Primorska premagala Hopse

Košarkarji Kopra Primorske so včeraj v 6. krogu 1. SKL po podaljšku premagali Hopse Polzelo s 85:80 (18:19, 37:43, 43:54, 69:69).

KOPER > Košarkarji Kopra Primorske so zabeležili tretjo zaporedno zmago v 1. SKL. V Bonifiki so po podaljšku premagali Hopse, ki so tako doživeli tretji poraz v štirih nastopih.

Dvorana Bonifika, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper), Novak (Hruševje).
Koper Primorska: Durnik 9 (3:4), Rojc 18 (8:10), Kastrati 16 (6:8), Hrabar 8, Macura 28 (8:11), Nemanič 4 (1:2), Vončina 2.
Hopsi Polzela: Copot 12 (1:2), Jurček 16 (6:6), Mikulić 14 (1:2), Carver 12 (2:7), Kosič 18 (5:8), Habot 4, Kureš 4.
Prosti meti: Koper Primorska 26:35, Hopsi Polzela 15:25.
Met za tri točke: Koper Primorska 5:19 (Hrabar 2, Kastrati 2, Nemanič), Hopsi Polzela 9:30 (Kosič 3, Mikulić 3, Jurček 2, Copot).
Osebne napake: Koper Primorska 23, Hopsi Polzela 27.
Pet osebnih: Jurček (33.), Durnik (37.), Vončina (38.)

Koprčani so zmagali povsem zasluženo, saj so bili v zadnji četrtini in podaljšku precej bolj borbeni in natančni. Z delnim izidom 18:3 so obrnili zaostanek po treh četrtinah v vodstvo z 61:57, ob malo bolj premišljeni igri v končnici pa bi se lahko izognili tudi podaljšku.

Tega je Hopsom zagotovil Žan Kosič s trojko z devetih metrov osem sekund pred koncem. Zadnji napad so domači naivno zapravili, so pa bili zato bolj zbrani v podaljšku; v treh minutah so prišli do prednosti 80:71, ki so jo brez težav zadržali do konca.

Jurij Macura, ki je bil z 28 točkami prvi strelec tekme (11 skokov), je v podaljšku dosegel osem točk. Matej Rojc jih je prispeval 18 (9 podaj), Erjon Kastrati pa 16. Za Hopse je Kosič zbral 18 točk, Aaron Wesley Carver pa 12 točk in 19 skokov.

Polzeljani bodo na parket znova stopili v soboto, 31. oktobra, doma proti Krki, Koper Primorska pa bo naslednjo tekmo državnega prvenstva igrala 4. novembra v Rogaški Slatini.