašitev cevi. Vsako pomlad je priporočljivo temeljito očistiti vse žlebove, ki poskrbijo za odvajanje meteorne vode.

Za čiščenje žlebov uporabite visokotlačni čistilnik skupaj s kompletom za čiščenje strešnih žlebov. Ta vam omogoča hitro in popolnoma varno odstranjevanje listja, ne da bi pri tem morali plezati na streho vašega doma.

Za čiščenje navpičnih cevi pa lahko uporabite komplet za čiščenje cevi, ki s pomočjo visokotlačnega curka brez težav odstrani najbolj trdovratno umazanijo.

Čiščenje fasade

Čiščenje fasade morda ne spada med vsakoletna spomladanska opravila, cokel fasade pa je zagotovo med najbolj obremenjenimi deli, ki jih je potrebno skorajda vsako leto temeljito očistiti.

Za to lahko uporabite zmogljiv visokotlačni čistilnik, s katerim boste svojemu domu pomagali do novega sijaja.

Visokotlačno čiščenje poskrbi, da je čiščenje tudi najobsežnejših površin otročje lahko.

Visokotlačni curek lahko odstrani najbolj trdovratno umazanijo na coklu fasade, zato ste lahko prepričani v to, da vam to ne bo vzelo ogromno časa.

Čiščenje ograje

Visokotlačni čistilnik pa se odlično obnese tudi za čiščenje ograje. Le ta je prav tako ena izmed najbolj izpostavljenih zunanjih površin, zato je prav, da ji vsako pomlad posvetite nekaj svoje pozornosti.

Kot smo že omenili, je za čiščenje ograje najbolje uporabiti visokotlačni čistinik. Res pa je, da je v tem primeru potrebno upoštevati tudi to, iz katerega materiala je ograja izdelana in morebitna posebna navodila proizvajalca.

Odstranjevanje vseh znakov zime na vrtu

Naslednji pomemben korak pri čiščenju zunanjih površin je, da se na vrtu znebite vseh ostankov zime. Poskrbite za zelenico, sadno drevje in okrasni vrt ter zasaditev novih rastlin.

Še pred tem pa odstranite vse listje, ki ga je napihal veter ali je odpadlo tekom hladnega zimskega obdobja.

Zato začnite z grabljenjem listja. Da pa si boste delo olajšali, za to uporabite zmogljiv in kakovosten puhalnik listja, ki z največjim udobjem uporabnika hitro in temeljito poskrbi za površine brez listja.

Baterijski modeli vam zagotavljajo največjo svobodo gibanja, zahvaljujoč različnim nastavkom pa boste lahko listje odstranili na prav vseh površinah.

Čiščenje vrtnega pohištva in terase

Umazano in zaprašeno vrtno pohištvo boste najhitreje očistili s pomočjo visokotlačnega čistilnika. Verjetno ste do sedaj že ugotovili, da gre za izjemno vsestransko napravo, brez katere si čiščenja zunanjih površin danes ne moremo predstavljati.

Več kot očitno je, da je visokotlačni čistilnik naprava, ki ne sme manjkati v nobenem domu.

Čiščenje vrtnega pohištva in terase z visokotlačnim čistilnikom je zelo enostavno. Vodovodno cev napeljete do visokotlačnega čistilnika s pomočjo vrtne cevi. Na ta način voda pod pritiskom izstopa iz visokotlačne šobe, zaradi česar ima curek izjemno čistilno moč.

Za vrtno pohištvo lahko dodatno uporabite krtačo za pranje, medtem ko je za tla terase najbolje izbrati zmogljivo talno šobo, s katero dosežete enakomerno očiščeno površino.

Odstranjevanje mahu s pohodnih plošč

Zelo velika verjetnost je, da se je na senčnih delih zunanjih površin med zimo nabral tudi mah. Le tega boste najlažje odstranili s pomočjo visokotlačnega čistilca, ki je v takšnih situacijah najbolj učinkovita rešitev.

Ker se mah običajno zažre globoko v pore kamnitih plošč, ga je mogoče odstraniti le z močnim rotacijskim curkom pod pritiskom. Visokotlačni curek le usmerite skoraj navpično v razdalji 20 do 30 cm od plošč, in rezultati čiščenja bodo v trenutku vidni.

Čiščenje dvorišča, dovoznih poti in drugih pohodnih površin

Dvorišče in dovozne poti je običajno najbolje prihraniti za konec. Najprej odstranite vso večjo umazanijo in smeti, za kar vam priporočamo, da uporabite pometalec tal. Pometanje je z njim zelo enostavno, hitro in udobno, z njegovo praktičnostjo pa se ne more kosati nobena metla.

Prav tako ga lahko uporabite tudi za pometanje vseh drugih pohodnih površin okoli doma.

Po tem, ko ste dvorišče in dovozne poti temeljito pometli, je potrebno le še odstraniti nekoliko bolj trdovratnejšo umazanijo. To storite s pomočjo visokotlačnega čistilca, s katerim boste prihranili tudi veliko časa, denarja in vode.

Fasade, vrtne in dovozne poti, terase in druge zunanje površine so v zimskih mesecih neprestano podvržene zunanjim vremenskim vplivom. Če jih želite dalj časa ohraniti v brezhibnem stanju, je pomlad idealen čas za njihovo temeljito čiščenje.


Najbolj brano