Camoranesi ostal praznih rok

Mariboru gostovanja na Krasu očitno niso usojena, saj je ob italijanski meji izgubil že tretjič zapored. Zanimivo je, da so velike sežanske zmage podpisali trije različni trenerji: po Almirju Sulejmanoviću in Mauru Camoranesiju je prav proti slednjemu štarjerski skalp pobral še Goran Stanković

zadetkom na tekmi. Foto: Matej Glavina
Marko Krivičič (v belem dresu) je dobro predstavo proti favoriziranim Mariborčanom kronal tudi s prekrasnim uvodnim zadetkom na tekmi. Foto: Matej Glavina

Novi obraz na sežanski klopi se je najslovitejšega slovenskega kluba lotil brez kompleksov, taktično pa je Goran Stanković povsem prekosil svojega predhodnika Maura Camoranesija. Skratka, gostje so se hitro znašli na strelišču in na trenutke sploh niso vedeli, od kod jim preti večja nevarnost. Po levi jih je najprej izigral Dominik Mihaljević, a je Kevin Doukoure Grobry nastreljal vratarja Ažbeta Juga. Takoj zatem je iz gneče zapretil Christos Rovas, Grk pa je nato še zgrešil “tajming” v skoku, ko je po desni prodrl Denis Kouao. Gol je visel v zraku, nato pa je v 29. minuti Aldair Djalo spet zbežal po levem boku ter našel Marka Krivičića, ki je s strelom z roba kazenskega prostora pobrisal pajčevino iz dolgega kota.

Maribor je v prvem polčasu zmogel en sam strel proti Janu Koprivcu, po premoru pa se je le zganil in dvakrat zapretil od daleč. Toda spet se je zatresla njihova mreža: Cretu je izgubil žogo v nevarni coni, Doukoure je poslal v ogenj Rovasa, grški napadalec pa je zadel “skozi” Juga. Drugi zadetek je bil očitno znak za ognjemet, ki je sledil v naslednjih minutah. Najprej je Špiro Peričić zgrešil nemogoče, nato pa se je delno odkupil, ko je z glavo podaljšal dolgometražni avt DenisaKlinarja in Rok Kronaveter je zgolj potisnil žogo v mrežo. Štajerci so pričeli upati, vendar jih je hitro umiril Mihael Briški, ko je po z glavo filigransko preusmeril žogo v kot Jugovih vrat. Sežancem se je 74. minuti malce tudi nasmehnila sreča, saj je Kronaveter zadel prečko, medtem ko je na drugi strani poskus Dina Stančiča ustavil Jug. V finišu je celo izostal pričakovani juriš vijoličastih, ki so se očitno še pred koncem tekme sprijaznili s porazom. BP

CherryBox 24 Tabor : Maribor 3:1 (1:0)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 350 sodnik Asmir Sagrković (Vrhnika) 7. Strelci: 1:0 Krivičić (29), 2:0 Rovas (66), 2:1 Kronaveter (69), 3:1 Briški (73).

CB 24 Tabor Sežana: Koprivec 6.5, Briški 7.5, Nemanič 7, Ristić 7.5, Doukoure Grobry 8, Zebić 6.5 (80. Sever –), Krivičić 7.5, Kouao 7.5, Mihaljević 7.5, Rovas 7 (71. Stančič 7), Aldair Djalo 7.5 (90. Babić –). Trener: Goran Stanković 7.5.

Maribor: Jug 6, Klinar 5.5, Mitrović 6, Peričić 5.5, Kolmanič 5.5, Dervišević 5.5, Cretu 5, Požeg Vancaš 5.5 (78. Felipe Santos 5.5), Matko 5 (65. Kronaveter 6.5), Mlakar 5 (65. Tavares 5), Mešanović 6 (78. Kotnik 5.5). Trener: Mauro Camoranesi 6.5.

Rumena kartona: Kolmanič (13), Klinar (87).