Šport
Mrakova in Macarolova po spodletelem nastopu v Genovi že z mislimi na EP

Tina Mrak in Veronika Macarol, ki sta bili lani izbrani za najboljšo slovensko ekipo leta, sta tekmovanje za svetovi pokal v Genovi končali že v soboto, potem ko se jima na 12. mestu ni uspelo uvrstiti v regato za medalje najboljše deseterice.

Odbojkarji so zaključili, Salonit si je priigral evropska tekmovanja

Moško državno prvenstvo se je sinoči s tekmo za tretje mesto med Salonitom in Mariborom zaključilo. Kanalska odbojkarska šola ostaja na slovenskem vrhu in pod njim. Državni prvak, ljubljanski ACH Volley, je zlato osvojil tudi z Juretom Okrogličem in Janijem Kovačičem. Med nosilci srebra, člani kamniškega Calcita, je še tretji Kanalec, Matija Jereb. Matični klub, ki je te fante vzgojil, Salonit Anhovo, je osvojil bronasto odličje, nekdaj veliki (tudi že državni prvak) Maribor pa je četrti. V prvo ligo se je z generalnim pokroviteljem Gen-I Volleyjem vrnila ekipa iz Prvačine.

Po dramatični končnici zmaga za Primorsko

Košarkarji Sixt Primorske so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns z 68:67 (10:22, 31:41, 54:52).