Brez sprememb na vrhu

V 14. krogu tretje slovenske nogometne lige zahod so Biljenci vknjižili tri točke tudi v Vipavi in ostajajo v vodstvu. Izolani so se namučili, preden so v končnici tekme prišli do zmage proti Bistričanom, a so po porazu Mirencev v Tolminu skočili na drugo mesto lestvice.

V 14. krogu so se tako Izolani (v modrih dresih) kot Biljenci   veselili treh točk.

V 14. krogu so se tako Izolani (v modrih dresih) kot Biljenci veselili treh točk.  Foto: Leo Caharija

14. krog - TKK Tolmin : Adria 2:0 (0:0), Izola : Ilirska Bistrica 2:0 (0:0), Fama Vipava : Bilje 0:2 (0:1), Jadran H-K : Ajdovščina 1:2 (0:1).

Il. Bistrica 13 2 1 10 11:48 7

15. krog, 25. novembra - Tolmin : Vipava, Izola : Ajdovščina, Bilje : Ilirska Bistrica; 26. novembra - Jadran H-K : Adria.

Fama Vipava : Bilje 0:2 (0:1)

VIPAVA > Stadion Ob Beli, gledalcev 200, sodnik Jerman (Marezige). Strelca - 0:1 Humar (40), 0:2 L. Žižmond (68).

Fama Vipava: D. Pejakić, M. Bratina, R. Marc, Peršič, Kandare, Jamšek, A. Bratina (od 81. Vuga), Ž. Pahor, Leban (od 81. Ž. Vidmar), N. Vidmar, Tutuš (od 74. A. Bašić). Trener: Adrijan Fegic.

Bilje: Lipičar, Pečenko, Tragin, L. Žižmond, Eler (od 89. Koc), A. Marc, Pušnar, J. Batič (od 65. Bragato), Doplihar, Humar, Peranović (od 17. M. Žižmond). Trener: Sandi Valentinčič.

Biljenci so vknjižili še četrto zaporedno zmago in se približali prvemu mestu po jesenskem delu. V Vipavi so izkoristili ponujeno oziroma so pokazali učinkovitost ob prekinitvah. V polju sta bila tekmeca dokaj izenačena oziroma nista posebej izstopala. Gostitelji so sicer poskušali, a je izostal pravi zaključek. Biljenci so zadeli ob pravem trenutku. V končnici prvega polčasa je za vodstvo z 1:0 poskrbel Kevin Humar. V nadaljevanju se slika na igrišču ni bistveno spremenila, gostje pa so spet zadeli iz prekinitve. Po gneči in odbitkih v domačem kazenskem prostoru se je do žoge dokopal Luka Žižmond, ki je z drugim golom razrešil vse dvome o zmagovalcu. ASO

TKK Tolmin : Adria 2:0 (0:0)

TOLMIN > Športni park Brajda, gledalcev 150, sodnik Šašivarević (Celje). Strelca - 1:0 Zornik (62), 2: Kucalović (82).

TKK Tolmin: Konec, Zaletelj (od 89. Karba), J. Šturm, Zornik, Rakušček, D. Šturm, Lapanja (od 92. Medic), Rutar, Kucalović, Kavčič, Torkar. Trener: Jan Kragelj.

Adria: Drašček, Baša, Furlan, Ma. Humar (od 79. Jan), Matej Godnič st., Zovatto (od 89. Čajić), Gomboc (od 71. Bizjak), Barukčić, Klepac, Ranič, Lazar. Trener: Šefik Mulahmetović.

Tolminci nadaljujejo z nizanjem zmag na domačem igrišču, Mirenci pa so z novim trenerjem Šefikom Mulahmetovićem doživeli šele drugi prvenstveni poraz, prvega po 26. avgustu. Gostitelji so v prvem polčasu imeli pobudo, a brez izrazitih priložnosti. Na drugi strani je domača vrata iz prostega strela ogrozil Saša Ranič, a je bil Tine Zornik, dovolj pozoren in dobro postavljen, da je žogo izbil pred gol črto. V nadaljevanju se slika na igrišču ni spremenila, ključni trenutek pa se je zgodil v 62. minuti. Po kotu je odbitek v mirensko mrežo pospravil Zornik, ki se je nato še enkrat izkazal pri posredovanju po strelu Raniča. Vse dvome okrog zmagovalca je z drugim golom razrešil Boban Kucalović. ASO

Elta Izola : Ilirska Bistrica 2:0 (0:0)

IZOLA > Mestni stadion, gledalcev 60, sodnik Gros (Kranj). Strelca - 1:0 Zyba (91), 2:0 Nikolić (93).

Elta Izola: Gustinčič, Juršić, Mandir, Pletikos, Kulašević, Zyba, Rastovac (od 76. Zupan), Elshani, Lee-Him (od 86. Ećimović), Banovič, Nikolić. Trener: Nedžad Okčić.

Ilirska Bistrica: Dubravčić, Možina, Jusić, Furlan, Mladenović, Kovačević, Kalanj, Kljutić (od 66. Možina), Matijevič (od 90. Žnidarič), Begić, Jerbić. Trener: Ivan Primc.

Izolani so se pošteno namučili na poti do zmage proti Bistričanom. Gostje so dobro zaprli dostope do svojih vrat in z borbeno predstavo spravili v zagato Izolane, ki so sicer imeli pobudo, a jalovo. V prvem polčasu jim igra nikakor ni stekla, v nadaljevanju pa so bili premalo konkretni pred vrati tekmeca. Kristian Lee-Him, Dejan Banovič in Žan Nikolić se pred bistriškim čuvajem mreže niso proslavili. Bistriški obroč je v sodnikovem podaljšku prebila šele naveza Arlind Elshani-Adem Zyba, končni izid pa je postavil Nikolić. ASO

Jadran H-K : Ajdovščina 1:2 (0:1)

KRVAVI POTOK > Stadion NK Jadran, gledalcev 70, sodnik Mali (Maribor). Strelci - 0:1 Žižek (17), 1:1 Ibraković (54), 1:2 M. Bašić (58).

Jadran H-K: Lalić, Novaković, Zdravkovič (od 62. Nikolić), Zadnik, Suban (od 50. Žvab), Husu, Rojc, Baruca, M. Bašić, Kršić, Udovič. Trener: David Kompara.

Ajdovščina: Cvetković, Žgur (od 89. Dikić), Kompara, Ivanović, Žižek (od 78. Kadrija), Mutavčič, Umek (od 71. Kočevar), Stibilj, S. Bašić, Krapež, Ibraković.

Tudi v drugem zaporednem obračunu z neposrednimi tekmeci za obstanek v dobrem tednu dni so nogometaši Jadrana ostali praznih rok. Po porazu v Ilirski Bistrici so včeraj priznali premoč še Ajdovcem, ki so znali izkoristiti svoje priložnosti. Že v 17. minuti je bil natančen Maxi Leon Žižek in zagotovil svojemu moštvu minimalno prednost, ki jo je v začetku drugega polčasa podvojil Haris Ibraković. Domačini so z golom Matije Bašića sicer hitro prišli do znižanja zaostanka in se nato pogumno podali po izenačenje, toda kljub njihovi terenski iniciativi in priložnostim se ajdovska mreža do konca srečanja ni več zatresla. Tako so se gostje z novimi tremi točkami oddaljili od zadnjeuvrščenega dvojca na lestvici. SM

Primorska liga

12. krog, 18. novembra - Košana : Cerknica 1:2 (0:1), Koper B : Plama Podgrad 5:0 (3:0), Rakek : Nš Ankaran 0:4 (0:2), Postojna : Renče 1:0 (1:0), Korte Avtoplus : Komen 3:2 (1:0).

Rakek 10 0 1 9 3:45 1

13. krog - Koper B : Košana, Plama Podgrad : Korte Avtoplus, Komen : Rakek, Renče : Cerknica, Nš Ankaran : Postojna.