Nič več tekem v slogu Rock Otočca

Kinološko društvo (KD) Obala Koper se lahko pohvali z novo pridobitvijo. Del njihovega poligona na Bivju, ki je namenjeno treningom in tekmam v pasji športni disciplini agility, so po večletnih prizadevanjih opremili z umetno travo. To jim bo odslej omogočalo varnejše treninge za vodnike in pse, tamkajšnje tekme pa ne bodo več v stilu festivala Rock Otočec.

 Foto: Tomaž Primožič/FPA
Foto: Tomaž Primožič/FPA

KOPER > V nedeljo je bilo na poligonu KD Obala na Bivju ves dan zelo živahno. Odprli so namreč prenovljen poligon za agility treninge in tekme, ki so ga prekrili z umetno travo. Ob tem so priredili prijateljsko agility tekmo.

Približno 110 vodnikov s psi iz Slovenije, Italije in Hrvaške je preizkusilo novo pridobitev. Nad njo so bili navdušeni, najbolj so se je razveselili v domačem klubu, ki letos praznuje 26 let delovanja in šteje približno 60 aktivnih članov v različnih sekcijah.

Odslej v Kopru varnejši šport “na šestih nogah”

Agility sekcija si je že nekaj let prizadevala, da bi poligon uredili tako, da bi bil čim bolj varen za vodnike in njihove pse tako na vsakodnevnih treningih kot tekmah. “Tekme smo začeli prirejati leta 2012 in vedno smo imeli na poligonu premalo trave zaradi suše ali obrabe. V zadnjih letih pa smo imeli zaradi dežja tekme v stilu festivala Rock Otočec, torej z blatnimi lužami,” je nekdanji položaj opisala Tanja Gril, tekmovalka, inštruktorica in večletna vodja agility sekcije. “Morali smo nujno najti rešitev za našo težavo, saj je v tej disciplina ključna varnost. Naše skrite sanje o obnovi terena so se sedaj končno uresničile,” ni skrivala navdušenja.

Pri tem jim je pomagalo več posameznikov in podjetij, ki so se odzvali na njihove prošnje. “Več let smo pošiljali prošnje, prijavljali smo se na razpise, organizirali smo srečelove ...” je prizadevanja društva opisala Matea Tomac, blagajničarka društva in inštruktorica poslušnosti. “Da lahko sedaj varneje treniramo na umetni travi, so zaslužni sponzorji in donatorji, med katerimi je veliko (zasebnih) podjetij iz slovenske Istre in drugih koncev Slovenije, pa tudi iz Italije in Hrvaške,” je dodala. V veliko pomoč jim je bil tudi dobavitelj umetne trave iz Ljubljane.

“Seveda brez naših članov, prostovoljcev in vseh tekmovalcev, ki so se vedno z veseljem odzvali in prišli na naše tekme ob vsakem vremenu, ne bi bilo umetne trave,” je na odprtju poudaril predsednik društva Grozdan Grižančič in dodal, da ima največ zaslug za vizijo in angažiranost pri izpeljavi projekta Tanja Gril.

Boljši delovni pogoji za tečajnike in tekmovalce

Na agility poligon KD Obala prihaja približno 40 tečajnikov, nekateri tekmujejo, drugi pa so s pasjimi prijatelji bolj rekreativci. “Veselimo se prav vseh, ker se od vsakega tudi mi marsikaj naučimo, vlivajo pa nam veliko pozitivne energije,” je še dejala Tanja Gril.

Imajo tri inštruktorice za to pasjo športno disciplino, pa tudi nekaj pripravnic. Opažajo, da zanimanje za to disciplino precej niha. “Slovenci se z njo ukvarjajo rekreativno, večina naših tečajnikov, ki tekmujejo, pa je iz Italije. Dvojezični tečaji so zato pri nas stalnica,” je sklenila Tanja Gril.


Najbolj brano