Sedmič zapored po napeti končnici

V regionalni košarkarski ligi je Primorska po sedmih tekmah še naprej neporažena in na prvem mestu. Večina ostalih tekem je bila sinoči.

V regionalni košarkarski ligi je  Primorska po sedmih tekmah še
naprej neporažena in na prvem mestu. Foto: Simon Maljevac
V regionalni košarkarski ligi je Primorska po sedmih tekmah še naprej neporažena in na prvem mestu. Foto: Simon Maljevac

MOSTAR >

Zrinjski Mostar : Sixt Primorska 63:66

Bijeli brijeg, gledalcev 500 sodniki Mrdak, Arsenijević (oba Srbija), Marić (BiH); četrtine - 19:9, 9:17, 10:22, 25:18. Zrinjski Mostar: Smajlagić 8, Sokolović 7, Todorović 8 (8:5), Miličević 6 (4:1), Ljujić 4, Bakić 12 (4:4), Ramljak 18 (4:2. Trener: Hrvoje Vlašić.Sixt Primorska: Harris 17 (2:2), Čakarun 16 (1:0), Zupan 5, Marinković 2 (2:2), Hodžić 8, Jagodić-Kuridža 11 (6:4), Vujasinović 4 (4:4), Vončina 3. Trener: Jurica Golemac.

Zrinjski se je v tekmi preobratov izkazal za žilavega tekmeca, a ostaja le pri eni zmagi. Spet je blestel Marko Ramljak, ki je na koncu zgrešil trojko za podaljšek. Zrinjski je vodil skoraj ves prvi polčas. V drugi četrtini so prevladali gostje in do polčasa skoraj izničili zaostanek (28:26). Tretjo četrtino so tigri zanesljivo dobili - izid je bil 38:48, a so domači v zadnji četrtini spet uprizorili preobrat. Zadnje tri minute so bile izenačene. Odločilne so bile točke Lancea Harrisa - trojka (met 4:3) za zadnji preobrat na tekmi minuto pred koncem in dva prosta meta v zadnjih sekundah za potrditev zmage.