Favoriti so zmagovali

V 5. krogu je vse šlo po papirnatih pričakovanjih. Vodilni Koper je sicer proti Mirencem zaostajal, a še pred odmorom poskrbel za zasuk, pred zmago pa so še najbolj trepetali Ajdovci proti Plami.

Primorje : Plama Podgrad 3:2 (0:2)

Mestni stadion, gledalcev 200 sodnik Kos (Kresnice). Strelci - 0:1 Ribič (34), 0:2 Ribič (37), 1:2 Tribušon (61), Bolte (67), 3:2 Masten (93).

Primorje: A. Nabergoj, Masten, Žgur, Podgoršek, Božič, Tribušon, Bolte, Stibilj (od 46. Bratina), Bašić (od 46 J. Nabergoj), Krapež, A. Kompara (od 84. Ibraković). Trener: Borut Jermol.

Primorska liga

Izidi 2. kroga - NŠ Ankaran : Renče 3:0 (1:0), Ilirska Bistrica : Komen 1:9 (0:6), Cerknica : Košana 0:1 (0:0), Ankaran Postojna B : Portorož Piran 4:1 (2:0).

Plama Podgrad: A. Počkaj, Beltram, Marinac, Vrh, Mezgec, Đurić, Tomažič, Miklavčič, Gombač (od 65. Kirn), Furlan, Ribič (od 84. Bizjak). Trener: Damjan Počkaj.

AJDOVŠČINA Ni veliko manjkalo pa bi jo novinci iz Podgrada, potem ko so že odnesli tri točke iz Vipave, zagodli tudi ajdovskim sosedom. Matevž Ribič je v razmaku treh minut dvakrat zatresel domačo mrežo, gostje pa so prednost 2:0 držali dobro uro. Lov na ajdovski zasuk je odprl Patrik Tribušon, novinec Moussa Bolte pa je kmalu zatem izenačil. Da so tri točke ostale doma, je v sodnikovem dodatku poskrbel Nik Masten.

Jadran H-K : Fama Vipava 0:1 (0:0)

Stadion NK Jadran, gledalcev 30 sodnik Stojanoski (Šenčur). Strelec - Leban (59).

Jadran H-K: Lalić, Terčič, Dujmovič, Rojc, S. Vežnaver, Toškan (od 60. Meš), Finkšt (od 60. Carbone), Šprager (od 69. Udovič), Šuber, T. Vežnaver, Starc.

Fama Vipava: Želko, Sluga, Bratina (od 86. Pahor), Marc, Ivanović, Keranović, Leban (od 91. Topalli), Kandare, Panič Nardin, Tutuš (od 73. Balaj), Vidmar. Trener: Adrijan Fegic.

KRVAVI POTOK Vipavci so se po uvodnem krogu razveselili druge zmage. Gostitelji nanjo še čakajo, tako kot tudi na prvi zadetek v letošnji prvenstveni sezoni. Mož odločitve je bil v soboto z edinim golom na trdi tekmi Tilen Leban.

TKK Tolmin : Elta Izola 5:0 (4:0)

Športni park Brajda, gledalcev 80 sodnik Klančar (Ljubljana). Strelci - Kravanja (13, 15), Sokanović (18), B. Kavčič (35), Kucalović (72).

TKK Tolmin: Likar, Kos, Šturm (od 46. Torkar), Rakušček (od 64. Jarc), B. Kavčič, M. Perše (od 79. Kutin), Sokanović (od 64. Kucalović), Kravanja, Rutar, Šuligoj, Lapanja (od 46. Perše). Trener: Jan Kragelj.

Elta Izola: Trajkovski, Pajnkihar, Ećimović, Husu, Stojadinović, Mandir, Pletikos, Santin, Babič, Topić, Rupnik. Trener: David Kompara.

TOLMIN Tolminci so ob vrnitvi na Brajdo v pičlih petih minutah prvega polčasa razrešili vse dvome o zmagovalcu. Strelski niz je z goloma odprl Tine Kravanja, Dalibor Sokanović in Bine Kavčič pa sta poskrbela za brezskrbno vodstvo ob odmoru. Končni izid je postavil Boban Kucalović, ki je vstopil v igro v nadaljevanju. Ob visokem poraz so Izolani v končnici tekme zaradi drugega rumenega kartona ostali tudi brez izključenega Marina Mandirja.

Koper : Adria 4:2 (2:1)

ŠRC Bonifika, gledalcev 150 sodnik Lazić (Ljubljana). Strelci - 0:1 Lazar (6), 1:1 Baša (42), 2:1 Baša (45), 3:1 Baša (58), 4:1 Štromajer (74), 4:2 Komel (92).

Koper: Bužan, Opara, Pirjevec (od 46. Hadžić), Cvek (od 31. Tomić), Vrdoljak, Fatić, Glavaš, Baša, Verunica (od 46. Štromajer), Petrović, Kovačević (od 67. Bukara). Trener: Damir Milinović.

Adria: Stojković, Gomboc, Umek (od 82. Matej Godnič st.), Ma. Humar, Hlede, Lazar (od 74. Žibernik), Komel, Klepac, Matej Godnič ml., Švigelj (od 74. Pavlin), Terčon (od 64. Leban). Trener: Mitja Kristančič.

KOPER Mirenci so v petem krogu prvič zatresli mrežo tekmecev, a vendarle ni bilo stvarno pričakovati, da bi se lahko veselili točk(e) proti favoritom prvenstva. Potem ko so pred tednom dni doma namučili Tolmince, so z zadetkom Krisa Lazarja v Kopru celo vodili vse do 42. minute. Nato je na sceno stopil Edi Baša, ki je že do polčasa z goloma zasukal izid. Ko je v nadaljevanju zadel še tretjič, so Koprčani lahko že vknjižili peto zmago na petih tekmah.