Peter Prevc 14. v Engelbergu

Nemec Richard Freitag je zmagal na tekmi za svetovni pokal v smučarskih skokih v švicarskem Engelbergu (137,5 in 125 m/286,4 točke) in povečal vodstvo v skupnem seštevku. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch (137 in 133 m/274,8), tretji pa Avstrijec Stefan Kraft (137 in 134,5 m/274,7). Peter Prevc je bil kot najboljši Slovenec 14. (134 in 127,5 m, 255).

ENGELBERG > V finale so se izmed Slovencev uvrstili Tilen Bartol, ki je bil 21. (125 in 125,5 m/234,3), Jernej Damjan je bil 22. (125 in 124,5 m/234,2), Domen Prevc pa 28. (126,5 in 121 m/225,7).

Anže Semenič je končal na 31. mestu (125 m/113,5) in je za mesto ter dve desetinki zgrešil drugo serijo. Že v kvalifikacijah pred tekmo sta izpadla Timi Zajc na 54. in Robert Kranjec na 61. mestu.

Freitag je vodil že po prvi seriji, drugi je bil Japonec Junshiro Kobayashi, tretji dvakratni olimpijski zmagovalec iz Sočija 2014 Stoch, peti pa Kraft. Slednji se je povzpel na zmagovalni oder, ker Kobayashi ni zdržal pritiska in je po 128,5 metra dolgem drugem skoku nazadoval na osmo mesto. Stoch je upal na zmago, vendar je do tretje v zimi in osme skupno prišel Freitag, Poljak pa se je sedeminštiridesetič uvrstil na zmagovalni oder, od tega ima 22 zmag.

Peter Prevc je po prvi seriji delil deveto mesto, bil pa je poleg mlajšega brata Domna edini med slovenskimi finalisti, ki je po 127,6 metra dolgem finalnem skoku na koncu izgubil mesto, ki ga je imel po polovici tekme; Damjan je finale začel na 25. mestu, Domen Prevc v svojem drugem nastopu v pokalu v zimi na 27., Tilen Bartol pa je bil po prvi seriji na 29. mestu.

Prav Bartol je bil tisti, ki je v finalu od Slovencev najbolj napredoval, skupaj z Damjanom pa sta bila na prvih dveh mestih, ko je kot deseti finalist po vrsti nastopil Norvežan Daniel Andre Tande, tretji iz skupne razvrstitve. Slednji je bil zelo zadaj po prvem skoku (129 m), po drugem, namerili so mu 137 m, pa se je krepko premaknil po lestvici na 10. mesto. Kot prvi ga je prehitel šele njegov rojak Andreas Stjernen, ki je po prvi seriji s Petrom Prevcem delil deveto mesto.

Takoj za Tandejem je bil v končni razvrstitvi Švicar Simon Ammann (11.), ki je po dve zlati olimpijski medalji osvojil leta 2002 v Salt Lake Cityju in leta 2010 v Vancouvru. Leta 2007 je v Sapporu postal svetovni prvak, dve leti pozneje pa v Planici še svetovni prvak v poletih. Pri šestintridesetih letih je v zadnjem obdobju v vse boljši formi in se spogleduje z visokimi uvrstitvami tudi na OI februarja prihodnje leto v Pyeongchangu, čeprav ima njegova zadnja zmaga kar dolgo brado, saj jo je dosegel pred tremi leti.

Svetovni pokal se bo po daljšem premoru nadaljeval z novoletno turnejo štirih skakalnic, ki se bo s kvalifikacijami v Oberstdorfu začela 29. decembra. Pred prvim vrhuncem skakalne zime ima na čelu skupnega seštevka Freitag 550 točk, sledijo mu njegov rojak Andreas Wellinger (399), tokrat šesti, Tande (356), Stoch (323) in Kraft (292), Damjan je kot najvišje uvrščeni slovenski predstavnik izgubil mesto in je deveti (177).