Katastrofa Kopitarja in druščine na domačem ledu

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL vse bolj postaja jasno, da bo moštvo Slovenca Anžeta Kopitarja, Los Angeles Kings, za uvrstitev v končnico potreboval čudež v obliki dolge serije zmag. V svoji 49. tekmi sezone so zabeležili 23. poraz, na domačem ledu so doživeli pravo katastrofo, saj jih je Colorado premagal kar s 7:1.

Anže Kopitar

LOS ANGELES > Kralji, za katere je edini gol dosegel Ilija Kovaljčuk, Kopitar je bil podajalec, so že po dveh tretjinah zaostajali z 0:7, v drugi so iz desetih strelov dobili kar šest golov, od tega jim je dva zabil Finec Mikko Rantanen. Zanj je bila to že 73. točka v sezoni in je drugi najučinkovitejši igralec lige. Finec pa na ledu ni niti dočakal konca tekme, saj v zadnji tretjini zaradi lažje poškodbe ni igral.

Naslednjo tekmo bo Los Angeles igral v ponedeljek, ko bo gostil St. Louis.