Ponomarenko Janićeva v veliki finale v Plovdivu

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić si je na evropskem prvenstvu na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu priveslala nedeljski finalni nastop na 200 metrov. Slovenka je v svoji skupini zasedla tretje mesto, pred njo sta se uvrstili Danka Emma Jorgensen in Madžarka Dora Lucz.

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić si je na
evropskem prvenstvu na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu priveslala nedeljski finalni nastop na 200 metrov. Foto: STA
Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić si je na evropskem prvenstvu na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu priveslala nedeljski finalni nastop na 200 metrov. Foto: STA

PLOVDIV > V nedeljskem finalu K-1 bodo poleg njih nastopile še Poljakinja Marta Walczykiewicz, Srbkinja Milica Starović in Francozinja Sarah Guyot.

Slovenski kajakaš Jošt Zakrajšek je danes na 1000-metrski razdalji v finalu zasedel peto mesto. Zmagal je olimpijski podprvak iz Londona 2012, Portugalec Fernando Pimenta, ki je tako ubranil evropski naslov, drugi je bil svetovni prvak Danec Rene Poulsen.

Danes bosta nastopila še Simon Blažević in Rok Šmit, pred njima je nastop v kajaku dvosedu.