Koprčani doživeli tretji poraz, a ostajajo na prvem mestu

Košarkarji Hopsov Polzele so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Sixt Primorsko s 85:66 (26:18, 48:35, 61:48).

POLZELA > Hopsi so se oddolžili vodilni ekipi lige Nova KBM za poraz pred dobrimi tremi tedni v zaostali tekmi prvega kroga. V Kopru je Sixt Primorska zmagala s sedmimi točkami razlike, na Polzeli pa je bilo 85:66. Za domačine je to tretja zaporedna zmaga, ki jih je pripeljala do 50-odstotnega izkupička, Koprčani pa so doživeli tretji poraz, a s 7-3 še naprej ostajajo na prvem mestu na lestvici.

Za Primorce je bil to šele peti poraz na devetnajstih tekmah v tej sezoni v dveh tekmovanjih in tri od teh so doživeli v decembru. Hkrati je bil to tudi njihov najvišji v sezoni.

Polzeljani so zmagali povsem zasluženo, saj so imeli vseh štirideset minut dogajanje pod nadzorom. V prvem polčasu so prišli do prednosti trinajstih točk, po treh četrtinah je bila razlika nespremenjena, do konca tekme pa so gostitelji še dodatno potrdili premoč. Pet igralcev Hopsov je imelo dvomestno število točk - največ jih je zbral Dejan Čup (22, 8 skokov), pri gostih pa je pozitivno oceno dobil le Mirko Mulalić (22 točk).

Hopsi in Sixt Primorska bosta letos v ligi Nova KBM še enkrat stopili na parket; varovanci Boštjana Kuharja bodo 23. decembra gostovali v Šenčurju, Jurica Golemac in igralci pa bodo gostili zadnjeuvrščeni Zlatorog.

* Dvorana na Polzeli, gledalcev 400, sodniki: Vučković (Maribor), Krajnc (Limbuš), Savić (Ljubljana).

* Hopsi Polzela: Collins 10 (4:4), Rogelja 7 (1:2), Bukovič 2 (2:2), Čup 22 (1:2), Borse 12, Godler 3, Dragan 1 (1:2), Rotar 17 (1:1), Vasilić 11 (3:4).

* Sixt Primorska: Ferme 10 (2:4), Čakarun 12 (4:7), Joksimović 5, Mulalić 22 (5:5), Kosi 2, Zupan 5 (1:3), Hodžić 4 (1:2), Vujasinović 6 (4:4).

* Prosti meti: Hopsi Polzela 13:17, Sixt Primorska 17:25.

* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:20 (Brose, 4, Rotar 4, Godler, Čup), Sixt Primorska 9:24 (Mulalić 5, Ferme 2, Joksimović, Hodžić).

* Osebne napake: Hopsi Polzela 25, Sixt Primorska 25.

* Pet osebnih: Kosi (33.).