Portorož klonil pred Rogaško

Košarkarji Rogaške so v 12. krogu lige Telemach premagali Portorož s 77:68 (20:17, 35:23, 58:46). Zabeležili so deveto zmago v sezoni in še naprej ostajajo v igri za uvrstitev v ligo za prvaka, Portorož pa je doživel četrti zaporedni poraz, tako da zmage ne pozna že dober mesec oziroma od 7. decembra.

Portorož   je doživel četrti zaporedni poraz Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Portorož je doživel četrti zaporedni poraz Foto: Zdravko Primožič/Fpa

POLZELA > Hkrati je po daljšem času padel na petdesetodstotni izkupiček (6-6).

Dvorana Polzela, gledalcev 0, sodniki: Majkič (Hrastnik), Mlakar (Škofja Loka), Fišer (Ljubljana). Rogaška: Brkić 4 (2:4), Koštomaj 10 (4:5), Nikolič 5, Čebular 30 (6:6), Mijović 11 (4:4), Miljković 17 (3:4). Portorož: Tratnik 10 (1:3), Zagorc 3, Špan 13 (1:2), Zolotić 2, Hodžić 15 (2:2), Ožbolt 17 (1:2), Markič 8 (4:4). Prosti meti: Rogaška 19:23, Portorož 9:13. Met za tri točke: Rogaška 4:13 (Čebular 2, Nikolič, Mijović), Portorož 9:23 (Hodžić 3, Ožbolt 2, Špan 2, Tratnik, Zagorc). Osebne napake: Rogaška 16, Portorož 26. Pet osebnih: Markič (40.).

Tekma je bila zaradi kazni odigrana na Polzeli in brez prisotnosti gledalcev. Razlog je nedostojno vedenje navijačev Rogaške na tekmi 4. januarja proti Heliosu. Ob tem je morala Rogaška v blagajno košarkarske zveze plačati še 3000 evrov kazni.

Na prisilnem gostovanju so bili “domači” prepričljivo boljši. Prvi pomemben korak k uspehu so naredili v drugi četrtini, ki so jo zaključili z delnim rezultatom 15:2, odločilnega pa v zaključku tekme. Ta pravzaprav ne bi bil potreben, če bi Slatinčani resno igrali do konca, saj so imeli pet minut pred koncem 13 točk naskoka. Toda z ležerno igro so Portorožanom dovolili, da so se slabi dve minuti pred koncem približali na 62:66. V zaključku so vendarle ohranili mirno kri s črte prostih metov in zasluženo zmagali.

V naslednjem krogu (25. 1.) bo Rogaška gostovala pri Slovanu, Portorož pa v Grosupljem.

Tekmo sezone je odigral Sandi Čebular, ki je dosegel 30 točk ob metu 9:12 za dve točki in 2:3 izza polkroga. Miloš Miljković jih je dodal 17, pri gostih pa jih je toliko zbral Sašo Ožbolt (met iz igre 7:11).