Ostajajo v lovu za Gorenjem

Koprski rokometaši so sinoči v razvlečeni ligi za prvaka (prihodnji vikend ne bo tekem zaradi pokalnega finala) prav ob izteku časa iztržili točko proti presenetljivo vodilni ekipi lige. Zaradi vrste preloženih tekem pa lestvica ne odkriva povsem realnega stanja.

Adam Bratkovič je dobro formo potrdil tudi sinoči, ko je dosegel
enajst zadetkov, zadnjega tudi za končno izenačenje. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Adam Bratkovič je dobro formo potrdil tudi sinoči, ko je dosegel enajst zadetkov, zadnjega tudi za končno izenačenje. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva moška DRL, za prvaka

Koper 2013 : Riko Ribnica 28:28 (16:15)

Dvorana Bonifika, gledalcev 1700 sodnika Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).

Koper 2013 : Kocjančič, Postogna, Dolenc, Breznikar, Vlah 6, Krečič, Matijaševič 1, Poklar 3, Moljk 1, Rapotec, Sokolič 5, Marić, Sever 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 11 (4).

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink, Vujačić 2, Knavs, Henigman 6, Skušek 5 (3), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 6, Kovačič 4, Kljun 3, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Riko Ribnica 3 (3); izključitve: Koper 2013 8, Riko Ribnica 8 minut.

KOPER > Obračun starih znancev se je pred številnimi gledalci končal z neodločenim izidom in pravo dramo: za domačo točko je ob izteku igralnega časa sedemmetrovko uspešno realiziral Adam Bratkovič. Srečanje so bolje pričeli igralci iz dežele suhe robe in si po 16 minutah priigrali dva gola prednosti (9:7). Toda gostitelji so odgovorili na najboljši možni način in jih pet minut kasneje ujeli (11:11), v 23. minuti pa po zadetkih Marka Matijaševiča in Adama Bratkoviča povedli s 13:11.

Do konca tekme je nato potekal ogorčen in neizprosen boj za vsako žogo in jasno je bilo, da bodo v končnici odločale malenkosti oziroma navdih posameznikov. V 57. minuti sta bila tekmeca poravnana (26:26), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je kazalo bolje Ribničanom, ki so v zadnji minuti - po golu Nika Henigmana - imeli prednost enega gola. Poln izkupiček pa jim je v izdihljajih tekme odščipnil Bratkovič in z natančnim strelom s sedmih metrov izid izenačil - 28:28.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Bratkovič z enajstimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v ribniški pa sta Henigman in Blaž Nosan dosegla po šest zadetkov.

Koprski rokometaši bodo 21. in 22. aprila nastopili na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Ljutomeru. Naslednjo tekmo končnice bodo igrali v sredo, 25. aprila, ko se bo v zaostali tekmi 2. kroga v gosteh pomerili s Celjem Pivovarno Laško. STA, BG

Prva ženska DRL, za razvrstitev od 5. do 8. mesta

Mlinotest : Žurd 25:21 (12:10)

Dvorana Police, gledalcev 100 sodnika Pukšič in Satler.

Mlinotest: Bratina 9 obramb, Čermelj 2, Rudman 3, Svetik 3, Jurič, Fegic 2, Čajko, Pipan 1, Sanabor, Ferfolja 7, Bytyqi 1, Mihelj 1, Zelnik 1, Pejović 4. Trener : Aleksander Lapajne

Žurd Koper: Fidel 10 obramb, Škabar 6, Munda 1, Jagurdžija 2, Petrinja 2, Bertok, Panger 3, Zorko 3, Teraž 1, Vatovec 3. Trener: Valentino Štingl.

Sedemmetrovke - Mlinotest 5:5, Žurd 4:3; izključitve: Mlinotest 4 minute, Žurd 10 minut.

AJDOVŠČINA > Koprčanke so začele z veliko željo, da bi prekinile tradicijo zmag Mlinotesta na primorskih derbijih. Strelske vaje je odprla Kristina Petrinja, v nadaljevanju so v hitri igri uspešno zaključevale akcije še Kaja Teraž, Valentina Panger, Metka Škabar in Karin Vatovec. Mlinotest je počasi krepil obrambo in po prestreženih žogah vse pogosteje prihajal do protinapadov. Ko so izkušene Maja Svetik, Nada Pejović in Tjaša Rudman vzele stvari v svoje roke, so maloštevilni, a bučni domači navijači v 17. minuti le dočakali prvo vodstvo. Pred odmorom se je razigrala še najboljša posameznica pri domačinkah, Špela Ferfolja, kar je bilo kljub veliki borbenosti in tesnemu zasledovanju gostij dovolj za vodstvo ob polčasu.

V drugem delu igre je Mlinotest postavil čvrst obrambni zid, h kateremu je pripomogla tudi zanesljiva druga vratarka Anja Bratina. Koprčanke so izgubljale žoge, in se zapletale v prekrške z izključitvami. Prednost Mlinotesta je tako v prvih desetih minutah nadaljevanja narasla že na sedem golov, domači trener Aleksander Lapajne pa je v igro začel pošiljati mlade rezervistke. Razmerja moči se niso bistveno spremenila, saj so zadevale tudi Nuša Fegic, Urša Zelnik in Tjaša Mihelj.

Domači trener Aleksander Lapajne je po tekmi povedal: “Na začetku me je bilo malo strah. Koprčanke so pokazale, da znajo igrati. Potem smo počasi igro prevzeli v svoje roke. Vzpostavili smo visok ritem s širšim izborom igralk in počasi ustavljali tekmice. K temu je z dobrimi obrambami prispevala tudi vratarka Anja Bratina.” Uspešna vratarka je dodala: “Na začetku tekme sem imela tremo, saj nisem vajena igrati vse tekme. Tudi ostala mlada dekleta, ki so stopila na parket v drugem polčasu, so pokazala, da so dobre menjave.”

Ena ključnih igralk pri Koprčankah Eva Zorko je poudarila telesno premoč tekmic: “V prvem polčasu, ko smo imele dovolj moči, smo bile enakovredne. Po tem smo začele popuščati. Ajdovke so fizično močnejše in tudi bolje pripravljene, saj več trenirajo. V protinapadih jim nismo mogle slediti.” Trener Valentin Štingl pa je srečanje ocenil takole: “Glavno prednost so Ajdovke pridobile po naših izgubljenih žogah, ko so hitro šle v protinapad. Prav veliko do konca prvenstva ne moremo več narediti. V nadaljevanju bom dal več priložnosti dekletom, ki so doslej manj igrala. Prepričati se moramo, na koga lahko v novi sezoni najbolj računamo.”IM

Prva DRL, za obstanek

Jadran Bluemarine : Ptuj 25:30 (11:12)

Modra dvorana gledalcev 50 sodnika Rantah in Pajić.

Jadran Bluemarine: Klobas, Bajić 2, Kovačević 1, Šafran1, S. Poplašen 5, Maglica 4, Šiškovič 5, A. Poplašen 7. Trener: Igor Poklar

Sedemmetrovke : Jadran B. 3:3, Ptuj 4:2; izključitve - Jadran B. in Ptuj 0.

HRPELJE > Domačinke so si z novim porazom zelo otežile pot do obstanka v ligi. Po dveh kvalifikacijskih neuspehih nimajo več izbire in na sobotnem gostovanju na Ptuju jih lahko reši le zmaga. Žal je - sodeč po doslej videnem - upanja malo. Nekaj prebliskov je v soboto vendarle bilo. Po slabem začetku so Kaja Šiškovič, Suzana in Anamarija Poplašen ter Lara Maglica hrpeljski voz vendarle potegnile naprej in v vodstvo. Domačinke so ga branile do končnice prvega polčasa. Le gol zaostanka ob odmoru je obetal zanimivo nadaljevanje.

Žal se je nato ponovila ena številnih letošnjih tekem jadranovk, ko so po dobrem prvem polčasu precej popustile. Tokrat so sicer dobro odigrale prvih deset minut drugega dela, po izenačenju na 17:17 pa se je hrpeljska barka začela potapljati. Jadran Bluemarine namreč kar osem minut ni dosegel zadetka, Štajerke pa so medtem mrežo zatresle sedemkrat zapored. Tako je bil zmagovalec že 12 minut pred koncem tekme praktično znan. Anamarija Poplašen je s serijo treh golov osem minut pred koncem še vlila nekaj upanja (21:24), potem pa so gostje spet ušle. IM, SJ

Rokomet lestvice

Prva A DRL, za prvaka 5. krog - Krka : Urbanscape Loka 36:35 (16:14), Koper 2013 : Riko Ribnica 28:28 (16:15), Gorenje : Celje PL - 9. maja.

Riko Ribnica 5 2 2 1 135:125 37
CeljePL 3 2 1 0 91:78 36
Gorenje Velenje 3 0 0 3 84:94 31
Koper 2013 4 3 1 0 111:98 30
Urban. Loka 4 1 0 3 106:118 25
Krka 5 2 0 3 149:163 25

6. krog - Krka : Riko Ribnica, Koper 2013 : Gorenje Velenje, Urbanscape Loka : Celje PL.

Prva A DRL, za obstanek 5. krog - Trimo Trebnje : Jeruzalem Ormož 39:26 (17:10), Dobova : Maribor Branik 28:27 (13:13), Herz Šmartno : Grosist Slovan - 21. aprila.

Maribor Branik 5 3 0 2 144:132 24
Jeruzalem Ormož 5 2 1 2 148:160 24
Trimo Trebnje 4 1 0 121:113 20
Dobova 4 3 0 1 124:107 17
Grosist Slovan 4 2 1 1 99:96 13
Herz Šmartno 4 1 0 3 111:139 10

6. krog, 25. aprila - Herz Šmartno : Maribor Branik. 27. aprila - Jeruzalem Ormož : Grosist Slovan, Dobova : Trimo Trebnje.

Prva B DRL 23. krog - Krim : Črnomelj 28:29 (15:16), Dol Tki Hrastnik : Drava Ptuj 27:26 (14:13), Rudar : Sviš Ivančna Gorica 32:30 (20:16), Škofljica Pekarna Pečjak : Krško 32:30 (14:16), Butan plin Izola : Škerjanc Jadran HK 27:22 (12:9), Grosuplje : Radeče papir 23:29 (10:15), Brežice : Slovenj Gradec 2011 -.

Grosuplje 23 4 3 16 621:692 11

24. krog, 21. aprila - Sviš Ivančna Gorica : Dol Tki Hrastnik, Radeče papir Nova : Butan plin Izola, Drava : Krim, Slovenj Gradec 2011 : Grosuplje, Škerjanc Jadran H-K : Škofljica Pekarna Pečjak, Črnomelj : Brežice, Krko : Rudar.

Prva A DRL ženske, za prvaka 2. krog - Krka : Z'dežele 18:19 (8:12), Krim Mercator : Zagorje 32:19 (20:13).

Vrstni red: Krim Mercator 40, Zagorje 29, Z'dežele 27, Krka 23.

Prva A DRL ženske za 5. do 8. mesto 2. krog - Mlinotest : Žurd Koper 25:21 (12:10), Žalec : Ljubljana 27:27.

Mlinotest 2 2 0 0 52:47 26
Žalec 2 0 1 1 53:54 18
Ljubljana 2 1 1 0 60:58 16
Žurd Koper 2 0 0 2 52:58 11

Para 3. kroga (20. aprila) - Ljubljana : Mlinotest, Žurd Koper : Žalec.

Prva A DRL ženske kvalifikacije za obstanek, na tri zmage, 2. tekma - Jadran Bluemarine : Ptuj 25:30 (11:12, skupni izid 0:2).

Tretja tekma (21. aprila) - Ptuj : Jadran Bluemarine.