Trije državni naslovi

Inkluzivne judoistke in judoisti Judo kluba Koper so se preteklo soboto udeležili 3. festivala juda za vse Jožeta Škrabe - državnega prvenstva v inkluzivnem judu v Celju.

Inkluzivni judoisti se ponašajo tudi s  tekmovalnimi uspehi.
Inkluzivni judoisti se ponašajo tudi s tekmovalnimi uspehi.

CELJE > Slovenska zgodba inkluzivnega juda se je pričela pred 25 leti v koprskem judo klubu in traja še danes. Koprske judoistke in judoisti, za katere je bil to po mednarodnem turnirju maja v Ravenni drugi vrhunec sezone, so osvojili tri naslove.

Državni prvaki so postali Danila Kocijančič v kategoriji do 90 kilogramov ter Marko Horjak v kategoriji do 80 kilogramov in Matjaž Šukljan v kategoriji nad 100 kilogramov.

Podprvaka sta v svojih kategorijah postala Dane Tivadar ter Milan Kovačević, bron pa sta osvojili Alenka Markelj in Marija Gorjup v ženski ter Slaviša Davidović v moški konkurenci.

Do konca sezone bodo v koprskem klubu obeležili še pol stoletja aktivnega delovanja.