Ivanič v gol Adrie

Izolani so prekinili niz treh zmag Jadrana, najboljšega moštva v pomladanskem delu tekmovanja v tretji ligi.

Pomočnik trenerja Izole Miro Stampfer (v belem) je pripravil drugi gol Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Pomočnik trenerja Izole Miro Stampfer (v belem) je pripravil drugi gol Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Il. Bistrica : Adria 3:0 (1:0)

IL. BISTRICA> Trnovo, gled. 90, sod. Tošeski. 1:0 Ivanič (39), 2:0 Mikuletič (78), 3:0 Tomažič (89).

Il. Bistrica: Ivanič, Valenčič, Mahne, S. Berginc, Marinac, D. Berginc, Tomažič, Smajila, Muha, Mikuletič (79. Smaila), Penko (89. Njemčević). Tr.: Damjan Počkaj.

Adria: Bizjak, Širok (65. L. Jerkič), Baša, K. Jerkič, Sardoč, Živec, Puš, Eler (85. Stergulz), Koder, Luzar (53. Rožič), Tribušon. Trener: Jože Prelogar.

Izjemno pomemben dvoboj za obstanek v ligi je pripadel domačinom. Važno vlogo je odigral mladi vratar Patrik Ivanič, ki je ob koncu prvega polčasa presenetil vratarja Adrie Marka Bizjaka in ob pomoči vetra dosegel gol prek celotnega igrišča. V drugem polčasu je Ivanič prispeval še nekaj pomembnih obramb, nato pa sta Rok Mikuletič in Tadej Tomažič zadela za visoko domačo zmago. Domači trener Damjan Počkaj: ”Veseli smo pomembne zmage. Morda je previsoka glede na prikazano a se je sreča obrnila nam v prid. Ivanič je bil igralec tekme.”SM

Izola : Jadran 3:2 (3:2)

IZOLA> Mestni stadion, gledalcev 150, sodnik Podgoršek. 1:0 Lizalovič (5), 2:0 Polšak (9ag), 2:1 Mačkovšek (14ag), 2:2 Bašanović (28), 3:2 Cerič (45).

Izola: Rupnik, Stojadinović, Mikac, Mačkovšek, Mehić, Zafred, Štulac, Stampfer (60. Hrkič), Lizalovič, Brnadič (67. Memić), Cerič. Trener: Dragan Puzić.

Jadran: Obradovič, Polšak, Godnič, S. Klun, I. Klun, Kljajič, Stančič, Grdina, Bašanović (68. Šantić), Vukelič, Ramić (68. Finkšt). Trener: David Kompara.

Že v peti minuti je neubranljiv strel Adisa Lizalovića napovedal lep dan za gostitelje, pri katerih sta morala zaradi poškodb in kartonov na igrišče tudi kadet Ivan Brnadič in štiridesetletni Miro Stampfer. Oba sta igrala dobro. Po strelu starejšega je Marko Polšak preusmeril žogo v svojo mrežo. Nato je avtogol dosegel še domači branilec Uroš Mačkovšek, po podobnem predložku s strani pa je Elvis Bašanović izenačil. V zadnji minuti polčasa je najtežji igralec na igrišču Elmin Cerič postavil končni izid. Pred koncem Matija Štulac ni uspel povišati zmage.

Tolmin : Krka 2:1 (2:1)

TOLMIN> Na Brajdi, gled. 270, s. Antič. 1:0 Kalaković (16 z 11m), 2:0 N. Rutar (28), 2:1 Juršič (43).

Tolmin: U. Rutar, Lipužič Bratuž, Kos (78. Jermol), Matelič, Kucalović (87. Milošević), Kravanja, Jarc, N. Rutar (58. Domijan), Lo Duca, Kalaković, Da. Sokanović. Trener: David Kanalec.

Tolminci so v odprti igri premagali vodilno moštvo, ki je nastopilo oslabljeno. Za oba zadetka je bil najbolj zaslužen Nejc Rutar. Najprej je bil nad njim storjen prekršek za najstrožjo kazen, potem pa je sam z lobom premagal vratarja. V 85. minuti je sodnik strogo pokazal drugi rumeni karton Sanelu Kalakoviću.

Iv. Gorica : Brda 1:1 (1:0)

IVANČNA GORICA> Športni park, gledalcev 100, sod. Tkalčič. 1:0 Koren (2 z 11m), 1:1 Kocina (90).

Brda: Dapas, Ferjančič (74. Likar), Mehanović, Popović, Filej, Jazbar (79. Kocina), Čermelj, Markič, Blaško, Hriberšek, Zovatto (59. Šturm). Trener: Mitja Kristančič.

Brda so odigrala najboljšo tekmo sezone. Kljub temu so Dolenjci že v drugi minuti po edini napaki domače obrambe povedli. Gostje so napadali do konca, ob številnih strelih dvakrat tudi zadeli prečnik, šele v zadnji minuti pa je Primož Kocina od blizu uspel izenačiti.

Jesenice : AH Mas Tech 1:3 (0:0)

JESENICE > Pod Mežaklo, gledalcev 50, soddnik Čiča. 0:1 Kršič (55 z 11m), 0:2 Jakomin (56), 1:2 Mlakar (81), 1:3 Šahinović (89).

AH Mas Tech: Avdić, Kolarič, Mihalič (75. Ostojič), Kršić, Jakomin, Pahor, Fantinič, Grižonič, Bordon (54. Gregorič), Šahinovič, Pepelko. Trener: Vlado Badžim.

Ankarančani so brez težav premagali zadnjeuvrščeno ekipo. Ta je v prvem polčasu kljub številnim poskusom Ankarančanov uspela ohraniti mrežo nedotaknjeno. V drugem polčasu jo je z 11 metrov načel Admir Kršić, nato pa so gostje zadeli še dvakrat.