Sežanci mislijo resno s prvo ligo

Osrednja pozornost je - ob prekmurskem derbiju Nafte in Beltincev - veljala derbiju za vrh med Radomljami in Taborom, ki so ga z dobro igro dobili Sežanci. Ti zdaj skupaj z Radomljami in Bravom tvorijo vodilni trojček. Pomembne točke (točko) so z remiji osvojili Ankaran, Jadran in Brda, Bilje pa niso bile kos Bravu.

Papa Ibou Kebe (desno), ostrostrelec sežanskega moštva, spet
trese nasprotnikove mreže. Pri prvem zadetku mu je pomagal
Dino Stančič (št. 25). Foto: Matej Glavina
Papa Ibou Kebe (desno), ostrostrelec sežanskega moštva, spet trese nasprotnikove mreže. Pri prvem zadetku mu je pomagal Dino Stančič (št. 25). Foto: Matej Glavina
Kalcer Radomlje : Cherrybox 24 Tabor 0:3 (0:2)

Športni park, gledalcev 500 sodnik Mertik (Odranci). Strelca - 0:1 Kebe (3), 0:2 Nemanič (23), 0:3 Kebe (77, z 11m). Cherrybox 24 Tabor Sežana: Rener, Aliaj (od 84. Slavec), Salkić, Nemanič, Azinović, Vukelić, Sever, Krivičić, Stevanović, Stančič (od 88. Dikov), Kebe (od 81. Dra. Vidaković). Trener: Andrej Razdrh.

RADOMLJE Derbi kroga za vrh je imel spodoben obisk, veliko število navijačev je prišlo s Krasa. Ti so lahko videli najboljšo predstavo svojih ljubljencev v sezoni, gostujoči trener pa je taktično ugnal domačega. Sežancem je šel na roke zgodnji vodilni zadetek, ko je že v tretji minuti iz protinapada po podaji Dina Stančiča zadel prvi strelec moštva Papa Ibou Kebe. Vratar domačih David Adam je bil drugič premagan sredi prvega polčasa, ko je po ekipni akciji in po prekinitvi bil pred njegovimi vrati najvišji osamljeni Klemen Nemanič. Domači so bili še naprej nemočni, na igrišču so prevladovali gostje, ki so uspeli vsiliti svoj ritem igre. Obramba češnjic je trdo prijela najboljšega domačega igralca in prvega strelca lige Anela Hajrića, ki je bil praktično neviden. Tako kot domači napad, saj je imel za razliko od Adama gostujoči vratar Arian Rener malo resnega dela. Čvrsta igra je stala drugugega rumenega kartona kapetana Antonia Azinovića, ki pa je bil izključen v 78. minuti, ko je bil že postavljen končni izid 0:3. Malo pred tem je napreč Ibou Kebe natančno izvedel najstrožjo kazen, ki jo je dosodil glavni sodnik Bojan Mertik, ker je Gašper Trdin v kazenskem prostoru vlekel Nemaniča v skoku. “Zmaga je popolnoma zaslužena. Fantje so tekmo odigrali tako, kot smo se dogovorili. Veseli me, da smo kljub hitremu vodstvu vso tekmo prevladovali v posesti žoge, si ustvarjali priložnosti in iskali tretji gol. Čestital bi fantom, saj so odigrali maksimalno zrelo, take tekme je treba zmagati. Zdaj pa prihajajo nasprotniki, ki jih moramo premagovati,” je dejal trener Tabora Andrej Razdrh. RM

17

zadetkov je v prvenstvu zabil član Tabora Papa Ibou Kebe. Pred njim je z 22 zadetki napadalec Radomelj Anel Hajrić.

Rogaška : Ankaran-Hrvatini 1:1 (1:0)

Športni center, gledalcev 250 sodnik Vivod (Dravograd). Strelca - 1:0 Krsnik (13), 1:1 Musić (90). Ankaran-Hrvatini: Starčić, Dias, Bordon, Guirao, Pahor, Kačinari, Musić, Nišević, Vučemilović (od 78. Azemi), Radetić, Koval. Trener: Vlado Badžim.

ROGAŠKA SLATINA V prvem spomladanskem krogu sta obe ekipi slavili, neporaženi pa ostajata tudi po medsebojnem dvoboju. Srečanje so bistveno bolje pričeli Slatinčani, ki so povedli že v 13. minuti, ko je Danijela Starčića premagal Marko Krsnik.

V drugem polčasu so gostitelji drago plačali za napake. Rogaška je ostala brez igralca v polju v 64. minuti, ko je Goran Čuček prejel rdeč karton. Dobrih deset minut zatem so imeli Ankarančani že dva igralca več na igrišču, saj je drugi rumeni karton prejel tudi Denis Mraz. Kljub temu je kazalo, da bo Rogaška ubranila minimalnio prednost, a je svoj drugi gol v drugi SNL v drugi minuti sodnikovega dodatka za izenačenje prispeval Admir Musić. RJM

Ilirija: Jadran Dekani 1:1 (1:1)

Stadion Ilirija, gledalcev 120 sodnik Bukovec (Lendava). Strelca - 1:0 Corn (16), 1:1 Nikolić (34). Jadran Dekani: Cvetković (od 67. S. Bole), Stepančič (od 82. Elshani), Dav. Vidaković (od 62. Petrovčič), Bejdić, Aiyetoya Osikel, Zyba, Nikolić, Banovič, Vitezica, Ahmetović, Zonta. Trener: Nedžad Okčić.

LJUBLJANA Pesjani so v derbiju dna iztržili točko. Nekaj več kot sto gledalcev je oba zadetka videlo že v prvem polčasu. Gostitelje je v vodstvo že v 16. minuti popeljal Jaka Corn. Zgodnji zaostanki so v letošnjem prvenstvu sicer Jadranova stalnica. Podobno je bilo tudi minuli konec tedna na domači tekmi proti novomeški Krki. Žanu Nikoliću, sicer prvemu strelcu Dekanov, je v 34. minuti izid uspelo poravnati. Do konca tekme zadetkov ni bilo več, so pa bili gledalci priča dvema izključitvama. Pri domačih je predčasno pod prho moral Medim Bajrami, le pet minut za njim pa tudi gostujoči Aleks Petrovičič. ARS

Vitanest Bilje : Bravo 0:2 (0:0)

Igrišče V Dolinci, gledalcev 120 sodnik Halilović (Celje). Strelca - 0:1 Nukić (62), 0:2 Zec (74).

Vitanest Bilje: Lipičar, Pušnar, Ferjančič, Nagode, M. Žižmond, Koron (od 71. Bragato), Pečenko (od 76. Tragin), Devetak (od 82. Sirk), Slaviero, L. Žižmond, Vencato. Trener: Sandi Valentinčič.

BILJE Uvodna spomladanska tekma je pri Biljencih poleg poraza pustila še nekaj drugih stranskih učinkov, s katerimi so se morali soočiti na dvoboju z Bravom. Poleg treh kaznovanih nogometašev so gostitelji pogrešali tudi načetega Mathiasa Oyewusija, ki se je po vnetju iz bolnišnice vrnil šele dan pred tekmo. Hitri in spretni Nigerijec bi morda lahko nekoliko zamajal napadalno osredotočenost favoriziranega Brava, ki je prevladoval v posesti žoge, a si ob odgovorni in disciplinirani igri gostiteljev v prvem polčasu ni ustvaril izrazitih priložnosti. Sčasoma sta moč in zbranost v biljenski zasedbi popuščali, na površje pa so ob veščinah prišle tudi (prvoligaške) izkušnje posameznikov med gosti. Vodilni zadetek je zrežiral Andraž Kirm, preverjeno strelsko vlogo pa je prevzel Mustafa Nukić. Usoda tekme je bila s tem bolj ali manj zapečatena, za vsak primer pa je piko na i zmagi gostov postavil Darko Zec. ASO

Krka : Brda 2:2 (1:0)

Stadion Portoval, gledalcev 100 sodnik Borošak (Maribor). Strelci - 1:0 Kambič (31), 2:0 Potokar (78, 11 m), 2:1 Ćoralić (84, 11 m), 2:2 Opoku (86).

Brda: Radikon, Močić, Melvan, Kompara (od 63. Miljanić), Frelih (od 72. Žižek), Štrukelj (od 71. J. Bužinel), Opoku, Marcius, Jazbar, Jalinous, Ćoralić. Trener: Domen Beršnjak.

NOVO MESTO Brici so tudi na drugi spomladanski tekmi uspeli izničiti rezultatsko prednost tekmeca. V Novem mestu so proti ekipi nekdanjega trenerja Gorice in Primorja Borivoja Lučića še v končnici dvoboja zaostajali celo z 0:2, potem pa so v dobrih dveh minutah z dvema goloma izenačili. Ni veliko manjkalo, pa bi vknjižili poln izkupiček. Priložnosti so se ponujale: po izenačenju, a tudi pred vodilnim zadetkom Krke. V glavni vlogi je bil Davies Opoku, ki bi lahko Bricem olajšal pot vsaj do točke. Nogometni rek, po katerem kdor gola ne da, ga dobi, se je na žalost gostov uresničil, zato so morali po pol ure v lov za tekmecem. V drugem delu tudi z igralnimi rošadami. Po enajstmetrovki za domače se je zdelo, da se bodo Brici domov vrnili poraženi, a sta Aleksander Močić in Matic Marcius premešala obrambo gostov za enajstmetrovko in zadetek upanja, ki se je kmalu pretvorilo v izenačenje. Strel novinca Viceta Miljanića, ki je vstopil v drugem delu, je domači vratar še ubranil, zato pa je Opoku odbito žogo pospravil v mrežo. ASo