Plama ostaja tik pod vrhom

Letošnji spored v drugi ligi sta sinoči v dvoboju za obstanek končala Krka mladi in UKK Koper. V 3. SKL je med tednom Ajdovščina v zaostali tekmi premagala Medvode (78:76), v soboto pa sklenila nepremagljivo pot Globusa.

Trojka Uroša Kureta sredi tretje četrtine je Bistričanom prinesla +21 (57:36). Isti košarkar je pet minut pred koncem srečanja zadel za velikih 80:48 in slavje za zmago  se je začelo. Foto: Sergej Kapevski
Trojka Uroša Kureta sredi tretje četrtine je Bistričanom prinesla +21 (57:36). Isti košarkar je pet minut pred koncem srečanja zadel za velikih 80:48 in slavje za zmago se je začelo. Foto: Sergej Kapevski

2. SKL

10. krog - Elektro Gorenjska : Hrastnik 73:67, Kolpa : Lastovka 86:95, Plama pur : Radenska Creativ 89:64, LTH Castings : Postojna 87:65, Litija : Terme Olimia 71:70, Šenčur GGD : Parklji 93:55, Krka mladi : UKK Koper večerna tekma.

Primorski pari 11. kroga (4. januarja 2014) - Lastovka Domžale : Plama pur, Postojna : Šenčur GGD, UKK Koper : LTH Castings.

Plama pur : Radenska Creativ 89:64

ILIRSKA BISTRICA > ŠD Antona Žnideršiča, >gledalcev 600, sodnika: Španić (Postojna), Štucin (Idrija); četrtine - 14:13, 24:14, 27:15, 24:22.

Plama pur: Turk, A. Iskra 7, Kavgić 8 (4:2), Kuret 19 (3:2), Zalar 21 (2:2), Šabec, Srebovt 9 (12:2), P. Iskra, Gorjanc 3 (2:1), Primc 2, Muha 8, Jenko 12 (2:2). Trener: Martin Novak.

Tekmovanje so za letos sklenili v 4. SKL, kjer v skupini zahod 2 moči merita tudi Nova Gorica in Idrija. Novogoričani so edino tekmo izgubili v Idriji proti Hidrii (78: 67), ko se je v Modri dvorani zbralo približno 300 gledalcev. Nova Gorica mladi vodi s šestimi zmagami in enim porazom, Hidria pa ji sledi z zmago manj. RM

Domači košarkarji so tekmo začeli dokaj zaspano, prvo višjo prednost so si priigrali v 15. minuti, ko je razpoloženi Tilen Zalar zadel za 25:18. Prekmurci so v nadaljevanju povsem popustili in trojka Uroša Kureta sredi tretje četrtine je Bistričanom prinesla +21 (57:36). Isti košarkar je pet minut pred koncem srečanja zadel za velikih 80:48 in domači navijači so že začeli proslavljati deveto zmago v sezoni, ki je Plamo pur obdržala na visokem drugem mestu.

“Sezona je fenomenalna, saj smo doživeli le en poraz. Vzdušje v klubu je izjemno, zato lahko rečem le, da gremo po novem letu novim zmagam naproti,” je po koncu tekme povedal Zalar, ki je 21 točkam dodal še sedem skokov in pet podaj. SM

LTH Castings : Postojna 87:65

ŠKOFJA LOKA > Dvorana Poden, gledalcev 50, sodnika Hočevar (Braslovče), Turk (Preserje); četrtine - 27:8, 24:23, 18:17, 18:17.

Postojna: Rajčič 7 (2:2), Korošec 1 (2:1), S Milović 10 (2:1), Katonar 6 (6:4), Rojko 15 (7:6), Vadnov 9 (1:1), Bajc 8 (4:3), Vuković 9. Trener: Radovan Petrović.

Postojnčani v gosteh pri vodilni ekipi lige niso imeli niti najmanjših možnosti za presenečenje, saj je bilo vse odločeno že po prvi četrtini, ki so jo Škofjeločani dobili z izidom 27:8, podobna razlika (51:31) pa je bila tudi ob izteku prvega polčasa Blestel je nekdaj tudi igralec Kopra Simon Finžgar, ki je 20 točkam dodal 7 skokov in 3 podaje, z 19 točkami mu je sledil veteran Aleš Kunc. Pri Postojnčanih je naziv prvega strelca pripadel Gašperju Jordanu Rojku (15 točk, 5 skokov). NR

3. SKL zahod

9. krog - Pivka : Medvode 83:61 (Pivka: Medved 13, Krebelj 20, Šinkovec 12), Ajdovščina : Globus 64:53 (Ajdovščina: Rebec, Mikuž po 14, Kovšca, Maršič po 8), Tolmin : Cerknica 77:54, Ilirija : Jesenice 63:75. Prosta Mesarija Prunk.