Primorcem polna torba odličij

Slovenski in primorski atleti veterani so pred nedavnim nastopili na 30. balkanskem veteranskem prvenstvu v albanskem mestu Korce in osvojili kopico odličij.

Trije člani AK Gorica so se v Albaniji odlično odrezali. Foto: Osebni arhiv Bogdana Kraglja
Trije člani AK Gorica so se v Albaniji odlično odrezali. Foto: Osebni arhiv Bogdana Kraglja

KORCE > V mestu Korce se je zbralo 645 atletov iz 12 balkanskih držav. Med njimi je bilo tudi pet Primorcev. V kategoriji nad 55 let je v hoji na pet kilometrov s časom 32 minut zmagala članica Atletskega kluba Koper Andreja Poklar. Atlet Pirana Rok Kocijančič je v kategoriji nad 45 let vso konkurenco ugnal na obeh 400-metrskih progah - z ovirami (1:01,60) in brez (56,86). Temu je dodal še bron na 200 metrov (24,84).

Novogoriški Atletski klub Gorica so zastopali trije tekmovalci. S posamičnimi zmagami sta se domov vrnila Egon Arčon (nad 55 let) in Bogdan Kragelj (nad 70). Arčon je zlato osv0jil na sto metrov (13,39) in kot član slovenske štafete 4x100 metrov (54,37). Drugi je bil na 200 metrov (27,26). Kragelj je vrstnike ugnal kar v treh disciplinah - v tekih na 100 (14,63) in 200 metrov (31,46) ter v skoku v daljino (369 cm). Temu je dodal srebro v troskoku (778). Dve odličji si je v kategoriji nad 60 let priboril še Milosav Šimšić - član zlate slovenske štafete na 4x100 metrov (54,37) in drugi v skoku v daljino (489). Dosegel je še četrti čas na 100 metrov (13,86).

Veselili so se tudi na severu Primorske, v Tolminu, kjer bo sicer v soboto AD Posočje priredil zadnji slovenski stadionski atletski miting sezone. Član Posočja Jože Uršič je v Albaniji v kategoriji nad 80 let zmagal v metu diska (13,14), srebro pa je osvojil s kroglo (8,8).