Pet domačih odličij

Boks klub Portorož je na Osnovni šoli Sečovlje gostil 26. državno prvenstvo v boksu, na katerem je osvojil pet odličij.

V Sečovljah se je pomerilo več kot sto boksarjev.

SEČOVLJE > Boksarska zveza Slovenije in Boks klub Portorož sta v osnovnošolski športni dvorani v Sečovljah priredila državno prvenstvo, na katerem je portoroški klub ponovil lanski uspeh, saj je ponovno osvojil pet odličij. V skupnem seštevku dosežkov sezone so Portorožani v konkurenci 27 klubov na tretjem mestu v državi - za ptujskim Ringom in celjskim Intercomom.

Na tokratnem državnem prvenstvu je tekmovalo več kot sto boksarjev iz kar 24 klubov. Vseh pet prijavljenih portoroških borcev je po odličnih predstavah osvojilo zlata odličja.

V absolutni konkurenci sta prvaka postala Igor Pertot (osvojil je že četrti naslov) v kategoriji do 56 kg in Tadej Černoga (tretje zlato) v kategoriji do 60 kg.

Med kadeti kategorije do 70 kg je Tilen Tudija že tretjič postal prvak. Enako serijo je med mladinci v kategoriji do 56 kg nanizal Alex Guzej, v kategoriji do 81 kg pa je bil najboljši v državi njegov vrstnik Matic Horvat. RN