Domžalam je odleglo

Nogometaši Gorice so v Domžalah spet pokazali dva obraza. Bledega v prvem polčasu in živahnega v nadaljevanju. Gostitelji pa so v seštevku bolje izkoristili ponujene priložnosti in preloženo tekmo 14. kroga dobili s 3:1.

Andrej Kotnik (z žogo) je v drugem polčasu nekajkrat ogrozil
domžalska vrata. Foto: Leo Caharija
Andrej Kotnik (z žogo) je v drugem polčasu nekajkrat ogrozil domžalska vrata. Foto: Leo Caharija

DOMŽALE > Začetek dvoboja je postregel s pričakovanim razvojem dogodkov, le da je bila domžalska izvedba bistveno boljša od gostujoče. Novogoriški tekmovalni načrt, da bi zdržali uvodni juriš gostiteljev je padel v vodo tam, kjer ne bi smel. Po kotu in odbitkih v novogoriškem kazenskem prostoru Mateju Podlogarju ni bilo težko pospraviti žoge za hrbet Grege Sorčana. Vodilni zadetek Domžalčanov ni bistveno spremenil razmerij moči.

Gostje, ki so bili v izrazito podrejenem položaju, so stežka prehajali čez polovico igrišča, kaj šele do strela. V prvem delu so vsega enkrat sprožili proti domžalskim vratom. Na drugi strani je bilo strelskih poskusov gostiteljev kar 13. Dva nevarnejša je ubranil Sorčan, ki pa je bil tudi med novogoriškimi osmoljenci. V 40. minuti si je privoščil spodrsljaj ob strelu z glavo Shamarja Nicholsona za udobno domžalsko prednost ob odmoru.

Domžale : Gorica 3:1 (2:0)

Športni park, gledalcev 400, sodnik Mertik (Odranci). Strelci - 1:0 Podlogar (10), 2:0 Nicholson (40), 2:1 Smajlagić (62), 3:1 Nicholson (76).

Domžale: Mulalić, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Hodžić (od 72. Žužek), Gnezda Čerin, Ibričić, Mujan (od 81. Belima), Podlogar (od 86. Kirm), Nicholson. Trener: Simon Rožman.

Gorica: Sorčan, M. Kavčič (od 67. Džuzdanović), Celcer, Lipušček, Tomiček, Curk, Osuji, Grudina, Humar, Kotnik (od 82. Jermol), Smajlagić. Trener: Miran Srebrnič.

Rumena kartona: Gnezda Čerin; Humar

Trener Gorice Miran Srebrnič ni posegel v udarno enajsterico, zalegel je že odločnejši pristop, ki se je pokazal že v uvodnih minutah drugega dela. Andrej Kotnik, ki se je tako kot preostali ofenzivni aduti gostov v prvem polčasu komaj dotaknil kakšne žoge, je s strelom z glavo postavil pred resno preizkušnjo domačega vratarja Ajdina Mulalića in napovedal od kod bodo pretile največje nevarnosti za domžalska vrata - iz prekinitev. Do teh pa so Novogoričani prišli s hitrejšim pretokom žoge in smiselnimi podajami ter tako vendarle pokazali, da znajo igrati in spraviti v zadrego gostitelje.

Semir Smajlagić je pol ure pred koncem izkoristil neodločnost domžalskih branilcev in še na tretji zaporedni tekmi zadel v polno za znižanje izida. Škoda, ker Žiga Lipušček ni v nadaljevanju še bolje izkoristil svoje višine in za domačo obrambo neugodnih podaj Uroša Celcerja, sicer bi se Domžalčanom, ki so na zmago čakali vse od konca septembra, še bolj zašibila kolena. Tako pa so gostitelji vendarle izkoristili manevrski prostor, ki se jim je ponujal ob drznejši predstavi Novogoričanov za tretji gol. Zmago Domžalčanov, ki so na lestvici skočili na četrto mesto, tik za Novogoričani, je potrdil Nicholson.

Lestvica

Prva SNL 14. krog Domžale : Gorica 3:1 (2:0); že odigrano - Triglav : Celje 1:2 (0:2), Maribor : Olimpija 1:2 (1:0), Krško : Mura 2:0 (0:0), Rudar : Aluminij 3:2 (1:1).

Maribor 15 10 3 2 43:13 33
Olimpija 15 8 5 2 32:18 29
Gorica 15 5 7 3 21:23 22
Domžale 15 5 5 5 27:23 20
Mura 15 5 4 6 23:22 19
Celje 15 4 7 4 17:23 19
Aluminij 15 5 3 7 21:24 18
Triglav 15 4 3 8 21:32 15