V Kopru poraz Slovenije z Izraelom

Čeprav tekma ni imela tekmovalnega naboja, je mlada slovenska ekipa v koprski Bonifiki s slabo predstavo v zadnji četrtini zapravila priložnost za prestižno zmago.

K sreči je poraz proti Izraelu brez posledic, saj se je Slovenija že
predčasno uvrstila na svetovno prvenstvo. Foto: Tomaž Primožič
K sreči je poraz proti Izraelu brez posledic, saj se je Slovenija že predčasno uvrstila na svetovno prvenstvo. Foto: Tomaž Primožič

KOPER > Izrael je slavil s 87:79 (22:16, 20:22, 13:25, 32:16) in se Sloveniji oddolžil za poraz v prvi medsebojni tekmi. Slovenija je po štirih minutah povedla z 11:2, nadaljevanje polčasa je pripadlo gostom.

Tretja četrtina je prinesla nov preobrat, vse je kazalo, da bo zmaga ostala doma. Toda slovenska vrsta je v zadnji četrtini povsem popustila in gladko izgubila. K sreči brez posledic, saj se je že predčasno uvrstila na svetovno prvenstvo.