3. SNL zahod - ogroženi klubi zmagujejo

Ilirski Bistrici je gol iz enajstmetrovke zadostoval za pomembno zmago proti Svobodi. Z zmago v Tolminu so se v boj vrnile že Jesenice. Presenetila je tudi Adria.

Izolan Saša Božičić (v zelenem dresu, št. 18) se je v Izoli veselil zmage Krke Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Izolan Saša Božičić (v zelenem dresu, št. 18) se je v Izoli veselil zmage Krke Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Izola : Krka 0:4 (0:3)

IZOLA> Mestni stadion, gledalcev 150, sodnica Subotić (Ljubljana). 0:1 Jukan (23), 0:2 Dvorančič (25), 0:3 Brulc (37, 11m), 0:4 Karamarković (54).

Izola: Žunič, Šebalj (75. Davidovič), Stojadinović, Zafred, Mačkovšek, Mehić, Božič (46. Zemljak), Štulac, Lizalovič (46. Džajič), Mikac, Hrkič. Tr.: D. Puzić.

Bodoči drugoligaši so bili premočni za domače, ki se otepajo s poškodbami. Izolska obramba je zdržala do 25. minute, ko jo je s strelom od daleč prebil Jukan. Krka je že po dveh minutah povišala vodstvo, ob odprti igri domačih pa je dosegla še dva gola. V 87. minuti je bil izključen Davidovič.

Calcit : Adria 0:2 (0:0)

KAMNIK> Igr. prijateljstva, gled. 120, sod. Fekonja (Lendava). 0:1 Rožič (66), 0:2 Luzar (72).

Adria: Bizjak, Furlan, Baša, K. Jerkič, Sardoč, Živec, Puš, Rožič (77. L. Jerkič), Koder, Luzar (87. Eler), Tribušon. Tr.: Jože Prelogar.

Igralci Adrie so večji del tekme imeli pobudo. V 25. minuti je Luzar zadel prečnik. Po odmoru je Tribušon prodrl in zaposlil Luzarja, ki se je znašel sam pred vratarjem, a je bil ta uspešnejši. V 66. je podobno akcijo izvedel Puš, Rožič pa je z glavo dosegel svoj prvi gol za Adrio. Zmago je potrdil Luzar, ki je preigral več branilcev.

Il. Bistrica : Svoboda 1:0 (0:0)

IL. BISTRICA> Stadion Trnovo, gled. 90, sod. Vivod (Dravograd). 1:0 Penko (73, 11m).

Ilirska Bistrica: Ivanič, Valenčič, Mahne, S. Berginc, Marinac, D. Berginc, Tomažič, Smajila, Brozina, Mikuletič (86. Smaila), Penko. Tr.: Damjan Počkaj.

Bistričani so končno prekinili niz porazov. Že v prvem polčasu so imeli rahlo terensko premoč, a je mreža ostala nedotaknjena. Sodnik je po prodoru Brozine dosodil najstrožjo kazen in pokazal rdeči karton vratarju Svobode Ivanovu. Penko je Bistričane popeljal do zmage. SM

Tolmin : Jesenice 1:4 (0:1)

TOLMIN> Igrišče na Brajdi, gledalcev 180, sodnik Drečnik (Hrastnik). 0:1 Dojčinović (20), 1:1 Lo Duca (48), 1:2 Dojčinović (53), 1:3 Dojčinović (55), 1:4 Mlakar (91).

Tolmin: U. Rutar, Lipužič Bratuž (67. Jermol), Domijan (46. Kos), Matelič, Kucalović, Kravanja, Jarc, De. Sokanović, Lo Duca, Kalaković, N. Rutar (80. Konec). Tr.: D. Kanalec.

Dojčinović je iz protinapada dosegel prvega od svojih treh zadetkov. Tolmin je imel v prvem polčasu pet priložnosti, Kalakovič je iz prostega strela zadel tudi prečnik. V drugem polčasu je Lo Duca izenačil, vendar so po dveh napakah domače obrambe Jeseničani hitro zadeli še dvakrat. Še enkrat so zadeli iz protinapada.

Kranj : AH MT 2:5 (0:3)

KRANJ> ŠP Zarica, gled. 50, sod. Kovačič (Beltinci). 0:1 Bordon (13), 0:2 Valenčič (20), 0:3 Mihalič (23), 0:4 Bordon (67), 1:4 Krstev (72), 1:5 Bordon (74), 2:5 A. Poplatnik (80).

AH Mas Tech: Avdić, Jakomin (69. Ostojič), Vidakovič, Bordon, Kolarič, Kršić, Pahor, Fantinič, Grižonič, Valenčič (76. Gregorič), Mihalič (80. Sučevič). Tr.: V. Badžim.

V napadu Ankarančanov sta se ujela Valenčič in Bordon, ki je v 13. minuti dosegel prvega od svojih treh zadetkov. Že po četrtini tekme so gostje vodili 3:0 in visoka zmaga je bila zagotovljena.

Ivančna Gorica : Jadran Dekani 0:1 (0:0)

IVANČNA GORICA> ŠP, gled. 120, s. Šorli (MB). 0:1 I. Klun (78).

Jadran: Obradović, Terčič, Godnič, S. Klun, I. Klun, Šantić (46. Humar), Stančič, Pečnik, Kljajič (65. Zečevič), Vukelič, Ramić (80. Grdina). Tr.: David Kompara.

V enakovrednem prvem polčasu so si Dekančani priigrali le dva strela od daleč. V drugem so zaigrali bolj odločno, priborili so si kopico priložnosti. Eno je izkoristil Ivan Klun, ki je po diagonalnem strelu Vukeliča potisnil žogo v mrežo. V zadnjih trenutkih tekme je ob edini priložnosti domačih Godnič izbil žogo z golove črte.

Brda : Zagorje 3:2 (1:0)

VIPOLŽE> Igr. Brd, gled., s. Antič (Dekani). 1:0 Hriberšek (43), 1:1 Krajnc (46), 2:1 Šturm (57), 3:1 Blaško (88), 3:2 Prašnikar (92)

Brda: Dapas, Črmelj, Filej, Markič, Ferjančič, Popovič, Zovatto, Likar, Hriberšek, Blaško, Šturm.

Nogometaši Brd so v napeti tekmi po treh zaporednih porazih in ob odsotnosti štirih igralcev le uspeli zmagati. V prvem polčasu so imeli pobudo, kar je ob koncu prineslo zadetka Hriberška. Takoj po prihodu iz slačilnice so gostje izenačili, deset minut kasneje pa so domači prek Šturma spet zadeli. Dva zadetka v končnici nista spremenila ničesar.