Nora trojka zaključila rezultatski tobogan v lucijski dvorani

V 9. krogu druge košarkarske lige so se na vrh z odličnim strelskim večerom znova vrnili sežanski košarkarji, Postojna je teže od pričakovanj strla Ljubljano, Portorož pa je doma po napeti končnici moral točki prepustiti Hrastniku.

Portorožan Adin Kavgić je tako poletel nad strelca odločilne trojke
za zmago Hrastnika Klemna Požina (št. 8). Foto: Tomaž Primožič/FPA
Portorožan Adin Kavgić je tako poletel nad strelca odločilne trojke za zmago Hrastnika Klemna Požina (št. 8). Foto: Tomaž Primožič/FPA
Celje : Mesarija Prunk 62:97

Dvorana OŠ Celje, gledalcev 90 sodnika: Dovč (Domžale) in Česen (Kranj); četrtine - 16:21, 13:22, 15:28, 18:26). Mesarija Prunk Sežana: Cole 20 (7:6), Jogan 19 (2:1), Tavčar 5 (2:1), Zagorc 7, Mevla 8, Bačvič 12 (4:3), Stopar 13 (6:5), Jordan-Rojko 6, Kukanja 5, Kučej 2. Trener: Teddy Delač.

CELJE Gostje so takoj povedli in prvo četrtino dobili z 21:16. V nadaljevanju tekme so dobro igrali v obrambi in odšli na odmor z zajetno prednostjo 14 točk.

Parklji žaljivo nad sodnika Renerja

V taboru KK Parklji so nekateri težko preboleli tesen poraz v 8. krogu v mestnem derbiju z Ilirijo. Po zaključku tekme se je na njihovem facebook profilu pojavil žaljiv zapis, uperjen proti koprskemu sodniku Žigi Renerju. Komisar lige Boris Majer je od predsednika kluba zahteval, naj posreduje informacijo, kdo je napisal objavo. Zaradi komentarja je klub kaznoval s 480 evri in zakonitega zastopnika prijavil pri častnem razsodišču KZS.

Sežanci so odlično začeli tudi drugi polčas in po drugi trojki Aljaža Stoparja v 22. minuti srečanja vodili z že 20 točkami naskoka (33:53). Razliko so še povišali in ob koncu tretje četrtine vodili že za nedosegljivih 27 točk. Tako so v zadnji četrtini priložnost za igro dobili rezervisti, pri čemer so se bolje znašli gostje, ki so na koncu Celjanom prizadejali visok poraz. Ti so zelo slabo metali za tri točke (18:2), Sežanci pa so jih povsem nadigrali tudi v skoku - 48:31. Pri domačih je bil strelsko razpoložen nekdanji član Sežane, več sezon pa član Portoroža, Nejc Buda (17 točk). Pri Sežancih sta bila v ospredju visoka igralca. Timothy Cole se je z 20 točkami vrnil v portoroške čase, Adrian Jogan je prispeval točko manj. RM

Ljubljana : Nagode Postojna 62:86

Dvorana OŠ Alojzija Šuštarja gledalcev 50 sodnika: Kosmač (Idrija) in Krofl (Zagorje ob Savi); četrtine - 24:23, 11:17, 15:18, 12:28. PVC Nagode Postojna: M. Gombač (2:0), Šimović 9 (5:3), Zalar 12 (3:1), Jakhel-Kolarević 17 (6:2), Abram 6, Košir 6 (1:1), Kralj 8 (1:0), Hreščak 3, Muha 25 (2:1). Trener: Predrag Milović.

LJUBLJANA Domači so tesno dobili prvo četrtino tekme, gostje pa so v nadaljevanju izkoristili večjo individualno kakovost in vodili po prvem polčasu. Tesno prednost so ohranjali tudi večji del tretje četrtine, vendar so torbarji proti koncu četrtine le ušli na dvomestno prednost, s tem pa je bilo tudi konec žilavega odpora manj izkušenega domačega moštva. Klemen Muha je za Postojno dal 25 točk in pobral osem skokov, dvojnega dvojčka pa je iztržil center Gregor Jakhel Kolarevič s 17 točkami in 14 skoki. Dvojnega dvojčka je pri domačih vpisal tudi David Križanič (10 točk in 13 skokov), najboljši strelec pa je bil s 15 točkami Žiga Grobovšek. RM

Portorož : Hrastnik 85:86

Dvorana Lucija, gledalcev 100 sodnika Palčič (Postojna) in Misson (Škofja Loka); četrtine - 27:21, 18:21, 12:25, 28:19. Portorož: Tovilović 1 (1:2), Kavgič 15 (3:5), Miklavčič 5 (2:2), Jovanović, Borse 9 (2:2), Ž. Bahor 3 (1:1), Rožanc 20 (5:6), A. Cvetičanin 9, D. Hodžič, Katonar 23 (3:3). Trener: Igor Kešelj.

LUCIJA Portorožu se sprva ni poznala odsotnost ključnih mož Nejca Zupana in Alekse Kojadinovića, kajti blestel je Alen Katonar, ki je že v uvodni četrtini dosegel 16 točk in iz igre zadel vseh šest poskusov (met 10:8 ob osmih skokih, dveh ukradenih žogah in blokadi). Toda rutinirani gostje so vztrajali pri svoji igri. Portorožu kljub simultanki Katonarja ter lepi pomoči Adina Kavgića in Luke Rožanca ni uspelo pobegniti na varno razdaljo. Po glavnem odmoru je Hrastnik prevzel pobudo ter v 33. minuti povedel s 74:62, vendar se niti mornarji niso predajali in po trojki Eneja Miklavčiča ujeli tekmeca na 78. V zadnjih dveh minutah je šlo na nož. Ko je Sebastjan Borse 17 sekund pred koncem hladnokrvno zadel dva prosta meta za 85:83, je pričelo močno dišati po domači zmagi. Toda sedem sekund pred koncem je najboljši igralec Hrastnika Klemen Požin presenetil vse, ko je nenadoma vrgel z velike razdalje in zadel za zmago ob velikem razočaranju v domačem taboru. “Morda je bilo srečanje privlačno za gledalce, vendar pa si na svojem igrišču ne smemo privoščiti, da prejmemo toliko košev,” je po tekmi menil Katonar. bop