Kamničani so ustavili Salonit

Najzanimivejša tekma v prvi moški ligi je bil obračun za tretje mesto v Kamniku, kjer je Salonit v petem nizu vodil, a je tekmo izgubil. Med dekleti še neporaženi Gen-I Volley nadaljuje zmagovito serijo. V drugi ligi je še vedno na vrhu istoimenski moški klub iz Prvačine.

Salonitov Fran Peterlin je bil z 21 točkami najboljši igralec derbija
s Calcitom.   Foto: Igor Mušič
Salonitov Fran Peterlin je bil z 21 točkami najboljši igralec derbija s Calcitom.  Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

Calcit : Salonit Anhovo 3:2

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 250, sodnika Pevc (Š. Lok) in Novak (Dvor); po nizih: -21, 13, 26, -19, 13.

Salonit Anhovo: Kuburović, Česnik 2, Šarić (libero, 1 napaka), Nanut 6, Karnel, Basaneže 10, Kavčič 5, Čabarkapa 16, Peterlin 21, Tomić, Vrtovec 6. Trener: Igor Šimunčić.

KAMNIK > Derbi kroga je upravičil pričakovanja. V izenačenem dvoboju menjav ekip v vodstvu ni manjkalo, Kamničanom pa je po dveh urah napetega dogajanja le uspelo ohraniti tradicijo zadnjih let, da so pač stopničko pred Kanalci. Ti pa kljub porazu ostajajo trdno med vodilno četverico.

Salonit je bil večji del tekme enakovreden in občasno boljši tekmec, v končnicah treh nizov pa je Calcit s premočjo v višini ekipe in dolžini klopi le uspel doseči načrtovano. Kamničani so v bloku, kjer je kraljeval 214 cm visoki reprezentant Sašo Štalekar, dosegli kar 20 točk. Primorci niso uspeli zaleta iz odličnega prvega niza prenesti v drugega, ki so ga prelahko izgubili. V tretjem so izsilili podaljšano igro, a so spet ostali praznih rok, v četrtem pa so po odlični igri skupni izid izenačili.

V petem nizu so imeli pobudo cementarji, a le do izida 11:12. Tedaj je na servis pri Calcitu, katerega igro je dobro vodil Kanalec Matija Jereb (dosegel je tri točke), prišel Jure Lakner. Pri sprejemu njegovih udarcev so imeli gostje veliko težav. Višji Kamničani so počasne napade Primorcev ustavili, sami pa so nato dosegli kar tri točke zapored in kmalu nato zmagovito končali tekmo.

“Zadnje tri točke v petem nizu, ki so jih proti nam dosegli Kamničani, so bile posledica padca naše zbranosti. Obe ekipi sta sicer nihali v igri. Domačini so zasluženo zmagali, a smo imeli tudi mi svoje priložnosti. Gledalci so lahko uživali v dobri odbojki, videlo pa se je, da se ekipi med sabo odlično poznata,” je dogajanje po tekmi ocenil kanalski trener Igor Šimunčić.sta, im

Prva DOL ženske

Luka Koper : Calcit II 3:0

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100, sodnika: Zajec (Lj.) in Melavc (Šempeter); po nizih: 15, 18, 21.

Luka Koper: Đukić, Raič 9, Isanović 12, Bernat, Letnik, Dodič 9, Haupt, Simčić, Kocet, Jovič 3, Pešić 11, Cvetanović 10. Trener : Dragan Grmača.

Koper > Domačinke so se izvile iz krča začetnega dela sezone in dosegle pomembno zmago, ki jih je popeljala iz nevarnih vod proti sredini lestvice. Luka Koper je tekmo proti kamniškemu podmladku začela odločno (8:3) in vodstva v prvem nizu ni izpustila iz rok. Podoben potek je imel tudi drugi niz, do težav pa je prišlo v tretjem, v katerem so gostje vodile od začetka do koprskega izenačenja na 16. točki. Kar precej preglavic je domačinkam povzročala 191 cm visoka mladinska reprezentantka Eva Zatkovič. V odločilnih trenutkih pa se je le pokazalo, da so izkušnje in znanje na strani Primork, pri katerih sta se ob kapetanki Marini Cvetanovič z dvomestnim številom točk izkazali še Jelena Pešić in Iman Isanović.im

Puconci : Gen-I Volley 0:3

Zelena dvorana, gledalcev 150, sodnika Stropnik (Podgorje) in Miklošič (Mb); po nizih -14, -18, -20.

Gen-I Volley: Zbičajnik 5, Zaplotnik 4, Lucas 4, Kolbl 11, P. Blažič 19, Zampedri (libero, 0 napak), Grudina 14. Trener: Vasja Samec Lipicer.

PUCONCI > Kdor je pred tekmo pogledal na lestvico, je zmagovalca poznal še preden je stopil v dvorano. Kakovostna razlika med Novogoričankami, ki v prvenstvu še niso oddale niza, in predzadnjo ekipo prve lige je velika za nekaj razredov. Primorski trener Vasja Samec Lipicer je v evropskem pokalu najbolj obremenjenim igralkam - Lani Ščuka, Tini Lipicer Samec, Mirti Velikonja Grbac, Nuši Ferlinc in Klari Perić - namenil počitek. Preostala dekleta so brez sence dvoma o tem, kdo vodi igro, delo opravila v uri in 18 minutah. Nekaj napetih trenutkov je bilo le v prvi polovici zadnjega niza, a sta državni reprezentantki Pia Blažič in Tina Grudina točke dosegali vsakič, ko je bilo potrebno.sta, im

Formis : Ankaran Hrvatini 3:0

Športna dvorana Hoče, gledalcev 60, sodnika Rožej (Sl. Gradec) in Tovornik (Mb); po nizih: 21, 12, 21.

Ankaran Hrvatini: Tozan (libero, 2 napaki), Krstić 4, Pangerc, Angelini 3, Medved (libero, 3 napake), Pavič 2, Cerovac 2, Ćorić 5, Lovšin 1, Trobec 9, Barut. Trener : Sebastjan Mikša.

HOČE > Ankarančanke so se v prvem in tretjem nizu z izkušenejšimi Štajerkami dobro borile za morebitni prevzem petega mesta, a so morale na koncu priznati, da je Formis letos vendarle boljši. Pri zmagovalkah sta zaigrali tudi nekdanji novogoriški odbojkarici Teja Bavdaž (sedem točk) in Aleksandra Milosavljević (ena točka). Primorke so imele večji del tekme preveč težav s sprejemom, da bi lahko razvile dovolj hitro igro. Nekaj upanja na preobrat je ponudil le prvi del zadnjega niza, v katerem so gostje vodile, a z izjemo Koni Trobec tokrat v napadu niso imele posebej prodornih igralk.im

Rezultati nižje lige

Prva B DOL ženske 6. krog - Prevalje : Ptuj 0:3, Zreče : Piran 3:1 (-23, 18, 7,26), Triglav : Vital 3:1, Grosuplje : Krim 3:0, NKBM Branik II : Mozirje 0:3. Vrstni red - Grosuplje 18, Ptuj 17, Zreče 14, Triglav 13, Krim 9, Prevalje 9, Mozirje 7, Vital 2, Piran 1, NKBM Branik II 0.

Druga DOL moški 6. krog, Fužinar : Slovenska Bistrica 0:3, Mislinja : SIP 0:3, Fram : Calcit II 3:0, Gen-I Volley : Žužemberk 3:0 (20, 20, 22), Braslovče : Brezovica 2:3, Črnuče ACH : Pro Volley 0:3. Vrstni red - Gen-I Volley 16, SIP 14, Pro Volley 12, Fram 11, Calcit II 10, Brezovica, Mislinja 9, Fužinar 8, Braslovče 7, Žužemberk 6, Slovenska Bistrica 3, 12. Črnuče ACH 3.

Nižje lige, primorski izidi, druga DOL zahod ženske, 5. krog - Logatec : Neptun Kanal 1:3 (-21, -20, 15, -20). Vrstni red - 1. Olimp Ljubljana 15..., 6. Neptun Kanal 8 (10 ekip).

Tretja DOL zahod moški, 5. krog - VC Portorož : Kostanjevica na Krki 3:2 (-21, 25, 19, -15, 10). Vrstni red - 1. Žirovnica 12...,3. VC Portorož 7, 6. Salonit Anhovo II 6 (9 ekip).

Tretja DOL zahod ženske 6. krog - Bled : Ankaran Hrvatini II 3:1 (-22, 19, 19, 26), Gen-I Volley II : Luka Koper II 3:2 (17, -19, -17, 18, 9), Grosuplje II : Luka Koper mlade 3:0 (13, 9,14), Piran II : Novo mesto II 0:3 (-10, -6, -12). Vrstni red - 1. Grosuplje II 17, 2. Luka Koper II 15..., 4. Ankaran Hrvatini II 13, 6. Gen-I Volley II 12, 9. Luka Koper mlade 6, 12. (zadnji) Piran II 0.