Koprčani doživeli sedmi poraz

Koprski rokometaši so pred 500 gledalci v domači dvorani Bonifika visoko izgubili tudi z velenjskim Gorenjem. Bilo je 21:31 (11:17).

Trener Koprčanov Uroš Rapotec Foto: Tomaž Primožič/FPA
Trener Koprčanov Uroš Rapotec Foto: Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Dvoboj med Koprom in drugouvrščenim Gorenjem se je končal z zmago gostov z 31:21.

Do 20. minute je bila tekma bolj ali manj izenačena, takrat je bil izid zadnjič poravnan (9:9). Sledil je osemminutni strelski mrk rumeno-modrih in delni izid 8:2 mošta pod taktirko Zorana Jovičića, ki si je do polčasa že nabral zajetno, in kot je pokazal drugi polčas, neulovljivo prednost.

Velenjčani so bolj ali manj imeli vse vajeti igre v svojih rokah in so prednost do konca tekme povišali na deset zadetkov razlike. To je bil že sedmi poraz na zadnjih osmih odigranih tekmah Kopra v ligi za prvaka.

Najboljši strelci pri Kopru so bili - Nino Grzentič 5, Adam Bratkovič 4, Nejc Planinc in Grega Krečič po tri zadetke. Pri gostih je Matic Verdinek prispeval sedem golov, šest Aleks Kavčič, po štiri pa Ibrahim Haseljić, Nikola Špelić in Vlado Matanović.