Primorski četverec v nevarnih vodah

Boj za obstanek v drugi SNL je vse bolj neusmiljen, v njem so se zdaj po štirih zaporednih porazih znašli Ankarančani, ki spet bijejo boj za preživetje. Dekanski Jadran je doma kljub prepustni obrambi iztržil pomembno zmago, medtem ko se zdi, da se Biljenci zadnje čase bolj kot s svojo igro ukvarjajo s sodniki.

Ilirija : Ankaran-Hrvatini 4:0 (1:0)

Stadion Ilirija, gledalcev 75, sodnik: Matković (Ravne na Koroškem). Strelci - 1:0 Čufurović (35.), 2:0 Haljeta (56.), 3:0 Turkuš (79.), 4:0 Kosi (89.).

Ankaran-Hrvatini: Starčić, Ceschin Dias, Marinić, Pahor, Kačinari, Perez I Guirao, Musić, Vučemilović (od 67. Azemi), Olić, Radetić (od 82. Sadki), Koval. Trener: Vlado Badžim.

LJUBLJANA > Zaradi kadrovskih težav je bil gostujoči trener Vlado Badžim prisiljen na slabo pripravljeno zelenico ljubljanske Ilirije poslati enako enajsterico kot ob visokem domačem porazu proti Krki. Hitro je postalo jasno, da tudi v prestolnici za Ankarančane ne bo točk, saj je imel vratar Danijel Starčić že v uvodnih minutah obilo dela. Dvakrat je uspešno zaustavil zelo nevarna poskusa Matevža Turkuša in ob številnih napadih domačih ostal nepremagan do 35. minute, ko ga je z natančnim strelom iz razdalje s pomočjo vratnice prelisičil Aldin Čufurović.

Gostje so večinoma poskušali z dolgimi podajami na napadalca Admirja Musića, ki je bil pri zaključnih strelih premalo natančen, neizkoriščene pa so ostale tudi priložnosti iz prekinitev. Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 56. minuti, ko je pravo malonogometno akcijo domačinov iz neposredne bližine zaključil rezervist Nermin Haljeta. “Že od začetka tekme smo se znašli v podrejenem položaju. Kot kaže, nismo bili dovolj osredotočeni na dvoboj, kar je bilo opazno na igrišču. Stanje v klubu ni rožnato, a bomo skušali zdržati do konca sezone,” je pojasnil gostujoči kapetan Jan Pahor, ki se je v nadaljevanju iz obrambne vrste preselil v konico napada. A taktična sprememba ni prinesla rezultata, saj so Ilirijani tudi v končnici tekme povsem nadzirali dogajanje na igrišču ter v zadnjih minutah z dvema zadetkoma potrdili zasluženo zmago. SM

Jadran Dekani: Beltinci 3:2 (1:1)

Igrišče Ivana Gregoriča, gledalcev 120, sodnik Kondić (Ljubljana). Strelci - 0:1 Stepančič (21), 1:1 Mauko (45), 1:2 Mauko (55), 2:2 Nikolić (60, z 11m), 3:2 Zyba (76).

Jadran Dekani: Cvetković, Stepančič, Dav. Vidaković, Bejdić, Aiyetoya Osikel (od 80. Hadžić), Zyba, Nikolić, Banovič (od 60. Ahmetović), Rodica (od 85. Zonta), Šop, Matošević. Trener: Nedžad Okčić.

DEKANI > Jadran je v soboto doma pričakal ekipo Beltincev, ki je sicer na lestvici uvrščena više in je že skoraj v varnih vodah. Prekmurci so jeseni proti Primorcem doma izgubili z 1:2. Srečanje so bolje odprli gostitelji, ki so pred nekaj več kot sto gledalci povedli v 21. minuti, ko je zadel kapetan Luka Stepančič. A hladna prha je za domačine sledila tik pred koncem prvega polčasa. V sodniškem dodatku je za izenačenje na 1:1 poskrbel Mitja Mauko. Tudi uvod drugega dela je pripadel Prekmurcem, ki so prek Mauka zadeli še drugič in povedli z 2:1. A gostitelji, ki na tej tekmi niso blesteli, so do konca tekme izid uspeli obrniti v svojo korist. Najprej je po prekršku nad Stepančičem najstrožjo kazen uspešno realiziral Žan Nikolić, piko na i zmagi s 3:2 pa je v 76. minuti postavil Adem Zyba. Jadranu je delo olajšal tudi gostujoči nogometaš Borut Lukač, ki je v 66. minuti prejel rdeč karton. ARS

Rogaška : Vitanest Bilje 3:2 (1:0)

Športni center, gledalcev 220, sodnik Tkalčič (Maribor). Strelci - 1:0 Mraz (33), 2:0 Krivec (50), 2:1 M. Žižmond (76), 2:2 Doplihar (85), 3:2 Vouk (88),

Vitanest Bilje: Lipičar, Vencato, Pušnar, Batič, Ferjančič, Slaviero (od 56. Devetak), Nagode, Doplihar, M. Žižmond, Koron (od 46. Ferrari), Tragin. Trener: Sandi Valentinčič.

ROGAŠKA SLATINA > Biljenci so tekmo spet končali z igralcem manj in grenkim priokusom ob sodniških odločitvah. Vseeno so imeli na dosegu roke točko, potem ko so se vrnili iz zaostanka 0:2. Dve minuti pred koncem je rezervist Gašper Vouk izkoristil spodrsljaj v obrambni polovici gostov in postavil končni izid tekme, v kateri so že tako oslabljeni Biljenci v osmi minuti ostali brez izključenega Leonarda Vencata. Glavni sodnik je Brazilcu pripisal nepravilno posredovanje v vlogi zadnjega moža obrambe. Kljub igralcu manj so Biljenci imeli svoje priložnosti, Geancarlo Slaviero pa je pri izidu 0:0 celo zatresel okvir vrat domačinov, ki so povedli iz kota. Še več hude krvi je v gostujočih vrstah sprožil drugi zadetek Rogaške. Žoga naj bi po zatrjevanju Biljencev pred dokončanjem akcije za 2:0 že prešla črto za golom. Matej Žižmond je nato še drugič zatresel okvir vrat gostiteljev, ki so zaradi drugega rumenega kartona Denisa Mraza od 72. minute prav tako igrali z desetimi nogometaši. Po domiselnih akcijah, ki sta ju kronala Matej Žižmond in Nejc Doplihar, so Biljenci v slabih desetih minutah izid izenačili, a je upanje na dragoceno točko trajalo le tri minute. ASO