Kraške penine slavile v Angliji

Čeprav je teran znan predvsem kot običajno rdeče vino (na Krasu sicer uporabljajo izraz črno vino), se v zadnjih letih uveljavlja tudi kot penina.

LONDON, KRAS > To se je potrdilo tudi na nedavnem tekmovanju penečih vin Glass of bubbly v Londonu. Slovenski vinarji so se z njega vrnili s 64 odličji - 14 zlatimi, 31 srebrnimi in 15 bronastimi, zelo dobro pa so se med njimi odrezali kraški pridelovalci. Kar trije so se namreč uvrstili med pokalne zmagovalce.

Teranova penina TERA Vina Kobal je osvojila prvo mesto v kategoriji ognjemet, Vinarstvo Rebula (na fotografiji je njihova predstavitev na letošnjem martinovanju v Štanjelu) je z Br'stovsko penino teran pometlo s konkurenco v kategoriji zimskih pogrevalcev, v kategoriji začimbni namig pa je slavila teranova penina Prima Vina Štoka.