Po Crveni zvezdi in Partizanu še Budućnost

Košarkarji Kopra Primorske so postavili piko na i uspešnemu vikendu slovenskih moštev v ligi Aba. Potem ko sta pred njimi zmagali tako Cedevita Olimpija kot Krka, so slovenski prvaki pripravili še en podvig, saj so v gosteh ugnali finalista lanske sezone, ki je v prvih krogih zabeležil dve zmagi.

Marko Jagodić Kuridža (levo) je še naprej v izvrstni formi. Foto: KK Budučnost
Marko Jagodić Kuridža (levo) je še naprej v izvrstni formi. Foto: KK Budučnost

PODGORICA > “Precej podobnih napak smo si privoščili kot ob porazih v evropskem pokalu. Že dalj časa ni prave kolektivne igre v obrambi, doma smo tekmecu dovolili, da povsem prevlada v napadalnem skoku. To ni igra na ravni Budućnosti in ne na ravni, da bi lahko premagali čvrste goste,” je po porazu dejal začasni trener domačih Petar Mijović.

Obračun slovenskih in črnogorskih prvakov je bil vseskozi napet. Koprčani so na začetku tretje minute povedli s 6:5, naslednjič pa nato šele v tretji četrtini. Takrat so se tigri dvakrat prebili v ospredje, v zadnjih deset minut pa sta ekipi vstopili poravnani na 64. Budućnost je zadnjič povedla 78 sekund pred koncem (78:77). Potem je tekmo odločil Marko Jagodić-Kuridža. Po skoku v napadu je zadel za 79:78, po uspešni obrambni akciji Koper Primorske pa z drugim zaporednim košem 29 sekund pred koncem povišal na 81:78. Na drugi strani so Črnogorci znižali na 80:81, nato napravili taktično osebno napako, Žan Mark Šiško (podelil je 12 asistenc) je zadel oba prosta meta, gostitelji pa so zgrešili met za podaljšek. “Fantom čestitam za zmago na enem najtežjih gostovanj v ligi. Ohranili smo zbranost, prevladovali smo v skoku in tako zdržali do končnice tekme,” je povedal trener Jurica Golemac, ki je bil izbran za trenerja minule sezone. Jagodić-Kuridža sicer nadaljuje sezono v izjemni formi. 22 točkam je za drugi zaporedni dvojni dvojček dodal enajst skokov.

Igralec kroga je Blažič

Jaka Blažič je najkoristnejši igralec 3. kroga lige Aba. Naziv si je slovenski reprezentant in kapetan Cedevite Olimpije prislužil po izvrstni predstavi na tekmi proti Igokei, ko je pri zmagi dosegel 30 točk, šest skokov, dve podaji in dve ukradeni žogi.

Budućnost : Koper Primorska 80:83

Dvorana iArena, gledalcev 2350 sodniki: Hordov, Juras (oba Hrvaška), Nedović (Slovenija); četrtine - 24:19, 20:23, 20:22, 16:19.

Budučnost: Cobbs 19 (10:7), Ivanović 9 (6:4), Bamforth 6 (2:2), Šehović 7 (1:1), Starovlah 1 (2:1), Martin 6, Z. Nikolić 5 (2:1), Božić 2 (2:1), Popović 5 (2:1), Meiers 4 (4:2), D. Nikolić 16 (5:5). Trener: Petar Mijović. Koper Primorska: Holt 16 (4:4), Harris 11 (2:2), Čakarun 14 (2:2), Lazić 4, Marinković 7 (6:5), Jagodić Kuridža 22 (8:5), Dimec 5 (2:1), Šiško 4 (2:2). Trener: Jurica Golemac. Osebne napake: Budućnost 26, Koper 30; prosti meti: Budućnost 36:24, Koper 26:21; trojke: Budućnost 19:4, Koper 21:4 (Holt 2, Harris, Jagodić Kuridža po 1); skok: Budućnost 27, Koper 38.