Zmaga Bronxa

Po 12. krogu prve lige v dvoranskem nogometu so na Primorskem s tremi točkami najbolj zadovoljni na Škofijah. Na derbiju v Kobaridu si je Oplast s prvaki iz Maribora priboril točko.

V Kobaridu se je med strelce vpisal tudi Tine Kravanja
(levo). Foto: Zdravko Primožič/FPA
V Kobaridu se je med strelce vpisal tudi Tine Kravanja (levo). Foto: Zdravko Primožič/FPA

KOBARID >Začetek v mestecu ob Soči je bil prazničen, saj je 450 gledalcev (daleč največ na tekmah 12. kroga) najprej prisostvovalo slovesnosti ob koncu obnove kobariške športne dvorane, potem pa je šlo zares, saj so v goste prišli državni prvaki iz Maribora. Zaradi pozne sestave ekipe jim letos sicer ne gre po načrtih, a so pokazali, da so vse nevarnejši, saj so prvi zatresli mrežo. Pobudo so imeli večji del tekme, a so bili nogometaši Oplasta dovolj borbeni in učinkoviti, da niso dovolili pobega. Tine Kravanja in Anže Širok sta bila zaslužna, da so Primorci na odmor odšli z izenačenjem. Veselje je bilo kratko. Mariborčani so v nadaljevanju hitro povedli, nato pa s čvrsto obrambo in prežanjem na protinapade držali Oplast na razdalji. Šele v končnici tekme je Gregor Kos z zadetkom domačim vendarle priboril točko.

Škofijski Bronx je imel na Štajerskem veliko težav s kandidatom za izpad iz lige, Benediktom, ki je polčas dobil kar s 3:0. Primorci so nato šli na juriš. Sredi drugega polčasa je Marko Hrvatin izenačil, a so domačini spet povedli. Do pravega preobrata je prišlo šele v zadnjih petih minutah, ko sta Slaven Radišković in predvsem David Mataja (dosegel je dva gola)zapečatila usodo Benedikta.

Vodilni ekipi prvenstva - Litija in Dobovec - sta s po devetimi goli prerešetali svoja tekmeca. Pri tem sta bila strelsko učinkovita tudi Primorca - v Zasavju Borut Ručna iz Kobarida, v Dobovcu pa kar trikrat tolminski nogometaš Kristjan Čujec.

> Prva SFL, 12. krog - Oplast : Maribor 3:3(2:3); strelci - 0:1 Vrabel (4), 1:1 Kravanja (7), 1:2 Horvath (13), 2:2 Širok (17), 2:3 Kroflič (18), 3:3 Kos (39); Litija : Ivančna Gorica 9:0, Benedikt : Bronx 4:7 (3:1); strelci - 1:0 Kurež (7), 2:0 Klemenčič (10), 2:1 Mataja (14), 3:1 Klemenčič (18), 3:2 Zajc (24), 3:3 Hrvatin (30), 3:4 Zajc (33), 4:4 Klemenčič (34), 4:5 Radiškovič (35), 4:6 Mataja (40), 4:7 Mataja (40); Dobovec : Sevnica 9:1.

Vrstni red - Litija 28, Dobovec 26, Bronx 21, Oplast 18, Maribor 15, Sevnica 12. Siliko 8, Benedikt 6 Ivančna Gorica 3.