Odbojkarice Luke Koper in Go Volleya poražene

Odbojkarice Luke Koper so v 4. krogu 1. DOL Radenska Naturelle doma izgubile proti Vitalu z 2:3 (-23, 16, -20, 22, -14). Odbojkarice Go Volleya pa so v gosteh izgubile z odbojkaricami Keme z 1:3 (-25, -23, 15, -22).

Odbojkarice Go Volleya  so v gosteh izgubile z odbojkaricami Keme z 1:3 Foto: Igor Mušič
Odbojkarice Go Volleya so v gosteh izgubile z odbojkaricami Keme z 1:3 Foto: Igor Mušič

Luka Koper - Vital 2:3 (-23, 16, -20, 22, -14)

KOPER > Na začetku prvega niza je bolje kazalo domačinkam, a so gostje potek tekme hitro spreobrnile. Najprej so povedle s 4:2, Koprčanke so izenačile na četrti in šesti točk, nato pa so Ljubljančanke vodile vse do konca niza.

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 200, sodnika: Novak (Dvor) in Tomec (Novo mesto). Luka Koper: Barič 13, Jančar, Kušar, Ferlinc 6, Lucas 19, Cesar, Lovšin 9, Vedlin, Korošec 4, Pušnik 8, Kaker 15, Flego 3. Vital: Janežič, Vogrič 15, Handanović 24, Jeršan, Šantelj 13, Zupančič 6, Đukić 7, Crnjac 9, Jovanov, Corel 1, Turk, Jovič.

Njihova najvišja prednost je bila osem točk (20:12), ki pa so jo Primorke hitro izničile. Najprej so se približale na 19:21, trikrat le na točko zaostanka (20:21, 21:22 in 22:23), a jim popoln preobrat ni uspel - vitalovke so niz dobile s 25:23.

Tudi v drugem nizu so nadaljevale z dobro igro in povedle s 4:0. Domače so izenačile in nato prišle še do prednosti 6:5. Vitalovke so po štirih zaporednih točkah vodile, nato pa se spet znašle v zaostanku (12:9). Še enkrat so ujele tekmice (12:13), nato pa do konca niza dosegle le še štiri točke in Ljubljančanke so izenačile na 1:1 v nizih.

V tretjem nizu so Primorke vodile le s 3:1, do konca pa zaostajale. Največja razlike je bila 11:21. Koprske odbojkarice so v zaključku niza le dosegle nekaj točk, zaostajale z 19:24, toda niz so osvojile vitalovke. Po izenačenem začetku četrtega niza so gostje do nekoliko občutnejše prednosti prišle pri rezultatu 6:3, nato vodile za dve točki do 16:15, ko so v vodstvo prešle Koprčanke. Tega niso več zapravile, niz dobile s 25:22 in izsilile peti niz.

V tem so Koprčanke hitro povedle s 6:1, vitalovke, pri katerih je bila v napadu razpoložena Elmina Handanović, pa so se s tremi točkami vrnile v igro. Domače so za točko vodile do 9:8, po 10:10 pa prešle v vodstvo. Tega do konca niso več zapravile, so se pa Koprčanke dvakrat povsem približale, na 14. točki tudi izenačile, a do zmage vseeno niso prišle. Klub temu, da so imele na koncu boljšo statistiko, predvsem so bile precej boljše v blok točkah (16:9).

Kema Puconci - Go Volley 3:1 (25, 23, -15, 22)

PUCONCI > V prvem nizu so igralke Keme po vodstvu pri tehničnih odmorih dovolile gostjam izenačenje na 23:23, nato celo vodstvo, a zaključne žoge gostje iz Nove Gorice niso izkoristile, svojo drugo so izkoristile Pucončanke, za njo je bila zaslužna Sara Sakovič.

Zelena športna dvorana v Puconcih, gledalcev 150, sodnika: Suljkanović in Merhar (oba Maribor). Kema Puconci: Praprotnik Flisar 2, Vidonja 8, Franko, Škraban 10, Banfi, Salaj 5, Donša 7, Frumen 12, Sakovič 19, Kadiš 3, Koler. Go Volley: Bavdaž 2, Rijavec, Marušić, Grudina 15, Spačal 13, Kolbl 18, Zavrtanik 3, Pahor 3, Berce 1, Prislan Kodelja.

Podobno izenačeno je bilo tudi v drugem nizu, v katerem so domače imele pobudo, gostje pa so jih lovile, jih tudi ujele, toda končnica je spet pripadla gostiteljicam, za to je s servisom poskrbela Tjaša Frumen.

Ekipi sta bili v prvih dveh nizih izenačeni, v tretjem pa je povsem prevladovala goriška zasedba, ki je zlahka prišla do znižanja izida. A njihova dominacija je bila kratka, saj je bilo v četrtem že spet vse po starem. Do izida 19:16 so bile Goričanke še v zanesljivi prednosti, vodile so tudi z 22:21, toda končnica je bila znova prekmurska.

“Zapravili smo dragoceni čas za dolgo pot od skrajnega zahoda na skrajni vzhod Slovenije in ostali brez točk, po katere smo prišli. Če bomo s takšno igro nadaljevali, smo lahko hitro celo na pragu tretje lige. Ne pomagajo izgovori, da sta dve igralki poškodovani, da ena še ni registrirana, ta poraz mora biti za nas poduk, kako ne smemo igrati,” je dejal trener gostij Vasja Samec Lipicer. Boljše volje je bil domači strateg Bojan Novak: “Izredno veseli smo zmage, imeli smo nasprotnika z dobro obrambo, naše napadalke po drugi tretji obrambi niso bile več popolnoma skoncentrirane. Dekleta so kljub vsemu zmogla ritem tekme do konca, kar se nam je ob koncu obrestovalo.”