Luka Dončić s 47 točkami vodil Dallas do sedme zmage v nizu

Luka Dončić je v severnoameriški ligi NBA s 47 točkami, 12 skoki in sedmimi podajami vodil Dallas Mavericks do slavja v Houstonu nad Rockets s 125:107. To je bila sedma zmaga v nizu ekipe slovenskega košarkarskega zvezdnika, obenem se je končal niz enajstih zmag domačih.

Luka Dončič Foto: Luka Vovk
Luka Dončič Foto: Luka Vovk

HOUSTON > Kyrie Irving je za zmago gostov dodal 24 točk in sedem podaj. Dončić je 32 točk dosegel zgolj v prvem polčasu z metom 12:18, od tega je zadel šest od desetih metov za tri točke, ter v veliki meri poskrbel za vodstvo s 66:45. Zgolj v prvi četrtini je zadel 22 točk, tekmo pa je končal z 18 zadetimi meti iz 30 poskusov, od tega je uspešno spravil skozi obroč devet od 18 poskusov izza črte za tri točke.

Dallas se je v boju za končnico s 45 zmagami in 29 porazi z New Orleansom izenačil na petem mestu zahodnega dela lige, ekipi pa imata do konca rednega dela še po osem tekem. Mavericks bodo naslednji dvoboj igrali že naslednji večer, v noči na torek po slovenskem času proti Golden State Warriors.