Portorožani vidijo luč v predoru

Primorska je v edini sobotni tekmi lige za prvaka v gosteh premagala Rogaško. V drugi SKL bodo vsi udeleženci četrtfinala za napredovanje znani po zadnjem krogu.

Portorožan Žiga Bahor (levo) je bil s 24 točkami najboljši strelec
svoje ekipe, ki je slavila prvič po štirih mesecih. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Portorožan Žiga Bahor (levo) je bil s 24 točkami najboljši strelec svoje ekipe, ki je slavila prvič po štirih mesecih. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva SKL za prvaka

Rogaška : Sixt Primorska 67:95

Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 900 sodniki: Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna), Krajnc (Limbuš); četrtine - 20:21, 19:25, 19:29, 9:20. Rogaška: Kosič 2, Davis 9 (7:7), Mijović 5, L. Šantelj 3, Bilić 8 (5:4), Pajić 1 (2:1), Sarajlija 11 (3:2), Knežević 11 (6:1), Durnik 4 (2:0), Vašl 13 (5:5). Trener: Damjan Novaković. Sixt Primorska: Ferme 6 (2:2), Harris 22, Henry 3 (1:1), Kosi 2, Marinković 14, Hodžić 13 (2:2), Čakarun 8 (3:2), Jagodić Kuridža 12, Šiško 6, Glas 3 (2:1), Čebašek 3, Vončina 3. Trener: Jurica Golemac. Osebne napake: Rogaška 19, Sixt 25; prosti meti: Rogaška 30:20; Sixt 10:8; trojke: Rogaška 23:5, Sixt 25:13 (Harris 6, Hodžić 3, Šiško 2, Čebašek, Vončina po 1); skok: Rogaška 27, Sixt 34.

ROGAŠKA SLATINA Koprska ekipa je zaradi del na štajerski avtocesti več ur preživela v avtobusu, domačini pa so jim šli na roke in začetek tekme preložili za pol ure. Slatinčani in Koprčani so se sicer pomerili drugič v štirih dneh. Primorci so v drugem polčasu (59:28) povsem nadigrali gostitelje in slavili z 28 točkami naskoka. Če so domači v prvem delu dobili skok in držali priključek do zadnjih minut, so gostje v nadaljevanju pokazali vso svojo kakovost. Zadeli so osem trojk, skupno 13 iz 25 poskusov, boj pod obročema so zaključili 34:27, vseh dvanajst igralcev, ki jih je trener Jurica Golemac poslal v igro, pa se je vpisalo med strelce. Najbolj učinkovit je bil Lance Harris z 22 točkami (trojke 6:10). 14 jih je zbral Ivan Marinković (met 7:7), 13 Alen Hodžić, 12 pa Marko Jagodić Kuridža (9 skokov).

“Čestitke fantom za odlično igro, predvsem tisto v obrambi. Ničesar ni za proslavljati, še naprej moramo trenirati, saj si tekme sledijo kot po tekočem traku,” je po tekmi povedal trener Sixta Primorske Jurica Golemac. RM

Druga SKL

Parklji : Portorož 76:82

OŠ Maksa Pečarja, gledalcev 50 sodnika: Dremelj (Ljubljana) in Ločičnik (Gornji Grad); četrtine - 20:23, 18:18, 18:16, 20:25. Portorož: Cole 12 (2:2) , Miklavčič 16 (7:4), Bahor 24 (4:4), Drenik 2, Ž. Zagorac 18 (4:4), A. Cvetičanin 8, Jovanovič 2. Trener: Igor Kešelj.

LJUBLJANA Tudi “odpisani” Portorožani so prekrižali načrte eni od ekip, ki so v tem krogu imele zaključno žogo za uvrstitev med prvo osmerico v ligi. Portorožani so prvič zmagali po več kot štirih mesecih in 15 zaporednih porazih. V prvih treh četrtinah si nobena izmed ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti, v zadnji četrtini pa so prvi pobegnili gostje. Blestel je - kot je skoraj že običajno - Timoty Robert Cole, ki je v 35. minuti Portorožane skoraj sam popeljal v vodstvo za enajst točk (60:71), dodal pa je kar 21 skokov. Prek Milana Kovačevića so se domači v 39. minuti približali na štiri točke zaostanka (69:73), bliže pa jim ni uspelo. Prav Kovačević in Jure Ličen sta bila glavna igralca domačih in sta skupaj prispevala kar 45 od 76 točk. RM

Troti : Mesarija Prunk 65:78

Športni center Livada, gledalcev 100 sodnika: Pipan (Ljubljana) in Kos (Log pri Brezovici); četrtine - 15:18, 8:15, 22:26, 20:19. Mesarija Prunk Sežana: Bačvić 19 (4:3), Grum 2, M. Trampuš 9 (2:1), Mevla 3, L. Dimec 4, Krstinič 21 (6:3), Jordan-Rojko 14 (2:1), Kučej 6 (4:1). Trener: Teddy Delač.

NOVO MESTO Sežanci so ena redkih ekip v ligi, ki lahko zadnje tekme igra sproščeno, saj so si že pred časom zagotovili vsaj drugo mesto po rednem delu tekmovanja. Vse kaj drugega pa je pred tekmo rojilo po glavi Trotom, ki so imeli izjemno priložnost, da z zmago potrdijo mesto v končnici za napredovanje. Toda gostje so se izkazali za kakovostnejšega tekmeca in zasluženo osvojili nov par točk, saj so bolj ali manj vodili vso tekmo, največ pa za kar 23 točk (35:58) v 27. minuti. Zatem so gostitelji poskušali poslednji juriš in se natanko pet minut pred koncem približali na vsega šest točk zaostanka, a sta Gašper Jordan-Rojko in v soboto z 21 točkami prvi strelec ekipe Andro Krstinić poskrbela za varnejšo prednost. Za Trote sta bila najboljša strelca Martin Mežan (15) in Bojan Krivec (13 točk). RM

Plama pur : ECE Triglav 79:69

OŠ Antona Žnideršiča, gledalcev 300 sodnika: Blaško (Postojna) in Lapanovićeva (Novo mesto); četrtine: 20:22, 22:13, 18:19, 19:15. Plama pur: Miličević 14 (3:3), Sajevic 8, Zalar 10 (7:5), R. Hreščak 20 (5:4), Srebovt 15 (5:4), Malečkar 3, Ferenčić 9 (2:1). Trener: Rok Dežman.

ILIRSKA BISTRICA Če se je še pred desetimi dnevi zdelo, da se bodo morali košarkarji Plame pur za uvrstitev v četrtfinale drugoligaškega tekmovanja obrisati pod nosom, so sobotni rezultati prinesli povsem drugačen položaj. Z drugo zmago v štirih dneh so Bistričani skočili na sedmo mesto in bodo v zadnjem krogu lahko sami odločali o svoji usodi. Obračun s Kranjčani je pričakovano prinesel boj za vsako žogo, v katerem so bili domačini dovolj čvrsti in zbrani v odločilnih trenutkih. Junak sredine zmage v Škofji Loki Grega Sajevic v soboto ni imel svojega večera, a sta njegov strelski primanjkljaj z zunanjih položajev nadoknadila Siniša Miličević in Tilen Zalar, medtem ko sta pod košem kraljevala Robi Hreščak in Anže Srebovt. Kranjčani so prevladovali le v prvi četrtini, v 15. minuti pa je Plama pur s košem Hreščaka prišla do vodstva, ki ga ni več izpustila iz rok. Serijo 16:0 za vodstvo z 41:30 pred koncem prvega polčasa je zaključil Miličević. Domačini so v zadnjih pet minut dvoboja vstopili z vodstvom 74:60. Vstopnico v četrtfinale si lahko zagotovijo z zmago pri zadnjeuvrščenem Grosuplju, če se bosta obračuna med Podčetrtkom in Troti ter Hrastnikom in Parklji razpletla v skladu s stanjem na lestvici. SM