V Šentjurju brez milosti

Pod dveh podpovprečnih predstavah - tesni zmagi proti GGD Šenčurju in visokem porazu s Cedevito Olimpijo - je bil Šentjur za Koprčane tekmec po meri za dvig samozavesti.

Košarkarji Primorske so danes pozno popoldne  odprli novo
sezono v prvi SKL.  Foto: Zdravko Primožič/FPA
Košarkarji Primorske so danes pozno popoldne odprli novo sezono v prvi SKL.  Foto: Zdravko Primožič/FPA

ŠENTJUR > Košarkarji Primorske tudi po šestem nastopu v 1. SKL ostajajo pri stoodstotnem izkupičku. Na gostovanju v Šentjurju so zmagali s 44 točkami prednosti.

Gostitelji so ravnotežje držali le prvih deset minut, po drugi četrtini, ki so jo Primorci dobili z 38:12, pa je bilo jasno, da bo zmaga odšla v slovensko Istro.

Medtem ko je pri domačih izstopal novi tujec, ameriški branilec Randall Dimitri Haynes z 20 točkami (17 v prvem polčasu), se je pri Kopru Primorski med strelce vpisalo enajst igralcev.

Devetnajst točk in deset skokov je zbral Aleksander Lazić (indeks 30), osemnajst (met 9:11) jih je dosegel Žiga Dimec, 14 Luka Vončina, 13 pa Ivan Marinković. Koper Primorska je imela skupaj kar 33 podaj, od tega Nejc Barič devet, Žan Mark Šiško pa sedem.

V naslednjem krogu 1. SKL bo Koper Primorska gostila Rogaško (18. 11.), Šentjur pa bo gostoval v Novem mestu (20. 11.).

* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 300, sodniki: Grbić (Ljubljana), Špendl (Maribor), Smrekar (Nova Gorica).

* Šentjur: Strmčnik 7, Pešić 4 (2:2), Tabak 5 (1:2), Držić 8 (3:4), Haynes 20 (1:2), Ledl 3 (1:1), Radulović 2, Čebašek 12 (2:2), Ahmedović 3 (1:2).

* Koper Primorska: Holt 6 (4:5), Harris 4 (0:1), Čakarun 6, Barič 6 (2:2), Kosi 2, Lazić 19 (6:7), Marinković 13 (5:7), Hodžić 11, Dimec 18, Šiško 9 (1:2), Vončina 14 (2:2).

* Prosti meti: Šentjur 10:14, Koper Primorska 20:26.

* Met za tri točke: Šentjur 8:25 (Haynes 3, Čebašek 2, Strmčnik, Držić, Ledl), Koper Primorska 8:17 (Vončina 4, Hodžić 3, Lazić).

* Osebne napake: Šentjur 23, Koper Primorska 17.

* pet osebnih: Strmčnik (32.).