Slab dan, slaba igra

Gostovanje v Rogaški Slatini je Portorožanom prineslo sedmi prvenstveni poraz v sezoni. Istrska ekipa je bila na gostovanju povsem nemočna. Rogaška : Portorož 104:58.

Tudi Sebastjan Borse (desno) se je vklopil v sivo povprečje
portoroškega moštva. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Tudi Sebastjan Borse (desno) se je vklopil v sivo povprečje portoroškega moštva. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

ROGAŠKA SLATINA > Vodilna ekipa prvoligaškega prvenstva je obračun z gosti iz slovenske Istre vzela sila resno in povsem ponižala goste iz Portoroža. Favorizirani Štajerci so že od prve minute dalje držali visok tempo in z agresivno igro na obeh straneh parketa potrdili, da so gospodarji svoje dvorane.

Športna dvorana Ratanska vas, gledalcev 400, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Česen (Kranj), Smrekar (Nova Gorica); četrtine - 25:10, 22:18, 29:9, 28:21. Rogaška: Ferme 11 (2:2), Milašinović 5 (2:2), Jotić 3, Fon 11 (2:2), Darwin 15 (1:1), Boban 11, Fideršek, Gruškovnik 10 (2:2), Primorac 7 (2:2), Mijović 14 (1:1), Remekun 15 (6:3), Volarič 2. Trener: Damjan Novaković. Portorož: Barbarič 17 (4:3), Borse 7, Petrović 11 (2:2), Zupan 4 (2:2), Karavdić 2, Buda 6 (1:0), Hodžić 9, Besedić, Đekanović 2, Cvetičanin, Trampuš. Trener: Konstantin Subotić. Prosti meti: Rogaška 18:15, Portorož 9:7; os. napake: Rogaška 15, Portorož 21; trojke: Rogaška 29:13, Portorož 16:7 (Hodžić 3, Barbarič 2, Borse, Petrović po 1); skoki: Rog. 43, Port. 27.

Že uvodno vodstvo domačinov z 9:0 je nakazalo, da za Portorožane tokrat ne bo kruha, razmerje moči pa se ni spremenilo vse do zaključka dvoboja. V 13. minuti je Vjeko Petrović uspel znižati izid na 30:19, a so domačini s košem Antonia Bobana že čez dobre tri minute pobegnili na 20 točk prednosti (39:19) in s tem dokončno zlomili odpor gostov, ki niti med glavnim odmorom niso našli pravega orožja za razigrane Slatinčane.

Domači mlin je neusmiljeno mlel tudi v tretji četrtini in s košem Matica Grušovnika je Rogaška v 28. minuti prvič prišla do razlike +31 (65:34), tri minute zatem pa je domači center Cory Remekun povišal že na 77:37. V končnici tekme so Portorožani skušali vsaj malce omiliti poraz, a z izjemo Jana Barbariča, ki je večinoma poskušal s samostojnimi prodori, tudi tokrat ni bilo strelskega učinka nekaterih nosilcev igre. Domačini so se v zadnjih treh minutah spustili v lov na stotico, ki jo je s svojo edino trojko na tekmi dosegel Željko Jotić, piko na i domači zmagi pa je s košem v zadnji sekundi postavil domači mladinec Niko Volarič.

Tudi pogled na končno statistiko dvoboja razkriva, da je bila Rogaška sinoči vsaj za dva kakovostna razreda boljši tekmec, saj je ob precej boljšem metu iz igre prevladovala tudi v skoku in podajah, obenem pa je izgubila kar devet žog manj od Portorožanov. “Imeli smo slab dan. Očitno je da nam Rogaška ne leži. Domačini so se od prve minute razleteli po parketu, medtem ko smo imeli mi premalo razpoloženih posameznikov,” je po rezultatski katastrofi dejal portoroški trener Konstantin Subotić. SM