Številne izključitve, Vujoviću tudi modri karton

Gostovanje Kopra v Škofji Loki je pospremilo veliko razburjenja, številne izključitve Primorcev in delitev točk. Bolj kot za sobotnim remijem se Koprčanom lahko kolca zaradi nedavnega poraza v Mariboru, kjer je v soboto njihov tekmec za prvo mesto, Ribnica, gladko zmagala. Prav medsebojna tekma dveh vodilnih v Ribnici, ki bo na sporedu šele v začetku februarja, po evropskem prvenstvu na Hrvaškem, pa bo odločilna za vrh. Ni nepomembno, da bo zmagovalec rednega dela imel pred drugouvrščenim na startu lige za prvaka dve točke prednosti.

Veselin Vujović je v škofjeloškem Podnu ob (pre)številnih
izključitvah svojih varovancev povsem izgubil živce. O kazni
ob modrem kartonu bo odločala disciplinska komisija. Foto: Tomaž Primožič/FPA
Veselin Vujović je v škofjeloškem Podnu ob (pre)številnih izključitvah svojih varovancev povsem izgubil živce. O kazni ob modrem kartonu bo odločala disciplinska komisija. Foto: Tomaž Primožič/FPA

Prva A DRL

13. krog - Krka : Herz Šmartno 35:25 (17:12), Jeruzalem Ormož : Grosist Slovan 23:20 (8:11), Dobova : Trimo Trebnje 23:26 (12:14), Maribor Branik : Riko Ribnica 24:28 (10:16), Urbanscape Loka : Koper 2013 20:20 (0:0).

Hertz Šmartno 13 1 2 10 342:399 4

14. krog, 15. decembra - Grosist Slovan : Dobova. 16. decembra - Herz Šmartno : Maribor Branik, Trimo Trebnje : Krka, Riko Ribnica : Urbanscape Loka, Koper : Jeruzalem Ormož.

Urban. Loka: Koper 20:20 (9:10)

ŠKOFJA LOKA > Športna dvorana Poden, gledalcev: 300, sodnika: Žibret in Teršek.

Urbanscape Loka: Pešić, Vrbinc Ma. 3, Rakovec, Šibanc 7 (4), Gartner 1, Dolenc, Kavčič 4, Jamnik, Bradeško 2, Jeseničnik, Pipp, Bergant, Jesenko 3 (1), Plestenjak, Vrbinc An., Božnar.

Koper: Breznikar, Grzentič 2, Vlah 5, Krečič 3, Matijašević 3, Kocjančič, Poklar, Vran, Moljk, Zugan 1, Nikolić, Smolnik 2 (1), Sokolič 1, Guček, Sever, Bratkovič 3 (2). Trener: Veselin Vujović.

Sedemmetrovke: Loka 7 (5), Koper 3(3) Izključitve: Loka 4, Koper 26 minut.

Tristo gledalcev, ki so se zbrali v škofjeloški dvorani Poden, je bilo priča izjemno dramatični tekmi. Na koncu sta si ekipi po pravi drami razdelili po točko. Že začetek tekme je nakazal, da veliko zadetkov ne bo, ekipi sta bili v napadu precej nenatančni. Ves prvi polčas so vodili Koprčani, ki pa si več kot dveh zadetkov prednosti niso uspeli priigrati. Če že v napadu ni šlo, je bila vsaj primorska obramba čvrsta. Jure Vran je v prvih 30 minutah zbral sedem obramb, tako da so tudi po njegovi zaslugi Koprčani polčas dobili z 10:9.

Podatek, da so imeli gostje kar 26 minut igralca manj, je dovolj zgovoren. Tako kot se je končal prvi polčas - z izključitvijo Nejca Poklarja - se je začel drugi del. V 33. minuti je bil izključen še Marko Matijašević. Rumeno-modri so se v zaostanku dveh golov znašli v 41. minuti, ko je po dolgem napadu Loke Tine Gartner zadel za 15:13. A se niso predali in deset minut pred koncem so celo povedli. Najprej je Martin Kocjančič ubranil sedemmetrovko Aljažu Jesenku, v hitrem protinapadu pa je Aleks Vlah zadel za 18:17. V naslednjem napadu so si domači priborili novo sedemmetrovko, izključen pa je bil tudi Ivan Sever. Povsem je izgubil živce Veselin Vujović, ki je najprej prejel dvominutno kazen, takoj zatem rdeči karton in povrhu vsega še modrega. To pomeni, da bo disciplinska komisija razpravljala o kazni, vsekakor pa vsaj na naslednji tekmi slovenski selektor ne bo vodil svoje ekipe. Vsi dogodki na igrišču so napovedovali napeto končnico. Rumeno-modri so v polju ostali z vsega tremi rokometaši, saj je bil ob Vujoviću in Severju izključen še Grega Krečič. Kljub temu Škofjeločani niso izkoristili premoči. Za končnih 20:20 in težko priborjeno točko je minuto pred koncem zadel Žiga Smolnik.

V taboru Kopra so bili po vseh dogodkih na igrišču zadovoljni s točko. “Tekma je bila napeta vseh 60 minut. Igralo se je hitro. Na koncu bi lahko ostali praznih rok, a smo s hrabro in borbeno igro uspeli vzeti točko,” je po tekmi povedal Jaka Moljk.

ARMIN SEJARIĆ

Prva B DRL

12. krog - Slovenj Gradec 2011 : Izola 27:21 (14:9), Brežice : Grosuplje 32:34 (14:17), Radeče papir : Škofljica 29:19 (15:13), Škerjanc Jadran HK : Rudar 29:28 (15:13), Krško : Dol Tki Hrastnik 24:31 (12:15), Sviš Ivančna Gorica : Krim-Olimpija 28:25 (13:14), Črnomelj : Drava Ptuj 33:26 (16:12).

Grosuplje 12 2 2 8 348:382 6

13. krog, 16. decembra - Grosuplje : Črnomelj, Izola : Brežice, Rudar : Radeče papir Krim-Olimpija : Krško, Drava Ptuj : Sviš Ivančna Gorica, Škofljica Pekrana Pečjak : Slovenj Gradec 2011, Dol TKI Hrastnik : Škerjanc Jadran HK.

Druga DRL

10. krog - Kronos : Alples Železniki 24:24 (16:12), Gorišnica : Pomurje 26:26 (14:14), Velika Nedelja : Cerklje-Radovljica 27:27 (12:13), Mokerc Ig : Arcont Radgona 33:26 (17:12), Ajdovščina : Metlika - 23. decembra, Sevnica prosta..

Kronos (-2) 9 2 2 5 180:208 4

11. krog, 16. decembra - Sevnica : Mokerc Ig, Cerklje-Radovljica : Ajdovščina, Arcont Radgona : Moškanjci Gorišnica, Alples Železniki : Velika Nedelja, Pomurje : Kronos, Metlika prosta.