Enajsta zmaga Primorske skozi šivankino uho

V košarkarski ligi ABA 2 so na polovici rednega dela sezone, vodilni ekipi pa je uspelo prvi del del sezone končati neporažen.

Sixt Primorska v košarkarski ligi ABA 2  prvi del  del sezone končuje
brez poraza. Foto: Anže Furlan/KK Rogaška
Sixt Primorska v košarkarski ligi ABA 2 prvi del del sezone končuje brez poraza. Foto: Anže Furlan/KK Rogaška

ROGAŠKA SLATINA > Primorska je že plesala na robu poraza, a se je uspela rešiti tudi pred 600 glasnimi gledalci. Končni izid tekme Rogaška : Sixt Primorska je bil 74:75 (četrtine - 17:20, 17:15, 23:24, 17:16). V izenačeni tekmi so si gostje ob polčasu zagotovili tesno vodstvo - bilo je 34:35, s košem Marka Jagodića Kuridže, (24 točk), najboljši strelec je bil s 25 točkami Lance Harris, pri domačih pa Rashun Davis (15).

Štiri minute pred koncem tekme so domači izenačili na 61, potem pa je Rogaška potegnila na prednost 70:63, ki sta jo zrežirala Sreten Knežević in Miha Vašl. Toda gostje so se vrnili prek Kuridže in Marjana Čakaruna. Zadnje izenačenje - na 74 - se je zgodilo dve minuti pred koncem tekme. Odtlej žoga ni hotela skozi obroč, ključno točko je s prostega mesta zadel Čakarun, medtem ko je Vašl zgrešil trojko za zmago.