Portorožani za koš “prekratki”

Košarkarji Grosbasketa so v 9. krogu lige Telemach premagali Portorož s 73:71 (17:24, 34:43, 50:59). Grosbasket je dosegel šesto zmago in ostal med moštvi, ki se bodo potegovala za nastop v ligi za prvaka, Portorožani pa so doživeli šesti poraz, tako da se bodo morali še naprej truditi za pobeg z nevarnih mest.

Portorožani  so doživeli šesti poraz in se bodo morali še naprej truditi za pobeg z nevarnih mest. Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Portorožani so doživeli šesti poraz in se bodo morali še naprej truditi za pobeg z nevarnih mest. Foto: Tomaž Primožič/Fpa

GROSUPLJE > Rezultat je sicer pričakovan, dve točki pa bi lahko brez dvoma odšli tudi na Primorsko. Gostje so namreč vodili 37 minut, le v zaključku tekme so bili gostitelji bolj zbrani in odločni.

Dvorana Brinje, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Pur (Šmarje pri Jelšah). Grosbasket: Jerman 2, Antonijević 1 (1:2), Tomič 15 (1:2), Trampuš 6 (1:2), Julević 10, Papac 5, Fon 12 (2:2), Zagorac 22 (9:11). Portorož: Močnik 12 (2:2), Petrovič 7 (2:2), Modrić 9 (2:2), Čigoja 10 (1:1), Buda 18, Ožbolt 7, Markič 8 (1:2). Prosti meti: Grosbasket 14:18, Portorož 8:9. Met za tri točke: Grosbasket 11:21 (Tomič 4, Julević 2, Fon 2, Zagorac, Papac, Trampuš), Portorož 9:24 (Čigoja 3, Močnik 2, Petrović, Modrić, Ožbolt, Markič). Osebne napake: Grosbasket 20, Portorož 20.

Portorož je imel najvišjo prednost na začetku drugega polčasa, ko se je razlika povzpela na 53:39, še na začetku zadnje četrtine pa je bilo 63:52. A tu se je začel festival trojk gostiteljev. Najprej dve Matije Trampuša in Mihe Fona za znižanje na 58:63, nato pa še dve Bobana Tomiča in Mensuda Julevića za vodstvo Grosbasketa z 68:67. Portorožu se je po tem za kratek čas še uspelo prebiti v vodstvo, vendar pa je v zadnji minuti naredil preveč napak, tako da so lahko domači s črte prostih metov prišli do dveh točk.

Prvo ime pri zmagovalcih je bil Željko Zagorac z 22 točkami in šestimi skoki, na drugi strani pa je Nejc Buda zbral 18 točk ob metu iz igre 9:14.

V desetem krogu (13. 12.) bo Grosbasket gostoval pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi, Portorož pa se bo skušal prebiti do tretje zmage doma proti zadnjeuvrščeni Elektri.