“Čipso” v Biljah kot Buffon pri Juventusu

Prvaki tretje slovenske nogometne lige zahod že vsaj dva tedna že razmišljajo o tekmecu v dodatnih kvalifikacijah za drugo ligo. Kdo se bo zoperstavil Biljencem, bo znano šele po nedeljskem zadnjem krogu tretje SNL sever, pred katerim je prednost vodilnega Dravograda nad celjskim Šampionom skopnela na dve točki.

Biljenci  na čelu s Tomažem Žniderčičem (v ospredju desno s
pokalom) so tako proslavili prvo mesto v tretji SNL zahod.  Foto: Tomaž Povodnik
Biljenci na čelu s Tomažem Žniderčičem (v ospredju desno s pokalom) so tako proslavili prvo mesto v tretji SNL zahod.  Foto: Tomaž Povodnik
Vitanest Bilje : Elta Izola 1:1 (0:0)

Igrišče V Dolinci, gledalcev 200 sodnik Podgoršek (Duplje). Strelca - 1:0 Ferjančič (50), 1:1 Lee-Him (62, 11 m).

Vitanest Bilje: Plesničar, Eler, Barukčić (od 75. Devetak), Koc, Humar, Bragato, Žniderčič (od 41. Ferjančič), Koron, Beltram, Pušnar, Zupan (od 57. L. Batič). Trener: Sandi Valentinčič.

Elta Izola: Gustinčič, Juršić, Ećimović, Beganović, Vidaković, Koščak, Babič, Rastovac, Lee-Him (od 86. Božič), Nikolić, Pletikos.

BILJE Ob prejetem pokalu za prvo mesto v tretji SNL zahod je nogometno dogajanje na zelenici zasenčila igralska upokojitev kapetana Tomaža Žniderčiča, ki se je, zanimivo, od črno-belega dresa Bilj poslovil na isti dan kot kapetan Juventusa Gianluigi Buffon. Z vratarjem italijanskih prvakov sta praktično vrstnika, Žniderčič je pred kratkim dopolnil 41 let, zato je simbolično ostal na igrišču do 41. minute. Prav malo je manjkalo pa bi se popularni “Čipso” na poslovilni tekmi vpisal med strelce, a tudi tako je imel dogodek slavnostno noto, za katero so z različnimi obeležji poskrbeli najbližji, člani ND Bilje in klubski simpatizerji. Do živega jim nista prišla niti dež in ohladitev, ki sta z mavrico dobršen del drugega polčasa zaznamovala poslovilno tekmo. Žniderčič tako ali drugače ostaja vpet v klubsko dogajanje, že doslej pa je bil med najglasnejšimi navijači kluba. Gotovo bo tako tudi na tekmah dodatnih kvalifikacij za drugo ligo, ki Biljence čakajo 2. in 6. junija. Dvoboj z zdesetkanimi Izolani, ki so imeli kaznovanega trenerja Davida Komparo na tribuni, so gostitelji s premešano postavo tudi vzeli v okoliščinah približevanja vrhuncu sezone.

Adria : Fama Vipava 0:1 (0:1)

Igrišče Pri Štantu, gledalcev 100 sodnik Šabanagić (Kranj). Strelec - 0:1 N. Vidmar (35).

Adria: Podlogar, Gomboc, Majcen (od 77. Zovatto), Leban Rijavec, Žibernik (od 71. Mi. Humar), Švigelj, Hlede, Pavlin, Ranič, Matej Godnič ml., Čajić (od 53. Ma. Humar).

Fama Vipava: Želko, Peršič, Marc, Keranović, Ž. Pahor, Leban (od 79. Bajc), Vuga, Kandare, Jamšek, N. Vidmar (od 41. Ivanović), Nešković (od 65. Tutuš).

MIREN Ključni trenutek tekme se je zgodil v 35. minuti, ko je Nejc Vidmar izkoristil napako domače obrambe in dosegel edini gol na tekmi. Najboljši strelec Vipave je moral zaradi poškodbe le nekaj minut kasneje zapustiti igrišče, prizadevanja gostiteljev za izenačenje v drugem polčasu pa so bila zaman.

Ajdovščina : TKK Tolmin 2:2 (0:1)

Mestni stadion, gledalcev 100 sodnik Šmajc (Kranj). Strelci - 0:1 Lapanja (12), 1:1 Krapež (62), 2:1 Cigoj (77), 2:2 Kos (92).

Ajdovščina: I. Bajc, Bašić (od 46. Žgavc), Kadrija, A. Kompara, Umek, A. Bajc, Žgur, Žvab, L. Kompara (od 60. Cigoj), Krapež (od 70. Kočevar), Ibraković. Trener: Bprut Jermol.

TKK Tolmin: Konec, Kumer, Kos, Kutin (od 63. Sokanović), Zornik, Torkar, D. Šturm, Istrefi (od 46. Zaletelj), Perše, Lapanja, Jarc (od 63. Kravanja). Trener: Jan Kragelj.

AJDOVŠČINA V tekmi z največ goli sta dva še posebej izstopala. Jakob Krapež je dosegel lep zadetek za izenačenje, mladinec Gašper Cigoj pa je gostitelje celo popeljal v vodstvo, ki ga je v sodnikovem podaljšku z evrogolom izničil Gregor Kos.

Ilirska Bistrica : Jadran H-K 0:2 (0:2)

Športni center Trnovo, gledalcev 50 sodnik Begič (Dol pri Ljubljani). Strelca - 0:1 Kršić (21), 0:2 Škrlj (29).

Ilirska Bistrica: Lucić, P. Možina, Žnidarič, Urh, Furlan, Kljutić (od 73. Brnić), Matijević, Lavrenčič, Kalanj, Dubravčić, J. Možina. Trener: Ivan Primc.

Jadran Hrpelje-Kozina: Lalić, Kršić, Toškan (od 69. Filipović), Nikolić, Novakovič, Dujmovič, Rojc, Udovič, Bordon (od 84. Suban), Vežnaver, Škrlj (od 79. Majdanac). Trener: Ljubo Modrijan.

ILIRSKA BISTRICA Bistričani bodo, kot vse kaže, spomladanski del končali brez osvojene točke. Včeraj so jih ugnali še sosedi na lestvici. Jadran je oba gola dosegel v prvem polčasu. Zadela sta Ljubiša Kršić in Tim Škrlj.