Argentinci premagali Slovence

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je po dveh urah in 32 minutah in po petih nizih izgubila tekmo četrtega kroga skupine A na svetovnem prvenstvu v Firencah, kjer jo je premagala po petih nizih sedma ekipa sveta Argentina.

FIRENCE > V izredno dramatičnem petem nizu je vsaki točki sledilo izenačenje in kmalu je postalo jasno, da bo poražen tisti, ki bo prvi naredil napako v končnici. Žal se je to na sprejemu pri izidu 11:13 primerilo dotlej zanesljivemu kapetanu Tinetu Urnautu. Klemen Čebulj je z dobrim napadom še vlil nekaj upanja, saj se je Slovenija približala na 13:14. Žal nato niti dober servis in sprejem Slovencem nista več pomagala. Argentinci so odigrali zadnji napad popolnoma brez napake, zaključil pa ga je naš rojak v njihovem dresu Kristijan Poglajen.

Jutri za slovo od skupine naše ob 21.15 čaka še Italija. Slovenci so si sicer že zagotovili napredovanje v drugi del SP.