Alič šestič zmagovalec Rezije

Sezona gorskih tekov za primorski pokal se nadaljuje. Na gostovanju pri zamejskih rojakih v Reziji je bil najhitrejši Simon Alič, že v nedeljo pa bo na Cerkljanskem tek na Bevkov vrh.

Krajša proga z bistveno manj višinske  razlike (namesto 1400 le 700
metrov)  ni  zmotila zmagovalnega ritma člana Nanosa  iz Podnanosa Simona Aliča (na fotografiji, 902), ki  je na svojem
sedmem nastopu v Reziji zmagal še šestič. Foto: Igor Mušič
Krajša proga z bistveno manj višinske razlike (namesto 1400 le 700 metrov) ni zmotila zmagovalnega ritma člana Nanosa iz Podnanosa Simona Aliča (na fotografiji, 902), ki je na svojem sedmem nastopu v Reziji zmagal še šestič. Foto: Igor Mušič

Organizatorji devetega Rezija vertikal kilometra so zaradi muhastega vremena z grozečimi nevihtami v visokogorju do zadnjega trepetali za izvedbo tradicionalnega teka po strmi planinski poti iz Stolbice do zavetišča Igor Crasso. Slednjič so pravočasno sprejeli pravo odločitev. Z zgodnejšim startom in s skrajšanjem proge s 7,6 km na 3,5 km, s ciljem na ravnici Pusti Ghost, so uspeli pred nevihto zaključiti tekmovanje.

Krajša proga z bistveno manj višinske razlike (namesto 1400 le 700 metrov) ni zmotila zmagovalnega ritma člana Nanosa iz Podnanosa Simona Aliča (na fotografiji, 902), ki je na svojem sedmem nastopu v Reziji zmagal še šestič. Najnevarnejših tekmecev se je otresel že 200 višinskih metrov pred ciljem in pustil za sabo skupno 127 tekačev, ki so zmogli celotno progo. Ciljno črto je prečkal po 28 minutah in 30 sekundah. Na drugem in tretjem mestu sta se zvrstila Italijana Tiziano Moia (29,20) in Paolo Lazara (29,41).

Med skupno 12 primorskimi udeleženci teka v Reziji velja omeniti še tekačico Nanosa, Mihaelo Tušar, ki je bila s časom 38,10 druga v ženski konkurenci. Zmagala je Gorenjka Tina Klinar (36,16), bron pa je osvojila Italijanka Amanda Tacus (38,19).

Sezona primorskih gorskih pokalnih tekov se bo nadaljevala v nedeljo s 13. Gorskim tekom na Bevkov vrh, ki ga prireja društvo za oživitev podeželja Jazne. Start bo ob 10. uri v Gornjih Jaznah na Cerkljanskem. Tekmovalce čaka 5800 metrov teka s 500 višinskimi metri vzpona in s 160 metri spusta. Otrokom in mladini bosta namenjeni lažji progi, dolgi 120 in 2600 metrov. Prijave in informacije: spletna stran www.jazne.net in Janez Pisk, tel. 041 /487 - 215.