Kriza Gen-I Volleyja

Moški prvoligaši iz skupine za prvaka so zaradi sklepnega turnirja srednjeevropske lige počivali, v ženskem četrtfinalu pa je Gen- I Volley prvo tekmo izgubil. V skupini za obstanek je ostal moški del Gen-I Volleya ostal praznih rok. V ženski skupini za obstanek so slavile tako Koprčanke kot Ankarančanke.

Nina Pangerc (z žogo) je k novemu uspehu Ankarančank prispevala sedem točk. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Nina Pangerc (z žogo) je k novemu uspehu Ankarančank prispevala sedem točk. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva DOL moški

Gen-I Volley - Črnuče 0:3

ŠD Prvačina, gledalcev 100 sodnika Kern (Kr) in Markelj (Bled); po nizih: -22, -23, -23.

Naslov za Posojilnico Dob

Končano je tekmovanje v moški srednjeevropski ligi. Prvak je prvič postal avstrijsko - koroški Dob, ki ga vodijo naši zamejski rojaki. V finalu je bil s 3:1 boljši od Kamniškega Calcita, pred tem pa je z enakim izidom izločil zagrebško Mladost. Za Kamničane je dobro igral Kanalec Jure Okroglič. V finalu je dosegel šest točk, v polfinalu pa kar 16. Kamničani so glavnino moči porabili v polfinalu, kjer so presenetljivo s 3:1 izločili branilca naslova in našega državnega prvaka ACH Volley, za katerega igra kanalski libero Jani Kovačič. ACH je nato v boju za tretje mesto s 3:1 premagal Mladost.

Gen-I Volley: Filiputti 6, Godnič 2, Gadnik 14, Nanut, Paliska 14, Kavčič 2, Perovič 9. Trener: Matjaž Stanič.

PRVAČINA > Rezultatska krivulja odbojkarjev iz Prvačine se je obrnila navzdol. V klubu so poskusili spremeniti tok dogodkov z menjavo na trenerskem mestu. Radeta Dačovića je zamenjal nekdanji domači odbojkar in dolgoletni trener mladih, Matjaž Stanič. S svojim fanti je bil blizu uspeha, a so se njegovi ekipi v vseh tesnih končnicah nizov zatresle roke. Ekipi se pozna odsotnost izkušenega vsestranskega Alana Komela. Po novem porazu je Gen-I Volley padel na zadnje mesto v skupini za obstanek. Primorcem je v igri primanjkovalo stalnosti. Vodstva v prvem in drugem nizu niso uspeli zadržati. V tretjem so ves čas minimalno zaostajali, a preobrata niso zmogli. IM

Prva DOL ženske

Aliansa : Gen-I Volley 3:0

Dvorana OŠ Šempeter v Savinjski dolini, gledalcev 100 sodnika Milojević (Lj) in Seifried (Mb); po nizih: 18, 20, 25.

Gen-I Volley: Ferlinc 11, Zbičajnik, P. Marušič 12, Bavdaž 4, Kolbl 8, Đukič, Velikonja Grbac 8, Š. Marušič, Simčič, Spačal 6. Trener: Alen Bektaševič.

ŠEMPETER > V boju izenačenih tekmecev se je nadaljevala tradicija domačega parketa. Prvo tekmo četrtfinala prvenstva so tako v svoji dvorani dobile Štajerke, Novogoričanke pa bodo v sredo poskušale Alianso - kot doslej - spet premagati pred svojim občinstvom. Gen-I Volley je tekmo začel s slabim sprejemom in je hitro izgubil prvi niz. V drugem so bile Primorke enakovreden tekmec do vstopa v končnico (21:19), ko so z napakami hitro izgubile stik z Alianso. V tretjem so se Novogoričanke po začetnem zaostanku pobrale, naredile preobrat in prišle celo do zaključne žoge, a so se Štajerke rešile, po tem pa so z napakami Primorke priložnost za četrti niz zapravile. IM

Zgornja Gorenjska : Ankaran Hrvatini 2:3

Dvorana pod Stolom, gledalcev 50 sodnika Atanasov (Šempeter) in Pevc (Škofja Loka); po nizih: -13, -23, 17, 18, -12.

Ankaran Hrvatini: Apollonio, Pangerc 7, Angelini 7, Medved, Morgan 9, Pavič 21, Cerovac 2, Ražman 1, Lovšin 16, Trobec 4, Lucas, Barut. Trener: Sebastjan Mikša.

ZABREZNICA > Ankarančankam je na Gorenjskem ob podpori glasne skupine navijačev podvig uspel po dveh urah in 15 minutah igre. V skupini za obstanek so premagale doslej v svoji dvorani vselej boljšo Zgornjo Gorenjsko. S tem so se ji približale na lestvici. Ob vzponu forme, ki ga kažejo, se bodo morda kot novinke v ligi celo izognile kvalifikacijam za obstanek. Primorke, ki jih zadnje čase krasi odličen servis, so v uvodnih nizih ves čas imele pobudo. Kazalo je, da bodo tekmo dobile celo po treh nizih, a je Gorenjkam nato uspel popoln preobrat in so si priborile peti niz. V izenačenem boju so se nato v končnici domačinkam zatresle roke, Ankaranski trener Sebastjan Mikša je bil po koncu dobre volje: “Pokazalo se je, da z našimi domačimi igralkami hodimo po pravi poti. Iz tekme v tekmo rastemo in zorimo. Na dekleta sem zelo ponosen. S pravo psihološko pripravo so znala potisniti v ozadje hud poraz na prejšnji tekmi v Zabreznici.” IM

Luka Koper: Ljubljana 3:0

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100 sodnika Otrl (Polzela) in Vrenko (Šempeter); po nizih: 21, 18, 21.

Luka Koper: Raić, Kušar, Isanović 20, Radešič, Lucas 12, Đukić 2, Dodič 7, Jović 2, Pešič 11, Kaker 7. Trener: Zdravko Jović.

KOPER > Že odpisane Ljubljančanke, za katere je Koprčanka Petra Flego dosegla dve točki, so se solidno upirale Koprčankam, ki pa so vseeno gladko prišle do nove zmage, s katero so se utrdiile na vrhu skupine za obstanek. Svoj dan je imela Iman Isanović, ki je na servisu, pri mreži in v napadu zbrala 20 točk. Kakovostna razlika je bila očitna. Zato so se lahko naigrale tudi rezervistke. STA, IM