Brezskrbni Brici “višali ceno” Nafte

Primorski drugoligaši so bili vpleteni v boj za napredovanje in obstanek. Po zmagi Drave z Muro, ki je podaljšala pogodbo s trenerjem Antejem Šimundžo, je Nafta v Vipolžah morala zmagati. Rogaška si je s teniškim izidom v Dekanih zagotovila obstanek, o tem pa bodo očitno še odločali Sežanci. Z Zarico so igrali neodločeno, prihodnji teden pa gredo na Ravne. In prav eden od omenjenih klubov se bo na koncu poslovil od druge lige.

Za vratarja Brd  Matijo Radikona, ki je grenil življenje Lendavčanom
(a na fotografiji je sicer tekma Tabor : Brda),  se zanimajo tudi
prvoligaši. Foto: Matej Glavina
Za vratarja Brd Matijo Radikona, ki je grenil življenje Lendavčanom (a na fotografiji je sicer tekma Tabor : Brda), se zanimajo tudi prvoligaši. Foto: Matej Glavina

Cherrybox 24 Tabor : Zarica Kranj 3:3 (1:1)

Stadion R. Štolfa, gledalcev 450, sodnik Balažič (Ljubljana). Strelci - 1:0 Kosmač (15), 1:1 Huč (31, z 11 m), 1:2 Petric (45+), 1:3 Petric (55), 2:3 Bačanin (73), 3:3 Sever (83, z 11m). Cherrybox 24 Tabor Sežana: Rener, Vidaković, Azinović, Lukač (od 57. Frelih), R. Požrl (od 57. Kariž), Salkić, Vukelić (od 64. Bačanin), Stančič, Sever, Črgan, Kosmač. Trener: Uroš Barut.

SEŽANA > Gorenjci se krčevito borijo za obstanek in čeprav so na Kras prišli skoraj s prazno klopjo, bi z bojevitostjo skoraj presenetil favorizirane domačine, ki so v tekmo vstopili, kot da bi bili oni pod imperativom zmage. Po lepi akciji pred vrati so prek Marka Črgana povedli, potem zapravili še dve priložnosti za visoko vodstvo - Leon Sever je zadel sicer zelo dobrega vratarja Zarice Lazarja Milkovića, nato pa je zgrešil Črgan Gosti so izenačili iz enajstmetrovke (žoga je v roko zadela Roka Požrla), malo zatem pa je po podaji Dina Stančiča iz kota Nace Kosmač v idealnem položaju žogo poslal mimo vrat, Gostje so prežali na protinade: Marku Huču je strel najprej odlično ubranil Arian Rener, potem je v zadnjih sekundah polčasa za vodstvo Zarice zadel Gaber Petric.

V nadaljevanju so bili gostitelji sprva v defenzivi, Dražen Vidaković je ob izbijanju žoge celo zadel lastno vratnico. Kranjčani so iz samostojne akcije Petriča celo povedli s 3:1. Toda vstop Klemna Kariža je poživil igro Sežancev, ki so potem prevzemali vajeti igre in najprej prek Marka Bačanina znižali izid, Gostom so pohajale moči in Tabor je uspel izenačiti. V 83. minuti je Stančič izsilil enajstmetrovko, Sever pa je z natančnim strelom postavil končni izid tekme. Ta bi bil lahko tudi v prid domačih, a je Kosmač zadel le vratnico. RM

Brda : Nafta 0:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 110 sodnik Kajtazović (Kranj). Strelec - 0:1 Monjac (93).

Brda: Radikon, Debenjak, B. Kavčič, Rojc (od 65. Pavić), Rijavec (od 80. Kompara), Varga, Simčič Zuljan, L. Kodermac (od 46. Grbović), Žižek, Kuraj, M. Kavčič. Trener: Anton Žlogar.

VIPOLŽE > Brezskrbni Brici so v zadnji domači tekmi sezone proti Lendavčanom, ki se borijo za drugo mesto, izbrali športni motiv. Trener Anton Žlogar je na igrišče poslal praktično najmočnejšo postavo, v kateri je manjkal le lažje poškodovani Goran Terziev. Gostitelji so si tudi priigrali prvo priložnost, a je bil napadalec Sascha Varga prekratek. Sčasoma pa so pobudo prevzeli gostje, ki so vse bolj ogrožali vrata Matije Radikona. Briški vratar, za katerega naj bi se zanimali tudi slovenski prvoligaši, jim je dobršen del tekme grenil življenje. Tekmovalni motiv je bil izrazito na lendavski strani, kar se je pokazalo zlasti v drugem polčasu. Brici so ga spet odprli s priložnostjo, potem pa so bili prisiljeni v podrejen položaj. Pritisk Nafte se je stopnjeval, pred briškimi vrati pa je postajalo iz minute v minuto bolj vroče, a žoga nikakor ni hotela v domačo mrežo. Ko ne gre od blizu, bo šlo od daleč, si je najbrž mislil džoker z lendavske klopi Mateo Monjac, ki je v praktično v zadnji akciji na tekmi z zadetkom s kakih 22, 23 metrov pred zadnjim krogom ohranil lendavske upe na drugo mesto. “Tekma nam je služila predvsem kot primerjava z vodilnimi ekipami lige. V dvobojih z najboljšo četverico smo osvojili le točko, kar pomeni, da imamo še prostor za napredovanje. Fantom velja čestitati za odlično sezono in obstanek. S spomladanskim učinkom bi se lahko potegovali za mesta v prvi polovici lestvice, kar je lep uspeh za Brda. Pred drugim delom sezone smo nekoliko prevetrili ekipo, pridobili hitrost v napadu in homogenost v slačilnici,” je povedal Žlogar, ki utegne tudi v naslednji sezoni ostati v Vipolžah. ASO

Jadran Dekani: Rogaška 0:6 (0:3)

Športni park Dekani, gledalcev 80 sodnik Janžekovič (Ptuj). Strelci - 0:1 Petrovčič (ag.) (11), 0:2 Neskić (11m) (34), 0:3 Neskić (44), 0:4 Grošič (50), 0:5 Neskić (58), 0:6 Neskić (63).

Jadran Dekani: A. Rupnik, J. Požrl, Terčič, Petrovčič (od 68. Kalem Mihalič), Babič, Pribac, Vitezica, Krivičić, J. Rupnik, Fortuna (od 53. Šprager), Santin (od 46. Špeh). Pomočnik trenerja: Peter Kocjančič.

Rdeči karton: Vitezica (33).

DEKANI > Po porazu pri Iliriji minuli konec tedna je Jadran tokrat gostil Rogaško, ki se krčevito bori za obstanek. Čeprav so bili pesjani tokrat precej zdesetkani - manjkala sta tako dva najboljša nogometaša, Luka Stepančič in Gregor Ščulac - so maloštevilne gledalce na svojem Športnem parku ponovno razočarali. Resda so po izključitvi Jakoba Vitezice dokaj hitro ostali brez enega nogometaša, a prave želje in motivacije ni bilo že od začetnega žvižga sodnika Boruta Janžekoviča. Vendar so se težave za domačine začele še pred izključitvijo. V 11. minuti so gostje izvajali kot, žogo je želel odbiti Aleks Petrovčič, a jo je nesrečno poslal v lastno mrežo. Sledilo je nekaj minut prevlade Dekanov, ki bi lahko prek Marka Krivičića izenačili. V 33. minuti je v kazenskem prostoru Jadrana padel eden izmed gostujočih igralcev. Sodnik sprva ni zapiskal ničesar, potem pa si je glavni sodnik premislil in dosodil najstrožjo kazen za goste, obenem pa izključil še Vitezico. Na 2:0 je v 33. minuti po uspešno izvedeni enajstmetrovki povišal Alen Neskić in tako začel svoj strelski pohod. Drugi zadetek je zabil v 44. minuti, ko je v mrežo pospravil odbitek. Podoben zadetek za 4:0 je po petih minutah drugega polčasa dosegel tudi Alen Grošič. Slatinčani so prek Neškića v 58. in 63. minuti postavili končni izid 6:0. Pol ducata golov so Dekani letos že prejeli, in sicer proti Fužinarju. ARS

Nogomet lestvica

Druga SNL 29. krog - Mura : Drava Ptuj 1:2 (0:2), Cherrybox Tabor : Zarica Kranj 3:3 (1:1), Krka : Fužinar Ravne 3:2 (3:1), Bravo : Radomlje 9:2 (6:2), Roltek Dob : Ilirija 1911 2:0 (0:0), Jadran Dekani : Rogaška 0:6 (0:3), Brda : Nafta 1903 0:1 (0:0), Brežice Terme Čatež : Veržej 5:2 (1:1).

Veržej 29 4 4 21 21:77 16

30. krog, 26. maja - Drava Ptuj : Brežice Terme Čatež, Veržej : Brda, Nafta 1903 : Jadran Dekani, Rogaška : Roltek Dob, Ilirija 1911 : Bravo, Kalcer Radomlje : Krka, Fužinar Ravne Systems : Cherrybox 24 Tabor Sežana, Zarica Kranj : Mura.