Osem zadetkov, a brez zmagovalca

Gledalci so na sedmih tekmah 10. kroga tretje slovenske nogometne lige zahod videli 16 golov. Polovico jih je padlo na obračunu z vrha lestvice v Ajdovščini, kjer sta se Primorje in Svoboda po razburljivem dvoboju razšla brez zmagovalca.

Tilen Nagode (v rdeče črnem dresu) je Primorju s četrtim
zadetkom priigral točko v dvoboju s Svobodo.  Foto: PRIMOŽ BRECELJ
Tilen Nagode (v rdeče črnem dresu) je Primorju s četrtim zadetkom priigral točko v dvoboju s Svobodo.  Foto: PRIMOŽ BRECELJ
Primorje : Svoboda 4:4 (0:1)

Mestni stadion, gledalcev 400 sodnik Podgoršek (Duplje). Strelci - 0:1 Đokić (15), 0:2 Đokić (48), 0:3 Ivanovski (50), 1:3 Džuzdanović (52), 2:3 Džuzdanović (54, z 11m), 2:4 Đokić (67), 3:4 Kadrija (70), 4:4 Nagode (74).

Primorje: Štrukelj, A. Kuraj, Džuzdanović, Kadrija, Leban, Dedić (od 72. Puc), L. Kodermac, Plavšič Vajde (od 42. Nagode), J. Kodermac, J. Kuraj, Škarabot (od 25. Lukač). Trener: Andrej Komac.

AJDOVŠČINA Derbi z vrha lestvice je upravičil pričakovanja z zasuki, (lepimi) zadetki in tudi napakami. Dogajale so se na obeh straneh, a tudi na tretji - sodniški. Kriterij v prvem delu ni bil po godu Ajdovcem, ki so se ob prejetem golu po prekinitvi v prvem polčasu lahko hudovali predvsem sami nase. Piko na i je postavil s 16 goli z najboljši strelec prvenstva, Aleksandar Đokić, ki je zamudil še imenitno priložnost za 0:2, najboljše pa prihranil za drugi polčas. V prvem so imeli Ajdovci več od igre, izpeljali pa so tudi dve, tri akcije, v katerih pa je izostal udarni zaključek. Domači trener Andrej Komac je bil prisiljen do odmora opraviti že dve menjavi, slabe novice pa so se nadaljevale na začetku drugega polčasa. Ajdovci so gostom na pladnju ponudili priložnosti za povišanje izida na 0:3. V eksplozivnih šestih minutah pa so se tudi vrnili med žive, za kar ima največ zaslug Amel Džuzdanović. Ko je Đokić z najlepšo potezo na tekmi spet povišal vodstvo gostov, se je zdelo, da je tekma odločena. Potem pa je sledil najbolj sporen trenutek tekme. Po kotu je za znižanje izida poskrbel Taulant Kadrija. Ljubljančani so protestirali zaradi igre z roko, bržkone upravičeno. Z novim zagonom so Ajdovci po golu Tilna Nagodeta prišli do izenačenja, ni veliko manjkalo pa bi v končnici prišli celo do popolnega zasuka. ASO

Adria : Sava Kranj 3:1 (2:1)

Igrišče pri Štantu, gledalcev 100 sodnik Sagrković (Vrhnika). Strelca - 1:0 Milijašević (15), 2:0 Milijašević (27), 2:1 Cankar (44), 3:1 Milijašević (50).

Adria: Radikon, Masten (od 62. Sirk), Hlede, Pečenko, Kompara, Komel, Torkar, Klančič (od 78. Umek), Klepac (od 90. Zovatto), Milijašević, Godnič (od 90. Krševan). Trener: Simon Živec.

MIREN Adria je le dočakala prvo zmago proti ekipi, ki so jo pred začetkom sezone prištevali v širši krog kandidatov za napredovanje. Pod taktirko novega trenerja Simona Živca je v moštveni predstavi Mirencev izstopal Miloš Milijašević, ki je kronal vse boljše igre s prvimi zadetki v dresu Adrie. V 15. minuti je izkoristil svoje strelske sposobnosti in načel mrežo gostov, pri drugem in tretjem golu pa je pokazal, da ima tudi nos za zadetek. Na 2:0 je srbski zvezni igralec povišal, potem ko je vratar gostov odbil strel Nika Mastena, v drugem polčasu pa je nadgradil požrtvovalnost in podajo Mihe Torkarja. S tem je že po petih minutah nadaljevanja razblinil upe gostov, ki so se ob zaključku prvega polčasa vrnili med žive. Vratar Matija Radikon je po predhodnih sodniških opozorilih v tretje predolgo zadrževal žogo, sodnik pa je Mirence kaznoval z indirektnim (posrednim) prostim strelom z roba 16-metrskega prostora. Kranjčani so znižali izid, čuvaj mreže Adrie pa se je v nadaljevanju odkupil z obrambama. Sicer pa so lepše priložnosti imeli gostitelji. Ambrož Klančič je zatresel okvir vrat, tik po vstopu v igro pa bi mrežo gostov lahko zatresel tudi zimzeleni Filippo Zovatto. ASO

Bled Hirter : TKK Tolmin 1:0 (0:0)

Športni park Bledec, gledalcev 100 sodnik Mežnar (Maribor). Strelec Stanko (62, z 11m).

TKK Tolmin: Konec, T. Kutin, Kos (od 81. L. Rutar), Šturm, Kavčič, Lesjak (od 67. Zornik), Kucalović, Dowlin, Debenjak, Perše, Lapanja (od 67. Kumer). Trener: Jan Kragelj.

BLED Tolminci so bili, kolikor je razrito igrišče dopuščalo, do sporne enajstmetrovke boljši tekmec, a tega niso znali obrniti v svoj prid. Zlasti Gregor Kos bi lahko razveselil goste, potem ko je podaja v kazenski prostor preletela domačo obrambo na čelu z vratarjem, a pri poskusu z glavo ni bil dovolj natančen. S slepimi naboji je streljal tudi Grega Debenjak, zato pa so Blejci po dobri uri igre izkoristili ponujeno. Tolminci so zaman zahtevali nedovoljeni položaj, čuvaj mreže gostov Jaka Konec pa je bržkone po nepotrebnem podrl tekmeca za najstrožjo kazen, ki se je izkazala kot odločilni trenutek tekme. Tolminci so si prizadevali za izenačenje in vse sile usmerili v napad, kjer pa poskusi do konca tekme niso obrodili sadov. Na drugi strani so tudi gostitelji imeli precej več prostora za nevarne protinapade. Mreža Tolmincev se sicer ni zatresla, kar pa je bilo za goste slaba tolažba. ASO

Arne Tabor : Fama Vipava 0:0

Maksov gaj, gledalcev 80 sodnik Kordež (Ravne na Koroškem).

Fama Vipava: Želko, Vuga, Žižek, Božič, Žižmond, Kodelja, Panič Nardin (od 89. Sever), Tutuš (od 86. Jamšek), Kuhar, Krečič, Peršič. Trener: Šefik Mulahmetović.

LJUBLJANA Vipavci so brez Nejca Vidmarja, Tilna Lebana in Alena Keranovića, ki v nadaljevanju sezone zaradi nesoglasij s trenerjem ne bo več oblekel zeleno-belega dresa, iztržili točko v Ljubljani. Lahko bi tudi vse tri. Zlasti v uvodnih 20 minutah so bili na majhnem in zahtevnem igrišču podjetnejši. Jaka Kuhar in Erik Krečič sta imela lepi priložnostI, a pri strelih nista naravnala merilnih naprav. Tudi v nadaljevanju so imeli gostje več žogo v nogah, izid pa bi se lahko spremenil v končnici. Po kotu je imel res lepo priložnost Matej Žižmond, a žoga pri strelu z glavo ni našla poti do vrat. Kmalu zatem pa bi lahko bili Vipavci za svojo neučinkovitost kaznovani, na srečo pa domačini niso izkoristili protinapada. ASO

Žiri : Elta Izola 0:0

Stadion Polje, gledalcev 100 sodnik Begič (Dol pri Ljubljani).

Elta Izola: A. Počkaj, Zonta, Terčič (od 86. Mingotti), Pletikos, Radovanović (od 74. Vašl), Žitko, Golja, Ribič, Rodica, Zemljak (od 82. Gavrić), Jerman. Trener: Damjan Počkaj.

ŽIRI Izolani še na drugi zaporedni tekmi niso prejeli gola, za kar je bil v soboto zaslužen tudi vratar Anže Počkaj. Gostitelji so bili dvakrat v položaju, ko so se znašli iz oči v oči z vratarjem gostov, a tega niso znali izkoristiti. Na drugi strani so imeli Izolani v seštevku več priložnosti. V najlepših se je spet znašel Aljaž Golja. V 15. minuti je po podaljšanem kotu s strelom z glavo stresel okvir vrat, pred iztekom prvega polčasa pa je sam stekel proti domačim vratom, a se je bržkone nekoliko prenaglil z zaključkom, žogo pa je domači čuvaj mreže ukrotil. V nadaljevanju so bili gostje na načetem igrišču nevarnejši. Najlepšo priložnost je zamudil Tomaž Rodica, Izolani pa bi lahko bolje izkoristili še nekaj akcij. ASO