Koprski rokometaši izgubili v Ribnici

Rokometaši Rika Ribnice so na današnji tekmi zadnjega kroga končnice za prvaka v ligi NLB premagali Koper 2013 s 26:23 (11:12).

RIBNICA > Ribničani so v obračunu proti Koprčanom potrdili drugo mesto v državnem prvenstvu. Tega bi osvojili tudi v primeru današnjega poraza, saj so Celjani v zadnjem krogu zanesljivo ukanili Velenjčane. Tako Ribničani kot tretjeuvrščeni Velenjčani so osvojili po 39 točk, zavoljo prepričljivejše zmage igralcev iz dežele suhe robe proti Velenjčanom - na prvi medsebojni tekmi so zmagali z 29:24, na drugi pa izgubili z 19:21 - pa so drugo mesto osvojili Ribničani.

ŠC Ribnica, gledalcev 600, sodnika: Dejan in Igor Ivančič (oba Gorišnica).
Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat 2, Fink, Vujačić 1, Knavs 6, Skušek 6 (5), Koprivc 2, B. Nosan 2, Kovačič 4, Kljun, M. Nosan, Batinič, Setnikar 3, Košmrlj.
Koper 2013: Magdalenič, Postogna, Dolenc, Grzentič 6, Breznikar, Vlah 3, Krečič 6 (1), Matijaševič 1, Moljk, Smolnik 1, Sokolič 2, Guček, Marić, Sever, Planinc 1, Bratkovič 3 (1).
Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (5), Koper 2013 2 (2).
Izključitve: Riko Ribnica 4, Koper 2013 10 minut.
Rdeči karton: /.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi. Domači rokometaši so si v 12. minuti resda priigrali tri gole prednosti (6:3), v nadaljevanju pa so jim Primorci vseskozi dihali za ovratnik in v 23. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (8:8), minuto kasneje pa po golu Grege Krečiča povedli z 9:8.

Izbranci slovenskega selektorja in trenerja Kopra Veselina Vujovića so si v začetku drugega polčasa priigrali tri gole prednosti (15:12), po minuti odmora domačega trenerja Siniše Markote pa so se prebudili Ribničani in že v 38. minuti znova povedli s 16:15. Po obdobju izenačene predstave so si Ribničani v 53. minuti priigrali vodstvo treh golov (23:20), lepe zaloge pa niso zapravili do konca tekme.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Uroš Knavs in Janez Skušek, v koprski pa Nino Grzentič in Grega Krečič. Vsi so dosegli po šest golov.