ZDA niso ovira

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v sinočnji tekmi 13. kroga svetovne lige narodov v italijanskem Riminiju po maratonskem dvoboju premagala še ZDA.

RIMINI > Slovenci so priložnost za nekoliko mirnejši potek tekme zapravili v podaljšanem prvem nizu, ki so ga imeli priložnost dobiti. Ob številnih napakah naših so samozavestni in razigrani Američani začutili priložnost. Tekma se je odvijala po načelu toplo - hladno na obeh straneh. Napake, preobrati in borbenost so tekmo raztegnili na (na tem turnirju) rekordni dve uri in 55 minut. V četrtem nizu so se vrstila izenačenja, po izidu 26:26 pa so Slovenci izkoristili svoj servis in si priborili peti niz ter nato deseto zmago. Jan Kozamernik je naredil akcijo za 14:13, Klemen Čebulj pa za končnih 15:13.

Danes v bo v 14. krogu Slovenija ob 16. uri igrala z Japonsko. Azijci so včeraj gladko premagal Bolgarijo in zasedajo sedmo mesto. V boju za ohranitev mesta med vodilno četverico, ki se bo borila za medalje, se našim fantom spet obeta dve uri ali pa še več metanja na glavo za vsako žogo.

Rezultati

Svetovna liga narodov, 13. krog - Avstralija : Srbija 1:3, Japonska : Bolgarija 3:0, Francija : Iran 3:0, Kanada : Nizozemska 3:0, Brazilija : Italija 3:1, Slovenija : ZDA 3:2 (-28, 19, -21, 26, 13); igralec tekme - Klemen Čebulj (26 točk); igral je tudi Kanalec Jani Kovačič.

Vrstni red - Brazilija 35, Poljska 30, Francija 29, Slovenija 28, Rusija 26, Srbija 25, Japonska 19, Iran 18, ZDA, Argentina 17, Italija 16, Nemčija 13, Nizozemska, Bolgarija 7, Avstralija 2.