Težje od pričakovanj

Ponedeljek ni ravno tipičen košarkarski dan in nekako v tem slogu so Koprčani odprli zadnjo tekmo 10. kroga košarkarske lige Aba proti zadnjeuvrščenemu Zadru. Iztržili so sedmo zmago in so na lestvici četrti.

Žanu Marku Šišku, ki je imel kar 19 asistenc soigralcem,  je le en skok
zmanjkal do trojnega trojčka. Foto: Žiga Mikeli/KK Koper Primorska
Žanu Marku Šišku, ki je imel kar 19 asistenc soigralcem, je le en skok zmanjkal do trojnega trojčka. Foto: Žiga Mikeli/KK Koper Primorska

KOPER > Zadar sicer krasi veliko košarkarsko ime, toda v tem trenutku je prišel v Bonifiko kot popoln autsajder. Duhoviteži so pred tekmo ugotavljali, da so Stojko Vranković, Petar in Marko Popović ter drugi zadarski junaki ostali doma, nasledniki pa so le še senca nekdanje veličine kluba iz Jazin, ki se je medtem preselil v novo dvorano na Višnjiku.

Koper je prevzel pobudo, a mu ni uspelo pobegniti na varno razliko, kajti Byron Allen in zadnja okrepitev Zadarčanov, Dominik Mavra, sta držala Dalmatince v igri, od domačih rumenih pa je bil strelsko razpoložen le Ivan Marinković, praviloma po asistencah Žana Marka Šiška, ki je naposled zbral neverjetnih 19 podaj in le za en sam skok obstal pred trojnim dvojčkom, saj je dodal še deset točk in devet skokov. Po zaostanku s 26:28 so Koprčani naredili delni izid 11:0 in v 19. minuti povedli za devet točk (37:28), kar je bila tudi njihova najvišja prednost v prvem polčasu.

Koper Primorska : Zadar 83:78

Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodniki: Petek, Špendl (oba Slovenija), Porobić (BiH); četrtine 21:18, 16:15, 25:19, 21:26.

Koper Primorska: Holt 7 (4:4), Harris 19 (4:2), Barič 2 (2:2), Lazić 4 (2:1), Marinković 20 (4:2), Dimec 2, Šiško 10, Hodžić 3, Jagodić-Kuridža 16 (8:5). Trener: Jurica Golemac.

Zadar: Uljarević 3, Allen 23 (4:3), Ivanov 7 (4:1), Palokaj, Vuković 4, Mavra 26 (9:9), Fundić 6, Keller 5 (1:1), Gilbert 4 (2:2). Trener: Danijel Jusup.

Osebne napake: Koper 23, Zadar 22; prosti meti: Koper 24:16, Zadar 20:16; trojke: Koper 25:9 (Harris 3, Šiško 2, Holt, Lazić, Marinković, Jagodić-Kuridža po 1), Zadar 28:8. Skok: Koper 40, Zadar 26.olt, Lazić, Šiško po 1). skok: Cibona 22, Koper 24.

Po glavnem premoru so se domači rezultatsko le odlepili in v 23. minuti prvič zbežali na dvomestno prednost, ko je prav Šiško zadel za 44:33. Tigri so tudi v zadnjo četrtino igre vstopili z natanko desetimi točkami naskoka, čeprav tokrat niso blesteli.

Če bi jim stala nasproti boljša ekipa, bi se lahko rutinsko srečanje hudo zapletlo, toda Zadar v tem trenutku preprosto ne premore kakovosti, da bi ogrozil kandidata za vrh lige Aba. Kljub vsemu se Dalmatinci niso predali in so se v 35. minuti približali na 68:64, toda Koprčani so kmalu spet ušli na razdaljo, ki se je zdela varna. Zgolj zdela, kajti košarka je peklenski šport in Dominik Mavra, ki ga Koprčani zelo dobro poznajo še kot nedavnega člana novomeške Krke, je v končnici z dvema trojkama vrnil goste v igro. Ko je Lance Harris 18 sekund pred koncem tekme zgrešil dva prosta meta, so imeli gostje celo napad za podaljšek. Začuda se domači niso odločili za prekršek, temveč so z ostro obrambo onemogočili odprt met in zabeležili novo zmago.

Koprska pravljica se torej nadaljuje, četudi s težavami. Toda zmagi se ne gleda v zobe.