Koprčani blizu in daleč

Finalni vikend rokometnega pokala za moške se je razpletel po pričakovanjih. Celjani so upravičili vlogo favorita, Koprčani pa so izgubili obe tekmi. Poraz v malem finalu (28:32) z gostitelji je bil le prestižne narave, bolj pomemben je bil sobotni polfinalni proti Celjanom.

Obračuni Koprčanov (v rumenih dresih) in Celjanov redno postrežejo z  razburljivim rokometom, a
tudi z zmagami favoriziranih Štajercev. Foto: Tomaž Primožič/FPA
Obračuni Koprčanov (v rumenih dresih) in Celjanov redno postrežejo z razburljivim rokometom, a tudi z zmagami favoriziranih Štajercev. Foto: Tomaž Primožič/FPA

ORMOŽ > Koper: Celje 27:29 (13:15)

ŠD ŠIC Ljutomer, gledalcev 350 sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Koper: Celje 27:29 (13:15)

ŠD ŠIC Ljutomer sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Koper 2013 : Dolenc, Vlah 5, Krečič 5, Matijaševič, Kocjančič, Poklar 2, Postogna, Moljk 1, Rapotec 2, Smolnik, Sokolič 1, Guček, Marić 3, Sever, Planinc 3, Bratkovič 5.

Celje PL: Lesjak 1, Vujović, Jurečič, Malus 1, Razgor 8, Suholežnik, Marguč 1, Grošelj 5, Pantar, Žabič, Makuc 1, Anic 1, Dujshebaev 2, Mačkovšek 5, Mlakar 4, Dobaj.

Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (3), Celje 5 (4). Izključitve: Koper 2013 10, Celje 6 minut.

Rokometaši Celja PL ostajajo serijski zmagovalci pokalnih tekmovanj, včeraj so osvojili že 21. lovoriko. V Ormožu so v ognjemetu zadetkov dobili veliki finale proti Krki s 40:33 (20:17).

Tudi Ormož boljši

Prestižni mali finale se je končal z zmagoslavjem ormoških rokometašev, ki so po hudem boju premagali tekmece iz Kopra. Potem ko so rezultatsko presenetljivo gladko izgubili sobotni polfinale s Krko (28:37), so bili včeraj v obojestransko bojeviti predstavi v vodstvu od prve do zadnje minute. V prvi polovici tekme so si najvišjo prednost priigrali v 27. minuti, ko so povedli s 17:10. V 38. minuti so se gostje približali na gol zaostanka (18:19), v prelomnih trenutkih so bili spet boljši gostitelji, ki so v 58. minuti ušli na nedosegljivih 31:24. V ormoški zasedbi je bil najbolj učinkovit Rok Žuran s 13 goli, v koprski pa Aleks Vlah s sedmimi zadetki.

Celjani spet zmagali

Polfinalni žreb Koprčanom ni bil naklonjne, poleg tega pa so imeli v zadnjih dneh tudi obilico težav s poškodbami. Veselin Vujović ni mogel računati na Nina Grzentiča in Danija Zugana, zobe pa sta stisnila Janez Guček in Žiga Smolnik, ki pa se nista uspela vpisati med strelce. V 22. minuti so zaostajali z 9:10, v začetku drugega polčasa (15:16). Izkušeni Celjani so si nato ključno prednost priigrali v pičlih treh minutah. Z delnim izidom 4:0 so pobegnili na pet zadetkov prednosti, kar je bilo dovolj, da potem Koprčani niso več ujeli priključka. Do konca tekme so tako uspeli le omiliti poraz (27:29). V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit David Razgor z osmimi goli, po pet so jih v koprski zasedbi dosegli Aleks Vlah, Grega Krečič in Adam Bratkovič.