Vebrovanje

Navadnemu smrtniku ni lahko razumeti, da politika dovoli javno prerekanje o zadevi, za katero stoji državna tajna služba, v tem primeru obveščevalno varnostna služba obrambnega ministrstva. Še več, njeno poročilo je javnosti celo na vpogled in za javnost odprejo tudi sejo odbora za obrambo, ki naj bi prišel resnici do dna. Tajne službe si pač predstavljamo kot nedostopne utrdbe posvečenih, okoli katerih se pletejo skrivnostne zgodbe. Sploh tiste, ki so povezane z nacionalno varnostjo in obramba je njen steber.

Če Telekom že moramo prodati, država lahko le upa, da naša sporočila svetu ne bodo odvrnila najboljših potencialnih kupcev. Opozicijski SDS in NSi, ki sta v nasprotju z ministrom Vebrom za prodajo zagreti, je zato težko razumeti, ko sporočata, da jim bo za vratom visela neka tajna služba. Tako bodo od vsega cirkusa največ iztržili tisti, ki prodaji našega največjega komunikacijskega operaterja tujcem, nasprotujejo, bi lahko sklepali.

Jasno je torej, da je zadeva predvsem politična. Opozicija mora biti prepričana, da z manevrom “Vebrovanje” ni poslabšala Telekomovega položaja na trgu (saj operaterji itak vedo, da ne uidejo velikemu bratu) sicer bi bilo tveganje neodgovorno. Uspela pa je razburkati vode v koaliciji in to je nekaj povsem legitimnega in od opozicije pričakovanega. Koalicijska SD je namreč včeraj že zagrozila z odhodom, če premier ne bo podprl njihovega ministra. Cerarjev odziv na to pa je bil dokaj oster.

Med strankama se bo vse bolj iskrilo še na enem bojišču. Včeraj so pobudniki referenduma proti noveli družinskega zakonika zelo uspešno začeli zbirati podpise državljanov. Na drugi strani je skupina 23 poslancev ZL, Desusa, SD in ZaAB v parlamentarni postopek vložila predlog sklepa o nedopustnosti razpisa referenduma. Podpisov poslancev Cerarjeve SMC na listi ni in za zdaj tudi ni znano, kako se bodo zadržali v razpravi in ob glasovanju v parlamentu.


Preberite še


Najbolj brano