Kaže na hiter razplet polfinala

V polfinalu druge SKL so košarkarji Podčetrtka pričakovano prepričljivo ugnali Medvode. Sežanci bi po 20 točkah zaostanka na koncu skoraj ujeli Celjane, ki pa imajo vendarle večji nabor igralcev. V sredo bodo Kraševci težko presenetili v Celju. V ligi za obstanek je po zmagi Trotov že vse jasno - Portorož in Grosuplje se selita v tretjo SKL.

Košarkarji Mesarije Prunk (v belih dresih) so  doma izgubili prvo
tekmo polfinala. Foto: Žiga Zidar
Košarkarji Mesarije Prunk (v belih dresih) so doma izgubili prvo tekmo polfinala. Foto: Žiga Zidar

Druga SKL - polfinale

Mesarija Prunk : Celje 86:94

Dvorana SŠ S. Kosovela, gledalcev 350, sodnika: Rener (Koper) in Česen (Kranj); četrtine - 21:23, 20:23, 17:29, 28:19.

Prvak tretje SKL je Ljubljana

Košarkarji Postojne so si pred sobotnim tekmo teoretično že zagotovili igranje v drugi SKL, zato je tekma z Ljubljano, ki se je tudi uvrstila v drugo ligo, odločala zgolj o prvem mestu v ligi. Tokrat se je po dolgem času v postojnskem športnem centru zbralo večje število gledalcev, približno 300 pa jih je v derbiju videlo prepričljivo zmago Ljubljane s 69:56. Ljubljančani so slavili tudi na prvi tekmi.

Mesarija Prunk Sežana: Bačvič 9, Kukanja 2, Grum 26 (6:2), M. Trampuš 20 (1:1), Mevla, L. Dimec, Krstinić 6, Jordan Rojko 19 (9:7), Kučej 4. Trener: Teddy Delač.

Celje: Hasić 5, J. Rizman 33 (13:11), Koštomaj 18 (12:10), Držić 11 (5:5), Grušovnik 15 (5:3), Nuhanović 12 (2:2). Trener: Vladimir Rizman.

SEŽANA > V rednem delu sezone so bili celjski košarkarji uvrščeni za Sežano, vendar pa so v sklepnem delu sezone začeli dvigovati formo. V tekmi z visokim izidom so bili bolj v ospredju strelci, precej manj pa obrambi. Gostje so tekmo izvrstno odprli, povedli so z 11:2 in vsilili svoj ritem igre. Sežanci so se pred koncem prve četrtine vrnili v igro (19:21). Drugo četrtino so bolje odprli domačini, izid je bil poravnan praktično vse do končnice polčasa. V začetku drugega polčasa so z delnim izidom 9:0 bolje zaigrali Sežanci (48:46). Med 25. in 30. minuto so si na krilih udarne peterke gostje priborili 20 točk prednosti (52:72), kar je bila tudi najvišja razlika na tekmi. Vendar se Sežanci niso predali in so se znova pokazali kot nepopustljivi. Kanček upanja se je posvetil 42 sekund pred koncem po trojki Luke Gruma, ko so se približali na tri točke zaostanka (86:89). Nato pa so Celjani prekinili strelski post, pa tudi sicer so imeli na voljo kar 20 prostih metov več od domačih mesarjev, pri katerih so strelsko izstopali Luka Grum (26 točk, 4 trojke), Matija Trampuš (20) in Gašper Jordan Rojko (19), ki so skupaj dosegli 65 točk.

Povratna tekma bo v sredo v Celju, Sežanci pa morajo zmagati, če želijo izsiliti še tretjo tekmo polfinala.  RM

Druga SKL - za obstanek

Lth Castings : Portorož 94:66

Dvorana Poden, gledalcev 80, sodnika: Dovč (Domžale) in Fišer (Ljubljana); četrtine - 26:16, 21:17, 17:14, 30:19.

Portorož: Cole 16 (10:8), Hvalec, Miklavčič 10, Bahor 7 (2:1), Drenik 2, Ž. Zagorac 10 (2:2), Plahuta, Fischione 2, Klepač 8 (2:2), Pegan 2. A. Cvetičanin 9 (2:2), Jovanovič. Trener: Igor Kešelj.

ŠKOFJA LOKA > Portorožani so le dva dni po tekmi s Troti morali spet na igrišče, tokrat pri prvaku mini lige v Škofji Loki. Gostitelji so z zmago nad Portorožem le še potrdili prestižno prvo mesto na lestvici lige za obstanek v drugi SKL. Na tekmi so prevladovali od samega začetka, imeli so več razpoloženih igralcev, klop LTH Castingsa je nadigrala Portorož s 34:14. Najboljši strelec srečanja je bil Luka Kureš, ki je dosegel 22 točk, pri gostih pa so tokrat prvič zaigrali prav vsi košarkarji iz zapisnika. Portorož zapušča drugoligaško konkurenco RM